Máme hosty
26. září 2022

Poslechněte si podcast: Inženýrka ekonomie se našla v interiérovém designu. Chce inspirovat

Domov je odrazem života jeho obyvatel. Lenka Bačová se snaží lidem jejich bydlení zpříjemnit a vylepšit.

08:36

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Včera 10:24

Cirkulární ekonomika má vzor v přírodě, kde odpad neexistuje. Všechny suroviny kolují v cyklech

Minimalizovat vznik odpadů, a pokud nějaké vzniknou, tak je přeměnit na zdroje, to je základní myšlenka cirkulární ekonomiky, na kterou se teď soustředí i Pardubický podnikatelský inkubátor.

Před pěti dny 11:29

Borci z Pardubic to zase dali. Jeden přešel Beskydy v žabkách

Absolvovat dálkový pochod a zároveň podpořit nemocného Honzíka. S takovým cílem odjelo koncem listopadu 15 statečných z řad hráčů amerického fotbalu Stallions Pardubice. Mise se zdařila.

Před šesti dny 09:58

Zazářila nejvíc. Maturantka na soutěži designérů uspěla jako jediná středoškolačka

Talentovaná umělkyně slaví velký úspěch. Ella Nová o sobě dala vědět na 24. ročníku mezinárodního festivalu Designblok v Praze. Konkrétně šlo o mezinárodní soutěž Master of Crystal.

Před týdnem 08:46

Jablonský odklepne dražbu pro dobrou věc. Výtěžek poputuje do Horního Jelení

S koncem roku přibývá dobročinných aktivit. Tradiční benefiční večer pořádá SKP-CENTRUM, tedy jeden z největších poskytovatelů sociálních služeb v Pardubickém kraji.

Před týdnem 10:13

Pelka jako popelka. Pěvec klestí cestu dalším kontratenoristům

Nejvyšší mužský hlas, co už zní jako ženský. V naší zemi byste našli jenom jednoho středoškoláka, který jím vládne a umí s ním zpívat. Vojtěch Pelka přitom v civilu mluví úplně normálně.

Před týdnem 09:42

Hudba pomáhá. Šňůra koncertů žehlí nepřízeň osudu

Dobrovolníci si každý rok vyberou jednu rodinu s těžkým osudem a snaží se na ni vybrat peníze. Slouží jim k tomu šňůra koncertů. Každá koruna ze vstupného putuje na dobrou věc. Letošní 16. ročník začíná poslední listopadovou sobotu.

Před týdnem 08:10

Po třech letech hurá na trhy. V Pardubicích brzy projdou proměnou

I krajské město vyhlíží návrat k tradici. Řada lidí se těší na klasický předvánoční čas nerušený covidem. Adventní trhy potrvají na pardubickém Pernštýnském náměstí od 26. listopadu do 23. prosince.

Před 2 týdny 08:13

Tarzan přepral medvěda. Spisovatel oživil rodinný příběh

Velké dějiny hýbou i malými městečky. Kniha Jihočecha Jana Štiftera Paví hody se odehrává v Horním Jelení na Pardubicku, odkud pochází část jeho rodiny. Jako námět posloužily tradované legendy.

Před 2 týdny 07:56

Piráti už protočili spoustu osobností. Letos dojde na Korna

Fanoušci téhle pardubické skupiny mívají každoročně druhé Vánoce. Jejich oblíbenci totiž pořádají Pirate Swing Band Gala. Kromě domácí půdy tradičně v Hradci Králové a nově v Jablonci nad Nisou.

Před 2 týdny 09:39

Nejlepší junior je dorostenec. Naděje české atletiky běhá ve Vysokém Mýtě

Svoji kategorii už dávno přerostl. Jakub Dudycha dokázal během tří měsíců překonat národní dorostenecký rekord na trati 800 metrů jak v hale, tak pod otevřeným nebem. Teď zazářil mezi juniory v anketě Atlet roku.