Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Trenér Evy Samkové: Naděje na olympiádu je reálná, názory lékařů se ale rozchází

„Operatér v Rakousku říká, že Evka startovat bude a bude celkově třetí, protože první a druhá budou Rakušanky. Lékaři v Česku jsou zdrženlivější. Lékař Pavel Kolář to vidí padesát na padesát,“ dodává Marek Jelínek, trenér Evy Samkové, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

20:59

Interview rádia Z

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Včera 17:57

Na pleti se projevuje i špatná nálada. Jak ji poškozuje denní nošení roušek? Odpovídá dermatoložka Gréta Wohlová

„V kožních nemocech funguje psychosomatika ve velkém procentu. Mnoho kožních chorob je vázáno na zhoršení psychické zátěže a stres,“ říká dermatoložka Gréta Wohlová, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

Včera 20:25

Tomáš Verner: Čtverný axel? Nikdy mě nenapadlo o tom ani přemýšlet, je to prvek z říše nemožného

Krasobruslařský čtverný axel mnozí označují za skok nemožný a výjimkou není ani bývalý krasobruslař Tomáš Verner. „Před několika lety jsem o skoku teprve poprvé slyšel. Jedná se o překonávání fyzikálních zákonů, je jen pár krasobruslařů na světě, kteří by se o něj mohli byť jen pokusit. U prvku hrozí ale velké riziko zranění,“ říká bývalý krasobruslař Tomáš Verner, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

Před týdnem 18:35

Sestry klavíristky: Jsou skladby, které jsou náročné nejen psychicky, ale i fyzicky

Nora a Zora Novotných společně vystupují už několik let, během kterých při představení hrají na jeden klavír. „Jsou skladby, u kterých když se dobře nevyspíte a nenajíte, tak to nedohrajete. Nezdá se to, ale je psychicky i fyzicky náročné odehrát hodinu a půl a koncentrovat se,“ říkají sestry klavíristky v Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

Před týdnem 19:43

Podle bývalého hokejisty Jiřího Šlégra se stále ohlížíme za starou úspěšnou generací. Přestali jsme se dívat dopředu, říká

„Jsem optimistický člověk, klukům budu na olympiádě hrozně fandit. Nemyslím si, že český hokej skomírá, v krizi ale je. Je to strašná spousta let, co jsme medaili přivezli,“ dodává bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

Před týdnem 20:02

Tenistka Renata Voráčová: Nedokážu odpovědět, zda bych se do Austrálie ještě někdy chtěla vrátit

Tenistka Renata Voráčová v nedávné době přišla o australské vízum, a tedy i o možnost účastnit se jednoho ze čtyř tenisových turnajů nejvyšší kategorie – Australian Open. „Bylo to znepokojující, někdo vám zaklepe na dveře hotelu a chce po vás vysvětlení. Zpočátku jsem se ale ničeho nebála, věděla jsem, že tam jsem na povolení,“ říká Renata Voráčová, 82. druhá tenistka světa ve čtyřhře, která byla hostem sportovního magazínu na Rádiu Z.

Před 2 týdny 19:58

Podle starostky Prahy 2 se městské části dokážou semknout, když jde do tuhého. Čeho se ale v budoucnu obává?

Alexandra Udženija /ODS/, která do funkce starostky Prahy 2 byla uvedena před necelým měsícem, popisuje fungování městských částí během pandemie. „Je jedno, z jaké jsme kdo politické strany, pokud je zapotřebí zabezpečit zdraví našich občanů, nějaké animozity v tu chvíli ustupují,“ dodává nová starostka Prahy 2 v Interview Hany Vítkové na Rádiu Z. 

Před 3 týdny 19:54

V celoevropském měřítku si stojíme velmi dobře, říká výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Radka Vladyková

„Český venkov nejvíce trápí nezaměstnanost a momentálně energetická krize, některé oblasti tíží vylidňování, zatímco metropole naopak přelidňování. Snažíme se, aby byl rozvoj Česka proporcionální, hledáme balanc,“ dodala Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí v Interview Hany Vítkové.

Před 3 týdny 20:37

Na ME chceme postoupit ze skupiny, covid může u favoritů zamíchat s kartami, říká prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala

„Z covidové situace jsme velmi nervózní, v době mistrovství světa v házené žen bylo denně 25 tisíc nakažených a neměli jsme ani jeden případ. Teď před mistrovstvím Evropy mužů bylo tisíc případů denně a my máme nakažené hned dva,“ doplňuje k nejisté koronavirové situaci prezident Ondřej Zdráhala.

17. prosinec 2021 20:56

Svou budoucnost můžeme ovlivnit, tvrdí kartářka Helen Stanků

„Lidé mají touhu poznat něco, co nás všechny přesahuje. Něco mezi nebem a zemí. Hodně lidí touží také poznat svou budoucnost i to, jestli se dá ovlivnit. Samozřejmě, že to jde,“ říká kartářka a ezoterička Helen Stanků. Ráda pracuje s runami, které jsou podle severské tradice řečí bohů a dokáží proto ukázat budoucnost, přítomnost i minulost.