14. leden 2022

Poslechněte si podcast: Trenér Evy Samkové: Naděje na olympiádu je reálná, názory lékařů se ale rozchází

„Operatér v Rakousku říká, že Evka startovat bude a bude celkově třetí, protože první a druhá budou Rakušanky. Lékaři v Česku jsou zdrženlivější. Lékař Pavel Kolář to vidí padesát na padesát,“ dodává Marek Jelínek, trenér Evy Samkové, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

20:59

Interview rádia Z

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Včera 18:56

Autorka kuchařek Dita Pecháčková: Můj přístup je, aby to bylo dobré, uspokojivé a plné lásky

„Ani bych neřekla, že vaření byl můj koníček nebo hlavní zájem. Vařila jsem ráda a vždycky mě bavilo prohlížet si kuchařky. O to víc, když jsem držela různé diety. Potom jsem si v období, kdy jsem vůbec nevěděla, co se sebou, šla koupit něco k snídani a tam bylo první číslo časopisu Apetit. Koupila jsem si ho, otevřela a řekla si, že tu budu dělat šéfredaktorku. A za půl roku jsem se jí stala,” vzpomíná host Interview Hany Vítkové na Rádiu ZET, foodblogerka Dita Pecháčková. 

Včera 21:15

Preferuji spíš těžší přírodnější trasy, říká mistr světa ve vodním slalomu Vít Přindiš

„I z podstaty toho, že jsem spíš technický než silový jezdec, tak s vodou rád souzním. Preferuji spíš těžší přírodnější trasy. Nesmí to být ale moc,” říká kajakář Vít Přindiš, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu ZET. Na konci července získal zlatou medaili na mistrovství světa v německém Augsburgu. 

Před týdnem 16:23

Gabriela Fárová: Narodila jsem se v ateliéru, který byl přes den obývákem

,,Narodila jsem se v ateliéru, který se přes den měnil na moje pracovní prostředí pro moje rodiče a večer na domácí obýváček. Později jsem tam já vybudovala fotokomoru. Už jako malá jsem vídala samé umělce,” říká fotografka Gabriela Fárová. 

Před 2 týdny 13:06

Výtvarnice Julie Kopová na rádiu Z: Malovat či kreslit se člověk nenaučí, potřebuje talent

Všechno nejde naučit. Ani píle často nestačí. Na to, aby byl člověk výborným malířem nebo kreslířem, musí mít dostatek talentu. V Interview Hany Vítkové na rádiu Z o tom povídala výtvarnice Julie Kopová.

Před 3 týdny 19:35

Monika Klimentová: Církev má občas máslo na hlavě

,,Lidstvo ztrácí víru. Je to celosvětový trend. Celá společnost se posunula jinam, než jsou hodnoty křesťanství. Dále lidé nevěří institucím a uznávám, že církev má občas máslo na hlavě,” říká mluvčí České biskupské konference Monika Klimentová. 

15. červenec 2022 14:36

Kvalita zdravotnictví se vždycky pozná podle toho, jak se staráme o minoritní skupiny, říká Anna Arellanesová z České asociace pro vzácná onemocnění

„Vždy je lepší udělat nějaké nastavení seshora, zvláště pro něco, co je okrajové. Kvalita zdravotnictví se vždycky pozná podle toho, jak se staráme o minoritní skupiny,” myslí si host Interview Hany Vítkové na Rádiu ZET Anna Arellanesová. „Je spousta onemocnění, ale jen některá mají vzácný výskyt. Před asi dvaceti lety se začalo zjišťovat, že je potřeba se individuálně věnovat takovýmto úzkým skupinám.” 

13. červenec 2022 19:46

Vít Samek: I ministerstvo financí ukazuje, že tu je prostor pro růst mezd a platů. Jsou potřeba zásahy vlády

„Z našeho pohledu ten tragický scénář být nemusí. Spíš se divíme, že vláda tomu přihlíží. Myslíme si, že jsou třeba určité zásahy vlády, které by pomohly například regulaci cen. Zákon o cenách vládě dává řadu nástrojů, které by mohla využít a v některých sousedních zemích je využívají,” říká místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek, který byl hostem Interview Rádia ZET. 

12. červenec 2022 20:26

Zdražování potravin stojí na růstu cen energií, říká prezident Agrární komory Jan Doležal

„Když se dnes podíváte třeba na pečivo, tam jsou ceny surovin asi deset patnáct procent. Hlavní tahoun jsou bohužel energie a tam se uvidí. Situace je komplikovaná, na podzim může být ještě komplikovanější,” říká host Interview Rádia ZET, prezident Agrární komory Jan Doležal. 

11. červenec 2022 20:04

Zdá se, že Češi neumí žít, říká kardiolog Michal Vráblík

Češi jsou jedni z nejhorších v Evropě ve výskytu kardiovaskulárních nemocí. „Když se podíváme na parametry, které souvisejí s životním stylem a které ovlivňují kardiovaskulární zdraví, tak jsme v evropských statistikách vždycky na nesprávném pólu. Máme stále vysoký počet kuřáků, velmi nízkou pohybovou aktivitu, vysokou spotřebu nevhodné potravy bohaté na živočišné tuky a jsme jedni z úplně prvních ve spotřebě alkoholu na hlavu,” říká odborník na preventivní kardiologii Michal Vráblík, který byl hostem Interview Rádia ZET. 

8. červenec 2022 19:53

Výtvarnice Xénia Hoffmeisterová: Žijeme hrozně divně a rychle, úplně jsme zapomněli na kořeny

„Když si vzpomenu na svoje dětství, mám pocit, že mi je dvě stě let. Třeba když dětem řeknu, že ve městě, kde jsem vyrůstala, byl jediný telefon, ten mého dědečka. Ale existovali jsme. Všechno bylo daleko klidnější,” myslí si výtvarnice a spisovatelka Xénia Hoffmeisterová, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu ZET.