Pandemie je pro lidstvo velká zkouška, říká herečka a principálka divadla na Kampě Iveta Dušková

Interview rádia Z
Před 3 týdny 20:28

“Žili jsme v blahobytu a zapomněli jsme na spoustu hodnot, které naši předkové uznávali”, řekla v Interview Hany Vítkové herečka a principálka divadla na Kampě Iveta Dušková. 

Interview rádia Z

Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Další epizody

Před dvěma dny
19:29

Na paměť má vliv pohyb i strava. Největším nepřítelem je multitasking, radí mistryně světa v paměťovém sportu Michaela Karsten

Michaela Karsten je trojnásobnou mistryní světa v paměťovém sportu zapsaná do Guinnessovy knihy rekordů. Je vystudovanou lékařkou, jako lektorka pomáhá lidem zlepšit paměť i koncentraci. Je také autorkou knihy s názvem Úspěšná paměť. 

Před týdnem
18:17

Andrea Wolfová: Svíčky miluju. Tu vůni a teplo k životu potřebuju, každému bych to doporučila

Andrea Wolfová se celý život profesně věnovala PR a novinařině. Po čtyřicítce se ale rozhodla pro změnu a začala vyrábět svíčky. Dnes s kolegyní a kamarádkou provozuje e-shop. „Narodila jsem se na dušičky, takže svíčky mě provází od narození a jako každá holka svíčky miluju. Z obyčejného dortu udělají dort narozeninový, z každého posezení udělají hned lepší příležitost,“ vysvětluje Wolfová.

Před 2 týdny
17:03

Hudba a zpěv má zásadní vliv na zdraví člověka, říká zpěvačka a muzikoterapeutka Ivana Rea

Zpěvačka a skladatelka Ivana Rea má netradiční přístup k hudbě. Zabývá se tím, jaký má hlas a hudba vliv na zdraví člověka. „Už od prenatálního období nás ovlivňují zvuky, které slyšíme v těle matky. Když nám zpívá a slyšíme hudbu, tak to ovlivňuje vývoj miminka. Má to velký přínos pro nervový systém, pro srdce a cévní systém,“ vysvětluje Rea.

Před 2 týdny
19:30

Novinář Ondřej Kuchař ke kauze šéfa hokeje Tomáše Krále: Neměl to být žádný útok, chtěl jsem pouze informovat

Podle zjištění Deníku Sport byl prezident Českého hokeje Tomáš Krále během své vojenské služby agentem kontrarozvědky Státní bezpečnosti a donášel na svého nadřízeného. „Na Wikipedii jsem se dočetl, že Tomáš Král byl za minulého režimu příslušníkem vojenské kontrarozvědky a agentem StB. Nikdo z kolegů o tom ale nevěděl,“ vysvětluje redaktor Deníku Sport Ondřej Kuchař, proč se rozhodl touto kauzou dále zabývat.

17. září 2021
21:13

Kuchařka Kristína Šemberová: Dnešní tradiční česká kuchyně vychází z kuchyně střední třídy za první republiky

Kuchařka Kristína Šemberová se zabývá historií jídla. „Tradiční, česká kuchyně tak, jak ji známe dnes, vychází z kuchyně střední třídy za první republiky v období rozkvětu,“ vysvětluje. Tehdy byly buchty, koláče i dorty mnohdy plnohodnotným pokrmem. Proto mají sladká jídla a dezerty v Česku tak silnou tradici. 

10. září 2021
16:59

Češi měli v zápase proti Belgii velký respekt. Chybí nám individuální kvalita, hodnotí bývalý fotbalista Švancara kvalifikaci MS

Česká fotbalová reprezentace v kvalifikaci na Mistrovství světa nejprve porazila Bělorusko 1:0. Následná porážka s Belgií 0:3 ale český výběr de facto připravila o reálnou naději na přímý postup na světový šampionát. „Trošku jsme dojeli na to, že chybí hodně kvalitních hráčů,“ řekl bývalý fotbalový útočník Petr Švancara. 

3. září 2021
19:10

Novinářka Alexandra Alvarová: Nejsilnější zbraní jsou dnes data. Kdo je má, ten vládne světu

Novinářka Alexandra Alvarová se zabývá mimo jiné hybridními válkami. je také autorkou knihy Průmysl lži: Propaganda, konspirace a dezinformační válka. Lidé podle ní nechápou, že to, co konzumují z informačního éteru, nemusí být úplně v pořádku. 

27. srpen 2021
19:24

Novinářka Renata Kalenská: Během rozhovorů se snažím získat příběh. Rozhovory s Václavem Havlem byly obohacující

Novinářka Renata Kalenská je autorkou velmi populární rozhovorů. „Ta práce mě strašně baví. Připravuju se tak, že sama sebe přesvědčím, nebo mě ten člověk už dopředu zajímá. Vždycky mě musí zajímat,“ říká Kalenská. To, že by tomu bylo jinak, se jí stalo dvakrát.

21. srpen 2021
18:34

Napsat dobrou knihu není jen o pocitech, je to taky kus práce. Řekla spisovatelka Irena Obermannová.

Irena Obermannová je úspěšná česká spisovatelka a scénáristka, podílela se na mnoha pořadech České televize a napsala například populární Deník šílené manželky. V Interview Hany Vítkové v pátek řekla, že pandemie měla vliv na její tvůrčí činnost. Stalo se podle ní něco, co si nikdo neuměl představit - svět se zastavil a lidé vydechli z každodenního shonu.