17. leden 2022

Poslechněte si podcast: Tenistka Renata Voráčová: Nedokážu odpovědět, zda bych se do Austrálie ještě někdy chtěla vrátit

Tenistka Renata Voráčová v nedávné době přišla o australské vízum, a tedy i o možnost účastnit se jednoho ze čtyř tenisových turnajů nejvyšší kategorie – Australian Open. „Bylo to znepokojující, někdo vám zaklepe na dveře hotelu a chce po vás vysvětlení. Zpočátku jsem se ale ničeho nebála, věděla jsem, že tam jsem na povolení,“ říká Renata Voráčová, 82. druhá tenistka světa ve čtyřhře, která byla hostem sportovního magazínu na Rádiu Z.

20:02

Interview rádia Z

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Před třemi dny 20:19

Tenista Menšík: Rozdíl mezi juniorským a dospělým tenisem je spíše v mentální stránce

„Rozdíl mezi juniorským a dospělým tenisem je veliký, ale neřekl bych, že po tenisové stránce. Jde spíše o tu mentální. Dospělí tenisté vám nedají nic zadarmo a vše, co uhrajete, si musíte uhrát sám. Když hrajete juniory, tak vám pomůže nějaká chyba soupeře, můžete si trochu ‚odfrknout‘. V dospělých se hraje od začátku do konce bez chyb, mentalita je trochu někde jinde,“ říká tenista Jakub Menšík, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

Před týdnem 20:54

Musíme se smířit s tím, že jen zlomek násilí se nám povede postavit před soud, říká k válce na Ukrajině Lenka Bradáčová

„Je to jiné, než když vyšetřujeme standardní trestné činy. Válka je koncentrované násilí. Zvykli jsme si na to, že je policie v České republice velmi úspěšná při odhalování pachatelů násilných trestných činů. Zde se musíme smířit s tím, že se nám podaří popsat jen malou část násilí ve válce, a ještě menší část tohoto násilí se nám povede postavit před soud. To je úplně jiná realita,“ popisuje vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, který byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

Před týdnem 20:48

Antonín Barák starší: Každý klub chce, aby byl hráč po zranění na hřišti co nejdřív

„S vrcholovým sportem mám posledních 5 až 6 let problém. Vidím to všude v Evropě, nejen u nás, že hráči jsou vyloženě zboží. To, jak se o nich mluví a jak se o ně pečuje, je hodně zkreslené. Každý klub chce, aby byl hráč po zranění co nejdříve na hřišti, a to je jediný záměr. Je jim jedno, jestli k tomu sezobe půl kila kortikoidu denně. Nezajímá je, jak ten sportovec bude v 50 letech vypadat, jestli bude na vozíku, to absolutně ne. Oni chtějí, aby byl příští týden připraven na utkání a pomohl jim,“ říká trenér fotbalové mládeže a otec fotbalového reprezentanta Antonín Barák starší, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

Před 2 týdny 17:57

Hájková z Fuck Cancer: Apelujeme na nitro a na psychiku nejen nemocných

„Když jsem měla rakovinu, reakce mého okolí byla skvělá. Neměla jsem s tím vážnější problém, ale občas se najdou typy lidí, kteří si myslí, že se na sebe snažíte upozornit a být nějak zajímavá. Tohle se opravdu bohužel děje. Je to fascinující, ale velmi běžné,“ popisuje Barbora Hájková z kampaně Fuck Cancer. A právě Hájková byla hostem v Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

Před 2 týdny 21:20

Miroslav Vraštil: Závod na olympiádě je nejvíc, pořád mě dojímá

„Mockrát jsem uvažoval, že bych se věnoval jinému sportu, ale myslím, že na to už je dost pozdě. Beru to spíše jako takovou zábavu a zpestření mého tréninku. A myslím, že kdybych se nevěnoval i jiným sportům, že bych ani to veslování nedělal, prodloužilo mi to kariéru,“ popisuje veslař a olympionik Miroslav Vraštil, který byl hostem Sportovního interview Rádia Z.

Před 3 týdny 20:47

Komunikace vám dává obrovské možnosti, když ji umíte, říká koučka a moderátorka Mirka Čejková

„Kouč by měl pomoci zefektivnit úspěch, protože každý z nás se někdy zamotá. Měl by sloužit jako takový sparingpartner. Bohužel do toho ale vstupuje velké množství lidí, mnohdy kvůli penězům. Někdo začne dělat kouče, aby si srovnal sám sebe. V ideální formě by ze strany kouče neměla padnout oznamovací věta, která vede do tečky. Protože jak je známo, otázky jsou nástrojem posunu,“ popisuje svoji profesi koučka a moderátorka Mirka Čejková, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

Před 3 týdny 20:52

Jiří Prskavec starší: Vodní slalom je strašně nevyzpytatelný

Šéftrenér vodní slalomářské reprezentace Jiří Prskavec starší vzpomínal na olympijské hry v Tokiu, kde jeho syn vyhrál zlatou medaili, jako na krásný závod s krásným koncem. „Byla to třešnička na dortu. Na trať jsem odjížděl o dost dříve než můj syn Jiří Prskavec a byl jsem nervózní z toho, v jakém rozpoložení přijede. Začal jsem být klidnější ve chvíli, kdy jsem viděl, jak je připraven, nastaven a že si věří,“ vzpomíná na letní olympijské hry šéftrenér Jiří Prskavec starší, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

8. duben 2022 19:20

Radka Vladyková: Rusko je pro nás citlivé téma, všichni to máme v sobě

„Za poslední dva roky je tu kumulace nekomfortu. Přišel covid, do toho zdražování energií, inflace a válka. Češi jsou srdcaři, Rusko je pro nás velmi citlivé téma, všichni to máme v sobě. Ale pomalu upozorňujeme na to, že i čeští občané musí mít zachované pohodlí, aby nám vydržela solidarita pomáhat. Abychom zůstali nadšení a pomáhající, potřebujeme mít zabezpečeno i my,“ říká výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Radka Vladyková, která byla hostem Interview Hany Vítkové.

8. duben 2022 20:46

Naše poslední účast na MS ve fotbale začíná být vousatá, baráž mě ještě nepřebolela, říká předseda FAČR Fousek

„Baráž je strašně o hlavě, na tuhle baráž se Švédskem jsme ale byli mentálně i fyzicky připraveni. Ještě mě to nepřebolelo. Hrozně jsem si přál ve svém mandátu prolomit, aby Česko na mistrovství světa ve fotbale nechybělo. Naše poslední účast začíná být vousatá, ale nedá se nic dělat,“ popisuje předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

1. duben 2022 26:42

Ukrajinistka Víchová: Spousta Ukrajinců si nedokázala představit, že jim válka zaklepe na dveře

„Spousta Ukrajinců si nedokázala představit, že jim válka zaklepe na dveře. Doufat v to, že se nás to nedotkne a že někdo nepřekročí hranice, ačkoliv už jsme byli svědky Vrbětic a Salisbury? Válka hranice nerespektuje. Také bychom neměli zapomínat na to, že se nás to může dotknout jinými způsoby než jen tanky. Destrukce státu a společnosti může přijít tak rychle, jako přišla na Ukrajinu,“ popisuje ukrajinistka Lenka Víchová, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.