5. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Zpěvačka Šárka Rezková: Chci lidem dávat radost

Zpěvačka Šárka Rezková Pochází z Mariánských lázní, ale zamilovala si americké country, ke které ji přiměl její tehdejší manžel a známý hudebník Jiří Brabec. „Naší filozofií bylo vnést do českých luhů a hájů americkou muziku s českými texty, aby se českému uchu líbilo. To myslím, že se nám povedlo,“ říká Rezková.

18:28

Interview rádia Z

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Včera 20:19

Dermatoložka Wohlová: Neseme si s sebou genetickou dispozici kůže

„Všichni sluníčko milujeme, nabíjí nás a je to věc, které se asi nikdo z nás v určité míře nevyhne. Já jako dermatolog ale musím zdůraznit ochranu před UV zářením, obzvláštně před spálením kůže. Musíme používat preventivní ochranné krémy, obzvláště u dětí a v nejvíce exponovaných časech, tedy mezi 11 a 15 hodinou denní. Pleť je po zimě bledá a ke spálení dojde velice snadno, říká dermatoložka Gréta Wohlová, která byla hostem Interview Hany Vítkové.

Včera 21:02

Tenista Kodeš: Strašně bych si přál jestřábí oko v dobách, kdy jsem hrál

„Dříve se v zápasech dělalo hodně chyb, což ovlivňovalo jejich vývoj. Promítám si spoustu věcí, kdy jsem měl třeba setbol, mečbol a přišel jsem o to kvůli špatnému rozhodnutí. V dobách, kdy jsem hrál, bych si strašně přál jestřábí oko. Pro dnešní hráče je to velká úleva, nemusejí se vnitřně užírat během zápasu,“ popisuje bývalý tenista Jan Kodeš ve Sportovním interview Rádia ZET.

Před týdnem 18:01

Disidentka Vojtková: Na výslechu jsem byla 10 hodin, vyhrožovali, že mi zabijí děti

„Stání bezpečnost v Hradci Králové mě vyslýchala v podzemní místnosti, která měla jedno úzké okénko na vězeňský dvůr. Byli tam čtyři příslušníci StB a já seděla veprostřed. Jednou se mi stalo, že mi podtrhli židli, ale byl to spíše psychický teror. Chtěli po mně, abych udávala, ale já odmítala vypovídat. Na výslechu jsem byla 10 hodin, nedali mi najíst ani napít. Odcházela jsem úplně psychicky rozložená na prvočástky, bylo to hrozně náročné,“ popisuje svoji zkušenost s minulým režimem disidentka Iva Vojtková, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

Před týdnem 20:19

Tenista Menšík: Rozdíl mezi juniorským a dospělým tenisem je spíše v mentální stránce

„Rozdíl mezi juniorským a dospělým tenisem je veliký, ale neřekl bych, že po tenisové stránce. Jde spíše o tu mentální. Dospělí tenisté vám nedají nic zadarmo a vše, co uhrajete, si musíte uhrát sám. Když hrajete juniory, tak vám pomůže nějaká chyba soupeře, můžete si trochu ‚odfrknout‘. V dospělých se hraje od začátku do konce bez chyb, mentalita je trochu někde jinde,“ říká tenista Jakub Menšík, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

Před 2 týdny 20:54

Musíme se smířit s tím, že jen zlomek násilí se nám povede postavit před soud, říká k válce na Ukrajině Lenka Bradáčová

„Je to jiné, než když vyšetřujeme standardní trestné činy. Válka je koncentrované násilí. Zvykli jsme si na to, že je policie v České republice velmi úspěšná při odhalování pachatelů násilných trestných činů. Zde se musíme smířit s tím, že se nám podaří popsat jen malou část násilí ve válce, a ještě menší část tohoto násilí se nám povede postavit před soud. To je úplně jiná realita,“ popisuje vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, který byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

Před 2 týdny 20:48

Antonín Barák starší: Každý klub chce, aby byl hráč po zranění na hřišti co nejdřív

„S vrcholovým sportem mám posledních 5 až 6 let problém. Vidím to všude v Evropě, nejen u nás, že hráči jsou vyloženě zboží. To, jak se o nich mluví a jak se o ně pečuje, je hodně zkreslené. Každý klub chce, aby byl hráč po zranění co nejdříve na hřišti, a to je jediný záměr. Je jim jedno, jestli k tomu sezobe půl kila kortikoidu denně. Nezajímá je, jak ten sportovec bude v 50 letech vypadat, jestli bude na vozíku, to absolutně ne. Oni chtějí, aby byl příští týden připraven na utkání a pomohl jim,“ říká trenér fotbalové mládeže a otec fotbalového reprezentanta Antonín Barák starší, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.

Před 3 týdny 17:57

Hájková z Fuck Cancer: Apelujeme na nitro a na psychiku nejen nemocných

„Když jsem měla rakovinu, reakce mého okolí byla skvělá. Neměla jsem s tím vážnější problém, ale občas se najdou typy lidí, kteří si myslí, že se na sebe snažíte upozornit a být nějak zajímavá. Tohle se opravdu bohužel děje. Je to fascinující, ale velmi běžné,“ popisuje Barbora Hájková z kampaně Fuck Cancer. A právě Hájková byla hostem v Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

Před 3 týdny 21:20

Miroslav Vraštil: Závod na olympiádě je nejvíc, pořád mě dojímá

„Mockrát jsem uvažoval, že bych se věnoval jinému sportu, ale myslím, že na to už je dost pozdě. Beru to spíše jako takovou zábavu a zpestření mého tréninku. A myslím, že kdybych se nevěnoval i jiným sportům, že bych ani to veslování nedělal, prodloužilo mi to kariéru,“ popisuje veslař a olympionik Miroslav Vraštil, který byl hostem Sportovního interview Rádia Z.

22. duben 2022 20:47

Komunikace vám dává obrovské možnosti, když ji umíte, říká koučka a moderátorka Mirka Čejková

„Kouč by měl pomoci zefektivnit úspěch, protože každý z nás se někdy zamotá. Měl by sloužit jako takový sparingpartner. Bohužel do toho ale vstupuje velké množství lidí, mnohdy kvůli penězům. Někdo začne dělat kouče, aby si srovnal sám sebe. V ideální formě by ze strany kouče neměla padnout oznamovací věta, která vede do tečky. Protože jak je známo, otázky jsou nástrojem posunu,“ popisuje svoji profesi koučka a moderátorka Mirka Čejková, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.

22. duben 2022 20:52

Jiří Prskavec starší: Vodní slalom je strašně nevyzpytatelný

Šéftrenér vodní slalomářské reprezentace Jiří Prskavec starší vzpomínal na olympijské hry v Tokiu, kde jeho syn vyhrál zlatou medaili, jako na krásný závod s krásným koncem. „Byla to třešnička na dortu. Na trať jsem odjížděl o dost dříve než můj syn Jiří Prskavec a byl jsem nervózní z toho, v jakém rozpoložení přijede. Začal jsem být klidnější ve chvíli, kdy jsem viděl, jak je připraven, nastaven a že si věří,“ vzpomíná na letní olympijské hry šéftrenér Jiří Prskavec starší, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.