Interview rádia Z

Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Epizody

Před pěti dny
18:44

Během pandemie se ukázalo, kdo má dobré srdce, říká šéfredaktorka Malostranských novin Monika Höppner Zaťková

Monika Höppner Zaťková je šéfredaktorkou Malostranských novin, které vychází už 12 let. Na jejich vzniku má ale podle Höppner Zaťkové největší zásluhu její manžel, který nedávno zemřel. „12 let jsem se od něj učila a jsem ráda, že jsem byla u tak dobrého učitele,“ říká Höppner Zaťková. S vydáváním novin teď pokračuje sama. 

Před pěti dny
19:05

Kariéru Romana Kreuzigera jde popsat pouze v superlativech, byl to dříč i talent, říká bývalý cyklista František Raboň

Svou kariéru v nedávné době ukončili dva čeští profesionální cyklisté, Petr Vakoč a Roman Kreuziger. Oba spojuje přátelství s bývalým cyklistou Františkem Raboněm, který si o jejich stopách v profesionálním cyklistickém pelotonu povídal s moderátorem Janem Hlochem ve Sportovním interview Rádia Z.

Před týdnem
19:29

Na paměť má vliv pohyb i strava. Největším nepřítelem je multitasking, radí mistryně světa v paměťovém sportu Michaela Karsten

Michaela Karsten je trojnásobnou mistryní světa v paměťovém sportu zapsaná do Guinnessovy knihy rekordů. Je vystudovanou lékařkou, jako lektorka pomáhá lidem zlepšit paměť i koncentraci. Je také autorkou knihy s názvem Úspěšná paměť. 

Před 2 týdny
18:17

Andrea Wolfová: Svíčky miluju. Tu vůni a teplo k životu potřebuju, každému bych to doporučila

Andrea Wolfová se celý život profesně věnovala PR a novinařině. Po čtyřicítce se ale rozhodla pro změnu a začala vyrábět svíčky. Dnes s kolegyní a kamarádkou provozuje e-shop. „Narodila jsem se na dušičky, takže svíčky mě provází od narození a jako každá holka svíčky miluju. Z obyčejného dortu udělají dort narozeninový, z každého posezení udělají hned lepší příležitost,“ vysvětluje Wolfová.

Před 3 týdny
17:03

Hudba a zpěv má zásadní vliv na zdraví člověka, říká zpěvačka a muzikoterapeutka Ivana Rea

Zpěvačka a skladatelka Ivana Rea má netradiční přístup k hudbě. Zabývá se tím, jaký má hlas a hudba vliv na zdraví člověka. „Už od prenatálního období nás ovlivňují zvuky, které slyšíme v těle matky. Když nám zpívá a slyšíme hudbu, tak to ovlivňuje vývoj miminka. Má to velký přínos pro nervový systém, pro srdce a cévní systém,“ vysvětluje Rea.

Před 3 týdny
19:30

Novinář Ondřej Kuchař ke kauze šéfa hokeje Tomáše Krále: Neměl to být žádný útok, chtěl jsem pouze informovat

Podle zjištění Deníku Sport byl prezident Českého hokeje Tomáš Krále během své vojenské služby agentem kontrarozvědky Státní bezpečnosti a donášel na svého nadřízeného. „Na Wikipedii jsem se dočetl, že Tomáš Král byl za minulého režimu příslušníkem vojenské kontrarozvědky a agentem StB. Nikdo z kolegů o tom ale nevěděl,“ vysvětluje redaktor Deníku Sport Ondřej Kuchař, proč se rozhodl touto kauzou dále zabývat.

24. září 2021
20:28

Pandemie je pro lidstvo velká zkouška, říká herečka a principálka divadla na Kampě Iveta Dušková

“Žili jsme v blahobytu a zapomněli jsme na spoustu hodnot, které naši předkové uznávali”, řekla v Interview Hany Vítkové herečka a principálka divadla na Kampě Iveta Dušková. 

17. září 2021
21:13

Kuchařka Kristína Šemberová: Dnešní tradiční česká kuchyně vychází z kuchyně střední třídy za první republiky

Kuchařka Kristína Šemberová se zabývá historií jídla. „Tradiční, česká kuchyně tak, jak ji známe dnes, vychází z kuchyně střední třídy za první republiky v období rozkvětu,“ vysvětluje. Tehdy byly buchty, koláče i dorty mnohdy plnohodnotným pokrmem. Proto mají sladká jídla a dezerty v Česku tak silnou tradici. 

10. září 2021
16:59

Češi měli v zápase proti Belgii velký respekt. Chybí nám individuální kvalita, hodnotí bývalý fotbalista Švancara kvalifikaci MS

Česká fotbalová reprezentace v kvalifikaci na Mistrovství světa nejprve porazila Bělorusko 1:0. Následná porážka s Belgií 0:3 ale český výběr de facto připravila o reálnou naději na přímý postup na světový šampionát. „Trošku jsme dojeli na to, že chybí hodně kvalitních hráčů,“ řekl bývalý fotbalový útočník Petr Švancara. 

3. září 2021
19:10

Novinářka Alexandra Alvarová: Nejsilnější zbraní jsou dnes data. Kdo je má, ten vládne světu

Novinářka Alexandra Alvarová se zabývá mimo jiné hybridními válkami. je také autorkou knihy Průmysl lži: Propaganda, konspirace a dezinformační válka. Lidé podle ní nechápou, že to, co konzumují z informačního éteru, nemusí být úplně v pořádku.