Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Rozpočtové provizorium jako priorita vlády? Střelila se tím do nohy, říká ekonomka Ilona Švihlíková

„Tím, že si vláda vybrala schodek jako prioritu sama sebe dostala pod časový tlak. Není to dobrý nápad, je v situaci, kdy by naopak měla jednat minimálně s ohledem na ceny energií. Sama sebe znehybnila ve velmi nevhodný moment, tu logiku nechápu,“ říká ekonomka a členka Národní ekonomické rady vlády Ilona Švihlíková v Interview Martina Kováře.

20:21

Interview Martina Kováře

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Před dvěma dny 19:55

Je podstatné mluvit nejen o té hrůze, ale i o tom, že něco takového udělali lidé lidem, říká ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík

„Co se mi vybaví při 27. lednu? Okamžiky hrůzy typu Osvětim, Belzecu nebo Treblinky. Na druhou stranu je pozitivní, že tady dneska sedíme a ty věci si připomínáme. Nesmíme na ně zapomenout,“ upozorňuje Eduard Stehlík, ředitel Památníku Lidice, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.

Před třemi dny 20:52

Podle místopředsedy hnutí STAN Stanislava Polčáka udělalo hnutí několik chyb. Byli jsme ale očerněni u věcí, které nebyly porušením zákona, říká

Místopředseda STAN uznává, že hnutí udělalo několik chyb, ale údajně byli očerněni u věcí, které nebyly porušením zákona nebo porušením pravidel. „Zjistili jsme, že bychom chtěli být více transparentní vůči veřejnosti, stejné problémy byste našli ve všech stranách. My jsme si jen řekli, že v okamžiku, kdy není konečný dárce známý, tak to není transparentní vůči voliči, tuto věc jsme podcenili,“ domnívá se Stanislav Polčák, místopředseda hnutí STAN a europoslanec, který byl hostem v Interview Martina Kováře. 

Před čtyřmi dny 19:59

Bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář: Ukrajinská krize je nejvážnější krizí od války v Zálivu

„Putin momentálně zaměstnává kde koho, otázka je, co se mu v té hlavě děje, o co mu vlastně jde a co tím vším sleduje. Jsme na pokraji konfliktu,“ říká v Interview Martina Kováře bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář.

Před pěti dny 19:55

Podle politologa Cabady může být nová vláda křehká. Jak dlouho pětikoalice vydrží?

„První dva měsíce ukázaly, že soužití pěti politických stran a mediální scény, kde kromě jiného vidíme výraznou přítomnost médií stranících nejsilnější opoziční straně, může představovat poměrně třaskavou směs. Fiala je ale dlouhodobě známý tím, že dokáže spojovat dvě zdánlivě nespojitelné věci,“ říká politolog Ladislav Cabada v Interview Martina Kováře na Rádiu Z.

Před týdnem 22:03

Pokud rodina řekne, tak bojujeme, ať to stojí, co to stojí, říká k porodům v šedé zóně porodník Antonín Pařízek

„V naší porodnici se koncentrujeme na nejzávažnější stavy, které mohou těhotnou ženu a její dítě potkat,“ poznamenává lékař Antonín Pařízek v Interview Martina Kováře na Rádiu Z. Podle něho se setkávají i s porody v takzvané šedé zóně. 

Před týdnem 20:21

Premiér Petr Fiala: Povinné očkování ve věkových skupinách by byl spíše sociální experiment

Očkování proti covidu-19 nebude podle premiéra Petra Fialy /ODS/ pro nikoho povinné. „To rozhodnutí není lehké, důkladně jsme to zvažovali, mluvili jsme s odborníky a dívali se do zahraničí. Povinné očkování by byl spíše sociální experiment, především v té věkové skupině 60+. V Evropě to téměř nikde není a tam kde ano, tak s tím mají problémy,“ říká premiér Petr Fiala v Interview Martina Kováře. 

Před týdnem 21:21

Expremiér Babiš k prezidentské kandidatuře: V této chvíli to zatím není téma, je pro mě rozhodující rodina

Expremiér Andrej Babiš /ANO/ je negativně překvapený, co nová vláda za tak krátkou chvíli stihla. „Řekli, že nebudou brát lidem peníze a první, co stihli udělat, je, že vzali lidem peníze. Nevím, proč také ruší EET, které přineslo 33 miliard,“ dodává poslanec Andrej Babiš, který byl hostem Interview Martina Kováře.

Před týdnem 22:56

Podle předsedy Zemědělského svazu jsou první kroky vlády velmi negativní. Nevraživost v zemědělství je špatně, říká Martin Pýcha

„V programovém prohlášení vlády jsou některé věci, které vítáme, některé věci bychom viděli raději jinak. Něco jiného je ale programové prohlášení a něco jiného jsou první kroky nové vlády,“ dodává Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu České republiky v Interview Martina Kováře. 

Před 2 týdny 20:17

Dodrží nová vláda slib o nezvyšování daní? Nejsem si jist, zda se jim to podaří, říká budoucí rektor VŠE Petr Dvořák

„Ekonomický program nové vlády má řadu otazníků, v některých směrech je ambiciózní. Nové vládě bych přál, aby se to vše podařilo, bude to ale nesmírně těžké,“ dodává budoucí rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.

Před 2 týdny 20:40

Podle epidemiologa Smejkala omikron tečku za koronavirem neudělá, udělá ale tečku za tím nejhorším

„Se třemi dávkami očkování proti covidu-19 bychom měli být v klidu, záleží ale samozřejmě na imunitě, například u pacientů po transplantaci nemusí ani tři dávky postačovat,“ říká hlavní epidemiolog IKEMu a vedoucí Mezioborové skupiny pro epidemické situace v Interview Martina Kováře.