Pekarová Adamová: Kdo bude ministrem práce a sociálních věcí nedokážu předpovědět, o resort bude velký zájem

Interview Martina Kováře
Před 2 týdny 21:38

Koalice Spolu i koalice Pirátů a Starostů pokračují ve vyjednávání o vzniku nové vlády. „Kdo bude ministrem práce a sociálních věcí nedokážu předpovědět, o resort bude velký zájem,“ přiznává předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která je jedním z adeptů na šéfa tohoto resortu. Pokud bude hnutí ANO vznik nové vlády zdržovat, nezíská ani post místopředsedy Sněmovny, varuje Pekarová Adamová.

Interview Martina Kováře

Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Další epizody

Včera
20:55

Babiš: V zahraničí měli zájem na tom, abych nebyl v politice. Pandora Papers je vymyšlená kauza. Prezidentská kandidatura není téma

Volby ovlivnila podle premiéra Andreje Babiše (ANO) především kauza Pandora Papers. „Byla to vymyšlená informace, všechna média to opakovala. Byly to také další věci, třeba vymyšlený střet zájmů z Evropy,“ říká Babiš. A vyvrátil spekulace o své prezidentská kandidatuře. „Není to téma, máme plno práce.“ 

Před dvěma dny
20:06

Jiří Pospíšil: Babiš byl jedním z největších příjemců evropských dotací. S jeho odchodem do opozice skončí velká ostuda Česka

S odchodem Andreje Babiše skončí podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) velká ostuda, se kterou se Česko v Evropské unii potýkalo. „Vláda doposud působila jako tým advokátů Agrofertu a Andreje Babiše. Nová vláda bude ve sporu s Evropskou komisí razantně hájit zájmy České republiky,“ říká Pospíšil. Výsledky voleb podle něj svědčí o tom, že se Česko vrací do Evropy.

Před šesti dny
19:38

Historik farmacie Tomáš Arndt: Lékárnictví má v Česku silnou tradici. Už v Rakousku-Uhersku šlo o prestižní povolání

Lékárnictví má v českých zemích silnou tradici. Už v době před vznikem Československé republiky šlo prestižní a výnosné povolání. Lékárnicí se tehdy mnohdy podíleli i na výzkumu a byli členy odborných společností. Přestože jejich prestiž nebyla taková jako lékařů, patřili tehdy lékárníci podle historika farmacie Tomáše Arndta ke společenské smetánce.

Před týdnem
19:46

Politolog Jiří Pehe: Dění okolo prezidenta je pro českou demokracii nedůstojné

„To, co se děje okolo prezidenta, je nedůstojné pro českou demokracii,“ říká politolog a bývalý ředitel politického odboru kanceláře prezidenta republiky Jiří Pehe. Současnou situaci označil za skandální. „Bude teprve předmětem vyšetřování, co se tam nejen v poslední době, ale dlouhodobě děje,“ dodává Pehe. 

Před týdnem
20:31

Vladimír Pikora kritizuje vládní podporu Škodovky. Je to socialismus 2.0, potřebujeme změnit strukturu ekonomiky, říká ekonom

Vláda podpoří z programu Antivirus automobilku Škoda. Ekonom Vladimír Pikora tento krok kritizuje. Podle něj to povede k tomu, že česká ekonomika zůstane velmi výrazně orientovaná ve prospěch automobilek. „A to je to, co nepotřebujeme. Potřebujeme změnit strukturu ekonomiky,“ zdůrazňuje Pikora. Pomáhat za každou cenu není podle něj rozumná strategie. Nazývá to „socialismem 2.0“.

Před týdnem
19:21

Vít Rakušan: Současná vláda není připravená na řešení problémů růstu cen energií. Nová vláda musí zajistit, aby nikdo nezůstal na holičkách

„Je velmi na pováženou, jaké informace se k nám dostávají od Pražského hradu. Hrají se tady podivné hry,“ říká předseda hnutí STAN Vít Rakušan k aktuálnímu vývoji okolo zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Jedním z nejdůležitějších témat nové vlády budou ceny energií. Po krachu některých dodavatelů bude v první řadě nezbytné zajistit, aby nikdo z občanů nezůstal na holičkách, zdůrazňuje Rakušan. 

Před týdnem
21:00

Česko nezažívá ústavní krizi. Ústava myslí i na tuto situaci, říká soudce Nejvyššího soudu Roman Fiala

„Rozhodně si nemyslím, že je krize, natož ústavní,“ říká právník a soudce Nejvyššího soudu Roman Fiala. Vyvrací tak některá tvrzení o tom, že se Česko poté, co byl prezident Miloš Zeman hospitalizován krátce po volbách, ocitlo v ústavní krizi. Ústava ČR totiž podle Fialy myslí i na tuto situaci. 

Před 2 týdny
22:14

Patrik Nacher: ANO by mělo mít právo na první pokus. Je to ale jako pozvat někoho třikrát na rande a dostat třikrát kopačky

Hnutí ANO skončilo ve volbách do Poslanecké sněmovny těsně druhé za koalicí Spolu. Se ziskem 72 mandátů bude mít ale největší poslanecký klub. Proto by podle lídra pražské kandidátky Patrika Nachera mělo mít právo na první pokus o sestavení vlády. Obě předvolební koalice ale už podpisem memoranda daly najevo, že o nové vládě s nikým jiným jednat nebudou. „Je to ale jako pozvat někoho třikrát na rande a dostat třikrát kopačky,“ říká Nacher.

Před 2 týdny
20:24

Mirek Topolánek: Požadavky Pirátů při vyjednávání o vládě začínají být nemístné

„Babiš prohrál volby, protože většina těch lidí, kteří přišli k volbám, chtěla změnu,“ říká bývalý premiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek. Euforie u vítězů ale podle něj brzy opadne. O sestavení nové vlády budou usilovat dvě předvolební koalice, Spolu a koalice Pirátů a Starostů. Požadavky Pirátů při sestavování vlády jsou ale podle Topolánka vzhledem k tomu, že získali pouze čtyři mandáty, nemístné.