24. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Inspirace ze starých kuchařských spisů české, bavorské i rakouské strany Šumavy

Kouzla a čáry Petra Stupky budou v Kuchařském čarování tentokrát staré a často zapomenuté pošumavské recepty, mimo jiné například z knihy Kuchyně staré Šumavy od Václava Malovického, který recepty zaznamenal. Petr Stupka doplní i své tipy a rady.

33:52

Kuchařské čarování

Vydává: Český rozhlas

Pravidelná porce inspirace a receptů pro všední i sváteční vaření.

Web

Před třemi dny 26:38

Cesta kolem Evropy aneb: Kontinentální chuťová inspirace od severské kuchyně po Středozemí

Petr Stupka nabídne v Kuchařském čarování vskutku originální menu o čtyřech chodech. Jakou kombinaci dokáží udělat krevetový salát s cuketou, letní gazpacho, pastýřský koláč a mrkvový dort s medovou smetanou?

Před týdnem 28:19

Vaření z mrkve a také cukety

Tipy na cuketové placky s mletým masem, mrkvové bramboráky, indické mrkvové kari, mrkvanské lívanečky a další kuchařskou inspiraci nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka.

Před 2 týdny 24:59

Kuchařské čarování s česnekem a k tomu jeden sladký recept

Pozitivní vliv česneku na naše zdraví a také recepty na česnekové máslo, česnekové brambory, asijský bůček, ale i baklavu připomíná ve svém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka.

Před 3 týdny 24:23

Inspirace z arabské kuchyně

Kuskus, bulgur, falafel, hummus, kebab i baklava. Recepty, které pochází z arabské kuchyně, připomíná ve svém pořadu Kuchařské čarování kulinář Petr Stupka.

19. červenec 2022 25:36

Inspirace z kuchyní Dálného východu

Rýžový salát, omáčka teriyaki podomácku, sladkokyselá čína, dezert z rýže a další recepty z asijské kuchyně nabízí ve svém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka.

12. červenec 2022 24:07

Kuchařská inspirace posbíraná křížem krážem Evropou

Rybí polévka, která se tradičně připravuje na pobřeží Severního moře, originální italské těstoviny podle Jamieho Olivera, belgická pivní omáčka s masovými knedlíčky a vafle. Rozličné recepty z celé Evropy nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka.

5. červenec 2022 26:58

Borůvkové Kuchařské čarování

Kynuté knedlíky se žahourem a knedlíky chlastací, borůvkový koláč. Recepty na dobroty z fialových plodů lesa už tradičně na začátku prázdnin nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka.

28. červen 2022 33:29

Pestré letní Kuchařské čarování – saláty, zeleninový puding, rychlý koláč na různé způsoby

Recept na grilovaný salát, salát z rýžových nudlí, starodávný nákyp a „fofr koláč“ v několika variacích nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka. Poslechněte si jeho inspiraci pro letní vaření a pečení.

21. červen 2022 37:19

Kuchařské cestování po Evropě

Recept na dezert russé, vzpomínky na malinké bábovičky, papričky plněné rybou a bramborami a další kuchařskou inspiraci z cest nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka.

14. červen 2022 37:14

Francouzská gastronomická inspirace

Saláty, palačinky, prasečí nožička v rosolu, ganache. O gastronomické zážitky a inspiraci z pobytu ve Francii se ve svém Kuchařském čarování podělí kulinář Petr Stupka.