Kuchařské čarování
27. červen 2023

Poslechněte si podcast: Inspirace na svatební menu a recept na neobvyklý okurkový salát, játrové knedlíčky i pečené brambory

Svatební menu, které nedávno připravoval kulinář Petr Stupka, bude hlavním tematem jeho Kuchařského čarování. Nabídne recept na unikátní okurkový salát se zázvorem, bezlepkové játrové knedlíčky, pečené brambory jako přílohu a jahodový tartar s mátou. Speciálně se bude věnovat úpravě sous vide, tedy zpracování potraviny uzavřené ve vakuu při nízké teplotě.

30:37

Kuchařské čarování

Vydává: Český rozhlas

Pravidelná porce inspirace a receptů pro všední i sváteční vaření.

Web

Dnes 25:16

Trochu mikulášské, jakož i čertovské a samozřejmě andělské Kuchařské čarování

Trochu mikulášské, jakož i čertovské a samozřejmě andělské Kuchařské čarování připravil kulinář Petr Stupka. Bude mluvit o tradici mikulášského pečiva, nabídne mikulášské menu neboli variace toastů a k nim zelné nebíčko, čertovské peklíčko a andělskou smetanu. A nakonec přidá několik tipů na vánoční cukroví.

Před týdnem 31:48

Historie perníku a několik tradičních receptů

V Kuchařském čarování Petra Stupky má tentokrát hlavní roli perník. Vedle několika tradičních receptů bude řeč o jeho tisícileté historii a proměnách kořeněného těsta slazeného medem. Chybět nebude ani pravidelná inspirace pro vaření v příštích dnech.

Před 2 týdny 40:22

Kuchařské čarování na placato – pizza, slané koláče, sladký frgál

Kulinář Petr Stupka tentokrát připravil Kuchařské čarování tak trochu na placato. Nejprve připomene recept na pizzu, a to hned na několik způsobů, pak bude řeč o alsaském slaném koláči falmkuch a jihočeském sýrovém koláči. A také sladká tečka bude placatá, v podobě valašského frgálu.

Před 3 týdny 35:05

Sladké pečivo s mákem, medem a dalšími dary podzimu

Unikátní švestkový makovec, starodávný medovník i bezlepkové makové lívanečky. Recepty na sladké pečivo, ve kterém hrají významnou roli mák, med a další podzimní dary, nabízí ve svém Kuchařském čarování Petr Stupka. K tomu připraví několikero horkých nápojů vhodných pro tento čas.

7. listopad 2023 34:17

Recepty na svatomartinské posvícení

Kulinářské tipy a triky pro svatomartinské posvícení nabízí Petr Stupka. Zkuste podle jeho receptů nejrychlejší játrovou paštiku, poctivý kaldoun, tedy drůbkovou polévku, pečenou husičku a k ní dvojí zelí a dvojí přílohu a nakonec dušičky a podkůvky pro svatého Martina.

31. říjen 2023 34:13

Lehce nasládlé čarování z darů podzimu

Kulinář Petr Stupka ve svém pořadu naservíruje na několik způsobů upravenou červenou řepu, uvaří podle Dobromily Magdalény vydatnou kořínkovou polévku a přidá k tomu ovocné variace a dva vyzkoušené recepty na pečivo z ořechů. Kuchařské čarování totiž tentokrát bude lehce nasládlé z darů podzimu.

24. říjen 2023 38:12

Placky všeho druhu, pečené v troubě, na pánvi i grilu

Pestrou inspiraci, jak připravit burger z masa i nemasa, tipy na sladké i slané lívance, čím ozvláštnit bramborák a jak flambovat tenoučké palačinky nabízí kulinář Petr Stupka. Tématem jeho Kuchařského čarování jsou placky všeho druhu, pečené v troubě, na pánvi i grilu.

17. říjen 2023 32:02

Vaření ze zelí a brambor a k tomu recept na rybí polévku z výlovu Rožmberka

Kuchařské čarování otevře Petr Stupka receptem na rybí polévku z výlovu rybníka Rožmberk. Pak už bude vařit především ze zelí a brambor. Nabídne inspiraci z tisícileté historie zelných salátů, tip na starodávný keltský koláč v současném provedení a bramborový dort na závěr.

10. říjen 2023 36:02

Deset rybích variací a sladkosti z dýně

Deset variací na téma ryba vykouzlí kulinář Petr Stupka, neboť výlov rybníka Rožmberk je na dohled a ve stánku Českého rozhlasu České Budějovice pod hrází se bude tradičně vařit polévka. Pak přidá pár tipů na sladkosti z dýně s pomocí věrných posluchačů Kuchařského čarování.

3. říjen 2023 35:12

Malé lovecké menu a čarování s dýněmi

Zvěřina na talíři – polévka, paštika, pečeně. Inspiraci na malé lovecké menu nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka. K tomu přidá čarování s dýněmi v kuchyni a recept na podzimní koláč s dýní.