Sezóna 4Epizoda 359. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Insider #102 - Bjorn Lomborg

Je klimatická změna problém? A je to "konec světa", jak řada odborníků a politiků říká?  O tom jsme se bavili se světoznámým dánským statistikem, autorem bestsellerů "False Alarm" a "Skeptical Enviromentalist" Bjornem Lomborgem. Jaká byla jeho cesta od Greenpeace k jeho dnešním názorům? CELÝ DÍL S PŘEKLADEM NAJDETE NA PATREONU: https://patreon.com/insiderpodcast Na YouTube  Insider najdete tento díl otitulkovaný do českého jazyka.  Jak můžeme porazit klimatickou změnu? Má smysl Green Deal a Fit for 55? A kolik to bude stát? Řešili jsme i ekonomické, sociální a politické dopady. Velmi zajímavé povídání, tentokrát na dálku a v angličtině. Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr. Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

57:28

Insider

Vydává: Tomáš Jirsa a Michal Půr

Nejvlivnější český podcast. Rozhovory nejen o aktuálních tématech s hosty, kteří mají co říct. Uvádějí Tomáš Jirsa a Michal Půr.

Web

Sezóna 5Epizoda 5Před třemi dny 34:43

Insider #112 - Rosťa Novák

O kultuře během covidu, o kultuře po covidu a o kultuře během přicházející ekonomické krize. Hostem podcastu Insider byl herec a principál Cirku La Putyka Rosťa Novák. CELÝ DÍL SI MŮŽETE PUSTIT NA PATREONU NEBO GAZETISTU:  👉https://patreon.com/insiderpodcast  👉https://insiderpodcast.gazetis.to/ A co jsme probrali?  - Reálné dopady covidu na kulturu - Angažmá ukrajinských artistů v Cirk La Putyka - Životě v komediantské rodině  - Dotace do kultury - Sport i politiku  Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr. Sledujte nás:  🕊️Twitter – https://twitter.com/insiderCZ  📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider]

Sezóna 5Epizoda 4Před týdnem 36:05

Insider #111 - Asijský speciál 2 (Růžička & Codr)

Očekávaný návrat Asijského speciálu je tu. Jan Růžička a Lukáš Codr „Čočík“ přípravu na díl nepodcenili, stejně jako my. Systematicky jsme probrali všechny regiony od Blízkého východu až po Japonsko. Trend je jednoznačný: Konec globalizace.  CELÝ DÍL SI MŮŽETE PUSTIT NA PATREONU NEBO GAZETISTU:  👉https://patreon.com/insiderpodcast  👉https://insiderpodcast.gazetis.to/ Co se řešilo?  Role Evropy? Regulační lídr. Bude to stačit?  Nálada v čínské společnosti. Bouří se lidé kvůli covidové situaci?  Strategická komodita 21. století.  Co jsou nová globální centra? Kdo je po covid silnější než před ním?  A mnoho dalšího.  Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr. Děkujeme partnerovi 5. sezony podcastu Insider, kterým je American Academy. Sledujte nás: 🕊️Twitter – https://twitter.com/insiderCZ 📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider]

Sezóna 5Epizoda 3Před 2 týdny 36:04

Insider #110 - Ukrajinský speciál

Již potřetí od začátku ruské invaze na Ukrajině jsme v Insideru přivítali Jana Kofroně a Karla Svobodu (oba z FSV UK). Co všechno se změnilo od posledních undergroundových Insiderů, to probíráme v nejnovějším díle.  👉Nová ruská ofenzíva na východě Ukrajiny.  👉Co je nyní strategický cíl Ruska? 👉Buča. 👉Pravděpodobnost použité jaderné zbraně. 👉Opouštějí Putina jeho nejbližší?  👉Role ruských oligarchů.  👉Kofroňův průvodce bojištěm. 👉Kdo nejvíce podporuje Ukrajinu? 👉Bude Putin souzen v Haagu?  A mnoho dalšího. Poslechněte si celý díl na našem PATREONU - https://patreon.com/insiderpodcast nebo GAZETISTU - https://insiderpodcast.gazetis.to/. Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr. Děkujeme partnerovi 5. sezony podcastu Insider, kterým je American Academy. Sledujte nás: 🕊️Twitter – https://twitter.com/insiderCZ 📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

Sezóna 5Epizoda 2Před 3 týdny 59:08

Insider #109 - Marek Hanč

Exkluzivní rozhovor bývalého člena týmu Andreje Babiše je tady! „Věděli jsme, že na voliče SPOLU si nesáhneme. Jediná volba byla jim volbu znechutit, ale takhle daleko bych nikdy nešel…” říká expert na politický marketing Marek Hanč. Podcastu Insider dal svůj první velký rozhovor, kde sám mluví o bohatých politických zkušenostech, marketingu, dlouholeté práci pro Babiše a jeho mystickém týmu. Co jsme s ním probrali? * Co rozhodlo o výhře SPOLU v podzimních volbách?  * Kdo dostal Fialu do Strakovky? * Jak velké jsou rozdíly mezi českými regiony a jak pracovat s voliči za Prahou? * Jak náročná je práce pro Babiše? * Jak dlouho vydrží téma ve veřejném prostoru?  * Proč vyhrál Orbán maďarské volby? * Jak velkou hraje má Babišův marketingový tým? Speciálem celého dílu je i velký rozbor prezidentských kandidátů. Zajímá vás, kdo bude příští prezidentka a jakou šanci mají ostatní kandidáti? Poslechněte si celý díl na našem PATREONU - https://patreon.com/insiderpodcast a GAZETISTU - https://insiderpodcast.gazetis.to/. Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr. Děkujeme partnerovi 5. sezony podcastu Insider, kterým je American Academy. Sledujte nás: 🕊️Twitter – https://twitter.com/insiderCZ 📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

Sezóna 5Epizoda 114. duben 2022 35:03

Insider #108 - Daniel Beneš

Hostem nového Insideru byl generální ředitel a předseda představenstva ČEZ Daniel Beneš. Co jsme s ním probrali?  Existuje krizový scénář pro případ, že Putin vypne kohoutky?  Jaký dopad by to mělo na domácnosti a kolik lidí by přišlo o práci?  Co je hlavní příčinou zdražování energií?  Jak dlouhou budoucnost má před sebou uhlí? Umí si představit, že by se jednalo o zestátnění výroby elektřiny? Proč jeden nový jaderný blok nebude stačit a kolik jich ve výsledku bude?  Do jakých obnovitelných zdrojů bude ČEZ v příštích 10 letech investovat? Kde mohou stát malé jaderné modulární reaktory? Stihneme vybudovat sklad jaderného paliva do roku 2050? Proč si chce smazat účet na Twitteru? Zajímá vás víc? Celý díl i s bonusem najdete na našem PATREONU - https://patreon.com/insiderpodcast a GAZETISTU - https://insiderpodcast.gazetis.to/.  Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr.  Děkujeme partnerovi 5. sezony podcastu Insider, kterým je American Academy. Sledujte nás:  🕊Twitter – https://twitter.com/insiderCZ  📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

21. únor 2022 55:25

Insider UNDERGROUND - Mrázkův bodyguard Pavel Šrytr

Pavel Šrytr byl bodyguardem takřka všech významných postav českého podsvětí. Bývalý člen policejního Útvaru rychlého nasazení se mihnul jako osobní strážce bývalého kmotra Antonína Běly i v seriálu Devadesátky, který běžel na České televizi. Z vraždy Běly byl dokonce obviněn, ale soud jej osvobodil a Šrytr vysoudil na českém státu odškodné. Po odchodu od Běly Šrytr působil u Rudolfa Javornického, Radovana Krejčíře či Františka Mrázka. Pro posledně jmenovaného pracoval v době, kdy byl zavražděn. Nejen, že pro něj podle svých slov vytvářel speciální polovojenskou jednotku, ale do ruky se mu údajně dostal také mystický Mrázkův archiv. Co se s archivem stalo a co s ním Štrytr udělal před Mrázkovou vraždou? To se dozvíte v nejnovějším Insideru. Dozvíte se také, proč si myslí, že Mrázkovu vraždu si objednal významný politik a dozvíte se který. Šrytr zodpověděl celou řadu otázek. Dívá se na Devadesátky? Jaký byl šéf orlických vrahů Karel Kopáč? Která celebrita má napojení na českou mafii? Koho jediného se Mrázek bál? Natáčení s Pavlem Šrytrem trvalo téměř 3,5 hodiny. Celý díl najdete na našem Patreonu a Gazetistu.  Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

Sezóna 4Epizoda 396. leden 2022 01:09:27

Insider #106 - Bez frází

Jak jejich příběhy změnily pohled veřejnosti na profesionální sportovce a sportovní prostředí obecně?  O tom přišli vyprávět zakladatelé projektu Bez frází, Radim Vrbata a František Suchan. Kdo je pro ně nejzajímavější host, se kterým by chtěli udělat rozhovor? Jaké vztahy mají novináři a sportovci? Proč neudělali příběh o Gábině Koukalové? A mají sportovci zájem být součástí Bez frází?  A nezůstali jen u toho, došlo i na aktuální témata: VAR, cancel culture, transgender sportovci i pyro na stadionech.  CELÝ DÍL POUZA NA PATREONU – https://patreon.com/insiderpodcast Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr.  Děkujeme partnerům 4. sezony podcastu Insider: advokátní kanceláři ROWAN LEGAL, společnosti young_block a vinařství Johann W. 👍 https://rowan.legal 👍 https://www.youngblock.cz 👍 https://johannw.com/cs Sledujte nás:  🕊Twitter – https://twitter.com/insiderCZ   📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast.cz Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

Sezóna 4Epizoda 3830. prosinec 2021 56:40

Insider #105 - Miroslav Jansta

Kauza sportovních dotací, nepodmíněně odsouzený Pelta, osvobozený Jansta. Jak se dnes cítí? Byla kauza vyřizováním účtů? Jakou roli v celém příběhu hrála tehdejší ministryně Valachová?  Hostem Insideru #105 byl významy český basketbalista, předseda České unie sportu a České basketbalové federace, advokát a ve své době významný sociální demokrat Miroslav Jansta. CELÝ DÍL NA PATREONU - https://patreon.com/insiderpodcast  Co se kromě aktuální trestně-právní kauzy řešilo?  👉 Systém rozdělování peněz ve sportu.  👉 Sportování během covidu.  👉 Stav ČSSD a budoucnost české levice. 👉 Vztah Miroslava Jansty s Miroslavem Peltou. 👉 Význam Peltových zkratek „vyšlu tam Plošňáka“, „kudy běží zajíc“ nebo třeba „rozumíš mi“?  Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr.  Děkujeme partnerům 4. sezony podcastu Insider:  advokátní kanceláři ROWAN LEGAL, společnosti young_block a vinařství Johann W.  👍 https://rowan.legal 👍 https://www.youngblock.cz 👍 https://johannw.com/cs  Sledujte nás:  🕊Twitter – https://twitter.com/insiderCZ  📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

Sezóna 4Epizoda 3723. prosinec 2021 01:06:40

Insider #104 - Martin Mikyska / Mikýř

Víte, kdo platí Like House? Kdo je Adam Kajumi? Co je XIXOIO? O čem bude další MÚPI?  Rozhodla jeho kampaň volby? Kde se vzal Mikýř a jak se dostal na internet? Kolik hodin denně pracuje? Co by v ČR jako prezident změnil jako první? Řešila se i aktuální kauza změny vedení Českého rozhlasu, proč politici přestávají chodit do médií, nová on-line televize V.O.X. či investice. CELÝ DÍL POUZA NA PATREONU – https://patreon.com/insiderpodcast [https://patreon.com/insiderpodcast] Pokud nechcete být u štědrovečerní večeře za boomery, ale znát odpovědi na všechny aktuální otázky, pusťte si vánoční speciál Insideru. Hostem byl Martin Mikyska – bývalý profesionální snowboardista, vítěz Křišťálové lupy a autor pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem.  „Zjistil jsem, že kryptoměny a NFT nejsou pro spoustu lidí zajímavá témata.“ Co bude Mikýř dělat, až mu vyschne pramen a dojdou podvody? Pusťte si celý díl, kde najdete odpovědi na vše, co vás teď zajímá. Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr.  Sledujte nás:  🕊Twitter – https://twitter.com/insiderCZ [https://twitter.com/insiderCZ]   📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast.cz [https://www.instagram.com/insiderpodcast.cz] Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)

Sezóna 4Epizoda 3616. prosinec 2021 01:01:00

Insider #103 - Energetický speciál

„Ceny energií jsou vysoké, protože dříve byly extrémně nízké,“ myslí si Michal Šnobr, minoritní akcionář ČEZ. Naopak europoslanec Alexandr Vondra prohlásil: „Věřím jádru, nemáme žádnou jinou možnost“. Celý díl je dostupný na https://patreon.com/insiderpodcast  V novém energetickém speciálu se nám povedlo propojit svět ekonomiky a businessu. Díváme se tak na současné problémy na poli energetiky z více úhlů. Kdo byl hostem? 📍 Alexandr Vondra: europoslance, místopředseda ODS a člen Výboru Evropském parlamentu pro životní prostředí. 📍 Michal Šnobr: investor, podnikatel, poradce finanční skupiny J&T pro energetiku a minoritní akcionář společnosti ČEZ. Sledujte nás: 🕊Twitter – https://twitter.com/insiderCZ [https://twitter.com/insiderCZ] 📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast.cz/ Moderují Tomáš Jirsa a Michal Půr.  Support the show [https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider] (https://mailchi.mp/c1ffa0db4436/insider)