eCanis.cz
7. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Ing. Jan Findejs – člověk, na kterého se nezapomíná!

Souhlasíte, že Ing. Jan Findejs se stal legendou československé kynologie ještě za svého života? Jemu totiž vděčí nejen naše národní plemena, jako jsou chodský pes nebo pražský krysařík, ale i řada dalších za mnohé. Jeho přínos pro nás pro všechny byl a je stále obrovský. Sám byl úspěšným chovatelem, uznávaným genetikem, příjemným rozhodčím z exteriéru psů a také autorem několika publikací a odborných článků. Na svého tatínka a dědečka v tomto podcastu s láskou vzpomínají nejen Andrea a Kristina Kulhánkovy, které jeho zapálení pro pejskařinu zdědily, ale také mezinárodní rozhodčí pro posuzování psů a jeho přítel Karel Hořák. Nenechte si tedy toto naše zajímavé povídání v žádném případě ujít! ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ [https://www.instagram.com/ecanis_media/] ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html [https://www.ecanis.cz/shop.html] ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis [https://www.facebook.com/psicasopis] ⊱WEB: www.ecanis.cz [http://www.ecanis.cz/] ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044/2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM :-), JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ :-)!

46:43

eCanis.cz

Vydává: eCanis

eCanis je moderní kynologický a navzájem provázaný internetový portál s řadou odborných článků, rozhovorů a seriálů z pejskařského prostředí. Naleznete u nás také databázi plemen, chovatelských stanic, podrobně zpracovaný výkladový kynologický slovník a kalendář akcí. Pravidlem je, že zveřejňujeme minimálně jeden nový článek denně. Provozujeme rovněž online přenosy z akcí. Obsah magazínu, registrace chovatelské stanice, základní inzerce apod. jsou pro všechny naše čtenáře ZDARMA!

Web

Před pěti dny 54:11

Když oči mají 4 nohy

Slyšeli jste už někdy o Nadačním fondu Mathilda, který založila a až do konce svého života byla i jeho patronkou hraběnka Mathilda Nostitzová? Pokud ne, pak vězte, že má za úkol především pomáhat lidem s těžkým zrakovým postižením a to i prostřednictvím speciálně vycvičených vodících psů. A právě o jejich chovu, předvýchově, ale i o samotném tréninku a dalších podrobnostech, jako je např. možnost pomoci od kohokoliv „z venku“, si s vedoucí výcviku Ing. Hanou Jasenovcovou povídá MVDr. Hana Prausová a Michaela Weidnerová.

23. duben 2023 32:30

Co se děje v těle feny po krytí?

Máte za sebou úspěšné krytí a zajímalo by vás, co bude dál, na co dávat pozor a kterým aktivitám se raději obloukem vyhnout a proč? A věděli jste, že samotná fenka je schopná svou psychikou dokonce ovlivnit, zda zabřezne, či nikoliv? To je jistě téma, které bude zajímat každého zodpovědného chovatele, toho stávajícího nebo třeba i budoucího. Na otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis trpělivě odpovídá Bc. Vladimíra Tichá z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že se vám získané informace budou v praxi hodit.

16. duben 2023 23:54

Jak se žije s mini prasátkem v jedné domácnosti?

Dovedli byste si představit, že si do bytu 2+KK jako mazlíčka pořídíte prasátko o hmotnosti něco mezi šedesáti a sto dvaceti kilogramy živé váhy? Zajímalo by vás, jak se takové zvíře vychovává, krmí, kde spí, co od něj můžete očekávat a vůbec co všechno souvisí s jeho držením? Povídání Ivety Panýrkové s Helenou Neroušovou a Kristýnou Hubertovou je nejen nabité spoustu někdy až dost těžko uvěřitelných informací, ale i třeba veselých zážitků a historek. Nakonec zkuste se vžít do situace, kdy na vás na procházce v lese z křoví vykoukne chrochtající Hubert, který se tam mimochodem také venčí. V tom okamžiku jistě nezapochybujete ani na vteřinu o tom, že je to divočák…

16. duben 2023 17:29

Je libo do misky cvrčka?

Víte, že krmení s obsahem hmyzího proteinu je momentálně celkem trendy a celá řada firem se zabývá jeho výrobou? Mezi první z nich ale rozhodně patří společnost Farm Fresh, která vsadila na cvrčky a dodává na trh jednak granule, ale také konzervy pro kočky a v plánu je samozřejmě tento sortiment dále rozšiřovat. Pokud vás tedy zajímá, jaké jsou výhody tohoto typu stravy a pro kterou cílovou skupinu je určená, pak si nezapomeňte poslechnout tento díl podcastu, ve kterém Michaela Weidnerová zpovídá manažera marketingu pana Tomáše Zatloukala.

15. duben 2023 11:30

Jak se nakupuje v Tameru?

České firmě Tamer jsme už před dvěma lety jeden podcast věnovali, a tak nebylo natáčení pro obě strany žádnou velkou neznámou. Míša Weidnerová si opět popovídala se spolumajitelem Pepou Kunáškem o všem, co se u nich za tu dobu změnilo, jak postupně rozšiřují svůj sortiment a které další novinky můžeme v nabídce nalézt. Řeč byla nejen o materiálu a barvách, ale nakoukli jsme tak trochu i pod pokličku plánů do budoucna. A abychom to celé trochu okořenili, nechybí ani špetka toho pověstného humoru. Přejeme tedy příjemný poslech!

9. duben 2023 45:51

Paní Tichá vzpomíná a vypravuje

Paní Vladimíru Tichou asi není třeba příliš dlouho představovat, neboť má na naší kynologické scéně řadu let nezastupitelné místo. Je mimo jiné dlouholetou zaměstnankyní a někdejší spolumajitelkou veterinární laboratoře Labvet, tiskovou mluvčí ČMKU, hlavní poradkyní chovu klubu chovatelů teriérů, úspěšnou chovatelkou lakeland teriérů, mezinárodní rozhodčí pro exteriér psů, autorkou řady článků a několika knih, podcasterkou, ale především báječným člověkem, vždy ochotným nezištně se podělit o své zkušenosti a znalosti s ostatními. Ku příležitosti významného životního jubilea, které oslavila v březnu 2023, se více rozpovídala o tom, jak se dostala ke psům a jak se celkově na kynologii dívá. Za kynologický magazín eCanis ji zpovídá Michaela Weidnerová.

26. březen 2023 19:35

Když slinivka špatně pracuje

Asi se shodneme na tom, že bez slinivky se dost dobře nedá žít, a je jedno, zda se jedná o člověka nebo o jiného savce. Proto bychom tomuto veledůležitému orgánu měli věnovat dostatečnou pozornost a při jakýchkoliv pochybnostech o jeho funkci neprodleně navštívit v našem případě lékaře a jedná-li se o zvíře, pak samozřejmě svého veterináře. V této epizodě podcastu se seznámíme s problémem zvaným chronická nedostatečnost slinivky břišní, jejími projevy a dalšími nezbytnými souvislostmi. Na otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis trpělivě odpovídá MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet. Přejeme příjemný poslech!

12. březen 2023 18:30

Tetanus není legrace

Slyšeli jste už někdy o tom, jak nebezpečný může být tetanus nejenom pro člověka, ale i pro psa nebo kočku? A víte, jak a kde se váš čtyřnohý přítel může nakazit, jaké jsou projevy této nemoci a zda je vůbec nějaká šance na kompletní vyléčení? Nejenom o tom, ale i o prevenci a dalších otázkách, které s tématem přímo souvisí, si v tomto dílu společného podcastu povídají MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet a Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis. Tak si to nenechte ujít!

26. únor 2023 46:58

Psí kluci nejen v reprodukci

Pořídili jste si nadějného pejska a rádi byste z něj v budoucnu měli šikovného plemeníka, ovšem v záležitostech toho se týkajících se zatím moc neorientujete nebo si některé věci naopak rádi zopakujete? Velmi rádi bychom vám v tomto díle našeho podcastu tuto problematiku podrobněji přiblížili. Pokud tedy budete mít štěstí a váš pes splní všechny podmínky chovnosti dané chovatelským klubem vašeho plemene, jistě se vám budou hodit odpovědi Bc. Vladimíry Tiché z veterinární laboratoře Labvet na „všetečné“ otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis. Přejeme příjemný poslech!

5. únor 2023 42:07

Máme doma štěně a co dál?

Souhlasíte s tím, že pořízení štěněte je jistě velkou událostí v každé rodině a je třeba se na takový krok dobře připravit a nic zásadního nezanedbat? Pak vás bude jistě zajímat, co vše byste měli mít už předem doma nachystané, jak strávit první společné dny, jak o nového člena domácnosti správně pečovat, co, kdy a jak jej začít učit, čeho se naopak vyvarovat a hlavně jak z něj vychovat toho nejlepšího parťáka pod sluncem. Vše, co s tímto tématem úzce souvisí, probírá Michaela Weidnerová z redakce eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že vám získané informace určitě pomohou do začátku vaší společné cesty.