Alex a host
4. leden 2023

Poslechněte si podcast: Imrich Bugár: Myslím, že můj rekord se jen tak nepřekoná. Musí přijít podobný hromotluk, jako já

Atlet a diskař Imrich Bugár získal olympijské stříbro, z mistrovství světa má zlato, na Evropě vybojoval první místo a bronz. Jako první Čechoslovák také přehodil magickou hranici sedmdesáti metrů a jeho výkon dosud nikdo nepřekonal. „Bude muset přijít podobný hromotluk, jako jsem já,“ říká v pořadu Alex a host.

25:42

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Dnes 30:53

Lidi se ohání osobní svobodou, ale já bych jim dal druhý infarkt zaplatit, říká kardiolog Neužil

Petr Neužil je primář kardiologického oddělení pražské nemocnice Na Homolce. Co by nás mělo přivést ke kardiologovi a je EKG stále tím prvotním vyšetřením?

Před dvěma dny 27:59

Richard Tesařík: Dvojsmyslné texty měly úspěch, ale šlo je natočit až v devadesátkách

Řada písní Yo Yo Bandu zlidověla. Richard Tesařík si myslí, že jejich texty oslovily hlavně děti. „Byly takové nekorektní a dvojsmyslné. Před rokem 1989 by nás je ale nikdo natočit nenechal.“

Před šesti dny 27:11

Soudní humor má pořád svůj půvab, ale už je ho jako šafránu, říká zpívající právník Ivo Jahelka

Ivo Jahelka je originál. Objevil humor v soudní síni, paragrafech i policejních spisech, kde nachází inspiraci pro své písně, které pobaví i poučí. „Je pravda, že žádný z mých kolegů něco podobného nedělá, a přitom někteří zpívají a jsou výborní muzikanti.“

Před týdnem 26:20

Martin Chodúr: Zlatou éru Stodolní jsem sice nezažil, ale hrál jsem na ní už v 11 letech

V roce 2009 vyhrál první řadu Česko Slovenské SuperStar a po vítězství rozhodně neusnul na vavřínech. Nahrál pět alb, složil písně takovým hvězdám, jako byli Karel Gott či Hanka Zagorová, a často koncertuje.

Před týdnem 27:19

Nejhorší výmluva na konkurzu? To, že zrovna nemám hlas, říká muzikálová zpěvačka Šárka Marková

Na kontě má hlavní roli v Pomádě, účinkovala v Bídnících, Jesus Christ Superstar, Popelce i ve velmi úspěšném muzikálu Děti ráje, který je složený z písní Michala Davida, Františka Janečka a Zdeňka Bartáka. „Byl to první hit muzikál a nastolil éru těchto muzikálů. Je to jiná sorta než třeba Bídníci. Z tohoto pohledu byl asi opravdu fenomenální,“ říká představitelka dospělé Evy Šárka Marková.

Před týdnem 26:56

Lemur z Madagaskaru se měl odlišovat, tak jsem mu dal brněnský přízvuk, říká dabér Zbyšek Pantůček

Po těžkém covidu, kdy strávil měsíc v nemocnici, dva měsíce byl doma na kyslíku a na čas ztratil svoji barvu hlasu, už je zase zpět na jevišti. „Zachránil mě Lumír Olšovský, zajistil mi lékaře a poslal na jeviště. Řekl, ať koukám nastoupit a hrát. Vrátil mě do života.“ Hraje v muzikálu Něco shnilého a stále má problém roli udýchat.

Před 2 týdny 24:41

Ondřej Hejma: Žlutý pes všechno nějak přežil. Letos zahajujeme už 45. sezonu

Rocker, skladatel, frontman kapely, spisovatel, překladatel i moderátor. Z mnoha profesí pro něj bude letošní rok hlavně ve znamení koncertů.

Před 2 týdny 28:29

Regina Řandová: Dabovat královnu v podání Angeliny Jolie bylo opravdu náročné

Za dabing Angeliny Jolie ve filmu Zloba – královna černé magie v roce 2015 získala Cenu Františka Filipovského. Legendární je i její role ve filmu Bota jménem Melichar.

Před 2 týdny 27:20

Korunovační klenoty nejsou oficiálním symbolem, ale vývojem okolností se jím staly

Od 17. do 21. ledna jsou ve svatovítské katedrále k vidění korunovační klenoty. Pražský hrad je vystaví u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Spolu s klenoty bude vystavena i lebka svatého Václava.

Před 2 týdny 28:42

Alois Hadamczik: Trenérům do jejich metod zásadně nemluvím

‚Děkuji, že jste zbláznili hokejový národ‘ – tak chválil Alois Hadamczik hokejisty do 20 let, kteří na MS v Kanadě vybojovali stříbro a ukončili 18leté čekání na medaili.