Konečně pátek
7. červen 2021

Poslechněte si podcast: Igor Chaun: Pochvalu za demokracii bych nám nedal. Měli jsme iluze, ale o svobodu musíme bojovat stále

Hostem pátečního pokecu byl filmový tvůrce, scénárista a režisér Igor Chaun. Jak vzpomíná na listopad 1989, kdy jako jeden ze studentů vedl demonstrace proti komunistickému režimu? Dokázala se české společnost vyrovnat s demokracií? Jsme dnes opravdu svobodní? Jak ho napadlo téma o psychopatech v politice? Jak se pracuje s hercem Petrem Čtvrtníčkem? Jak to opravdu bylo s Českou sodou? Baví ho více dokument, seriál nebo Česká soda? Poslechněte si rozhovor.

31:20

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 34:18

Jan Mühlfeit a Katka Krůtová: Většina dětí si svoje talenty testují v různých situacích a pak se pro jeden rozhodnou

Ondra Kubala si od pořadu Konečně pátek pozval Jana Mühlfeita a Katka Krůtová a společně si povídali o rodině a dětském talentu. Co je vlastně talent? Kdy děti poznají, co je bude bavit? Jak rodiče poznají, na co děti mají talent? Jak se má rodič chovat, když dítě už nějaký koníček dělat nechce - nutit ho nebo mu povolit? Může být disciplína zabijákem talentu? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 32:20

Nejen podvody, ale i trestná činnost se přesouvá z ulic do online prostředí, říká Jakub Vinčálek

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek na Frekvenci 1 byl kapitán Jakub Vinčálek z policejního prezídia. Probírali spolu především finanční podvody na internetu, protože přijít dnes o peníze v online prostoru je velice snadné. Chytá policie pachatele už spíše na internetu než v ulicích? Jaké jsou teď nejčastější podvody? Jak vás mohou podvést, když něco prodáváte na internetu? O kolik peněz můžeme přijít? Za jak dlouho na to člověk přijde? Jak často se někdo takhle napálí? Jak se v tu chvíli zachovat? A jak takové situaci předejít? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 30:08

David Kaliberka: Lidé si ve sportu volí příliš naročný první krok, přepálí start a nepocítí tak zlepšení

Hostem Pátečního pokecu byl David Kaliberka, autor projektu Živý život. V rozhovoru jsme probrali, jak se pustit do sportu, překonat počáteční nesnáze a vydržet. Poslechněte si rozhovor.

Před 3 týdny 34:10

Olga Ryparová: Nejvíce chemického koktejlu je v kypřicím prášku. Bát se ho ale nemusíme

Dnešní Večerní pokec věnujeme chemii v potravinách a chemii, kterou společně s potravinami jíme. Pozvání Ondry Kubaly přijala Olga Ryparová, propagátorka vědy a chemie. Jaké látky do sebe dostáváme a které látky jsou nám prospěšné a které naopak? Proč lidé, co studovali chemii už nepřiblíží k alkoholu a cigaretám? V jakých potravinách je nejvíce chemického koktejlu? Co vlastně jíme, když jíme uzeniny? Poslechněte si celý rozhovor.

27. únor 2023 30:12

Tomáš Prokop: Nemusíme se bát začít otužovat miminka hned po šestinedělí

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek na Frekvenci 1 byl předseda I. plaveckého klubu otužilců Tomáš Prokop. Jak se dá člověk přesvědčit, aby s otužováním začal? Jak a kdy s otužováním ideálně začít? Po jaké době se účinky otužování projeví? A jaké to jsou? Je lepší otužovat se ráno nebo večer? Má si člověk dát pauzu, když se nachladí? Jak se připravit na ponoření do ledové vody? Jaký je na to ideální věk? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.

20. únor 2023 32:26

Jiří Šlégr: Vždy, když je mi ouzko, sednu k záznamu finále z Nagana a připomenu si ty hezké chvíle

Hostem Ondry Kubaly byl v pátečním pokecu Jiří Šlégr, trenér a někdejší hokejový obránce, který se spolu s ostatními hráči zasloužil o legendární vítězství v Naganu v roce 1998. Jaká je atmosféra v týmu před důležitým zápasem? A co večer před tím dělají? Díval se někdy zpětně na to slavné finále? Jaké u toho mívá pocity? Věděli tenkrát, co se dělo v Česku a jak vše Češi prožívali? Jaký byl pak přílet do Prahy? A jak dopadlo jeho vyznamenání od pana prezidenta? Poslechněte si celý rozhovor.

13. únor 2023 17:19

Iva Grossová: Telefon soudnímu lékaři může zazvonit kdykoliv, je to akční práce. Nejčastěji vraždí člen rodiny

Hostem Večerního pokecu u Ondry Kubaly byla soudní lékařka Iva Grossová. Jak moc je její práce podobná té, kterou vidíme v kriminálkách? V čem přesně se liší práce patologa a soudního lékaře? Jak moc je její práce akční a co je přesně její práce? Jaké všechny informace dostává, než přijede na místo činu? A co se děje pak na místě činu? A kdo nejčastěji vraždí a kde její práce končí? Poslechněte si celý rozhovor.

6. únor 2023 31:50

Rosťa Václavek: Problém západní společnosti je ten, že se na všechno kouká jen z hlediska výkonu. Na kvalitu se zapomíná

Jak být zdravý a fit? Hostem Konečně pátek byl autor projektu 5 Pilířů zdraví. Co je těch pět pilířů, které Rosťovi pomohly a na jakém principu funguje funkční dýchání? Co je největším problémem západní společnosti a jak správně máme dýchat? Jak pracovat se svým dechem? Proč je důležité se otužovat? Poslechněte si rozhovor

1. únor 2023 24:05

Kuchařina je úžasná alchymie. Můžete se inspirovat po celém světě, říká šéfkuchař Hrachový

Hostem pořadu Konečně pátek byl šéfkuchař Výčepu Jirka Hrachový. Jeho specializací jsou zejména jídla k pivu, co si u něj lidé dávají nejraději? Jaké suroviny mají v podniku přímo domácí? Kde je hranice mezi hospodou a restaurací? Jaký je to pocit, být v Michelinově průvodci? Může být pro šéfkuchaře ještě něco prestižnějšího? Poslechněte si rozhovor.

23. leden 2023 32:13

Kamila Ulčová: Zima je přirozená věc a příroda ji potřebuje k regeneraci. My lidé to máme stejně

Do Konečně pátek dorazila neurokoučka Kamila Ulčová. Jak počasí ovlivňuje naši psychiku? Co je to, když jsme meteosenzitivní? Kdo je více citlivější na počasí? Jak bojovat proti zimním depkám? Proč bychom v zimě měli více odpočívat? A proč bychom si měli dělat malé radosti? Poslechněte si celý rozhovor.