Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Osudný dopis. Ranní smrt lidických mužů. Příběh faráře Štemberky. V+W: Nesmrtelné Lidice

Poslechněte si první hodinu druhé rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z Památníku Lidice.

51:22

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Před šesti dny 29:48

Startuje české předsednictví EU. Co všechno přinese následující půlrok?

Jak české předsednictví v praxi pocítí občané? Nakolik priority půlroční mise ovlivní válka na Ukrajině nebo rekordní ceny energií? A podaří se vládě a opozici sjednotit zahraničněpolitické cíle Česka? Tomáš Pavlíček se zeptá ministra Mikuláše Beka (STAN), eurokomisařky Věry Jourové (ANO) nebo europoslankyně Dity Charanzové (ANO). Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu ke startu českého předsednictví Radě evropské unie hned po hlavních zprávách ve 12 hodin.

Před týdnem 51:14

Příběhy ležáckých rodin. Profil velitele výsadku Silver A Alfréda Bartoše. Hladěnovi z Pardubic

Poslechněte si první hodinu čtvrté rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z Památníku Ležáky.

Před 2 týdny 25:31

Mišák, Kosák, Slepičák. O co jde v kauze Dozimetr a jak se k ní staví čeští politici

Na hnutí STAN dopadá kauza, která původně začala na pražském magistrátu. Jde o jednu z největších politických kauz za poslední roky, která má vliv až na nejvyšší patra politiky. Vycházejí najevo informace, které už například vedly k rezignaci ministra školství. Hnutí STAN chystá mimořádný sjezd. To vše se děje v době, kdy má Česká republika před sebou předsednictví EU. jak vážné následky by mohla kauza mít?

Před 2 týdny 51:58

Smrt Gabčíka, Hrubého, Švarce a Valčíka. Popravy duchovních a další teror. Profily výsadkářů

Poslechněte si pátou hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Před 2 týdny 52:20

Nacisté prorážejí vchod do krypty. Pomoc pravoslavných duchovních a jejich osud. Profily výsadkářů

Poslechněte si čtvrtou hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Před 2 týdny 52:02

Nasazení hasičů do boje o kryptu. Osud Anny Letenské. Sokolský odboj. Profily výsadkářů

Poslechněte si třetí hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Před 2 týdny 50:52

Boj o kryptu. Příběh parašutisty Josefa Valčíka. Demonstrace v Olomouci a popravy v Táboře

Poslechněte si druhou hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Před 2 týdny 50:38

Zrada Karla Čurdy. Obrana kostela a smrt Adolfa Opálky, Jana Kubiše a Josefa Bublíka

Poslechněte si první hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici.

Před 3 týdny 29:56

Co je to inflace? A proč si nemůžeme tisknout peníze doma? Děti se ptají, jak bojovat se zdražováním

V obchodech, na benzínových pumpách i v restauracích se zdražuje. Toho si vedle dospělých, kteří to pozorují na svých účtech, všímají také děti – a mezi nimi i naši malí redaktoři z Dismanova souboru. A rozhodli se zeptat těch nejpovolanějších. Jejich pozvání do studia přijali guvernér ČNB Jiří Rusnok, jeden z nejuznávanějších českých ekonomů Pavel Kysilka, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza a Kamila Fialová ze Sociologického ústavu akademie věd.

Před 3 týdny 52:06

Letci Horák a Stříbrný. Rozhovor s poslední lidickou ženou. Potrestání viníků. Příběh nových Lidic

Poslechněte si třetí hodinu druhé rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z Památníku Lidice.