O čem se mluví
2. listopad 2023

Poslechněte si podcast: I když je covid běžný, je stále nebezpečnější než chřipka, varuje primář infekčního oddělení

Je covid stále téma a má smysl se očkovat? Nejen o tom si dnes budeme povídat s primářem infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem MUDr. Pavlem Dlouhým.

20:56

O čem se mluví

Vydává: Český rozhlas

Na aktuální regionální téma se zajímavým hostem, který má co říct.

Web

Před čtyřmi dny 17:50

Nahé fotky z internetu už nikdo nesmaže. Dospívající to často podceňují, varuje kriminalista

Zneužívání dětí na internetu je smutným fenoménem moderní doby. Ve virtuálním světě trávíme my i naše děti spoustu času. Navždy tam přitom po nás zůstává digitální stopa. Proč je nebezpečný takzvaný sexting a co to vůbec je? Právě o tom povídáme s Lukášem Rösslerem z oddělení kybernetické kriminality Policie České republiky.

Před týdnem 19:43

Těžba lithia na Cínovci je podle těžařů pro Ústecký kraj příležitostí. Slibují šetrné dobývání

Geologové ověřili, že právě slída cinvaldit by mohla být zdrojem lithia – lehkého a měkkého alkalického kovu, o kterém se dnes mluví v souvislosti s výrobou baterií do elektromobilů. Co by jeho těžba na Cínovci znamenala pro krajinu a jaký byl proces výběru konkrétní těžební lokality? Na to se ptáme Martina Pohlodka, jednatele firmy Geomet, která má zájem lithium na Cínovci těžit.

Před 2 týdny 17:12

Vysokoškolské vzdělání je pro naši společnost důležité. Třeba kvůli odolnosti a konkurenceschopnosti

Do školství by mělo jít od příštího roku o 30 miliard korun méně. Rektoři tvrdí, že české vysoké školství je dlouhodobě podfinancované, a že to má negativní dopad na kvalitu výuky i výzkum.

Před 3 týdny 17:41

Svoz odpadu není zadarmo. Pokud nebudeme dělat nic, budeme platit víc, varuje starostka Litvínova

V Roudnici, Lovosicích, České Lípě i v Litvínově razantně stouply poplatky za svoz odpadu. Ústí nad Labem pak poplatky po pěti letech opět zavedlo a ke stejnému kroku se chystá i Most. Jak Litvínov ke zvýšení přistupuje a co k tomu město vedlo? O tom se bavíme se starostkou Litvínova za hnutí ANO Kamilou Bláhovou.

9. listopad 2023 19:41

S krajským radním o plánované rekonstrukci Benešova mostu

Jeden ze dvou mostů vedoucí přes Labe bude po dva roky mimo provoz. Znamenat to bude obrovský zásah do chodu krajského města. Bude možné se přes řeku dostat pěšky nebo na kole? A proč se s nutnou opravou Benešova mostu čekalo tak dlouho? O tom všem si povídáme s krajským radním zodpovědným za oblast majetku a investic Tomášem Riegerem z ODS.

30. říjen 2023 18:58

O 24hodinové šichty lékaři stojí. Nechtějí ale, aby jim novela zákona nabourávala zajetou rutinu

O problematice přesčasů a zhoršování pracovních podmínek ve zdravotnictví si povídáme Prokopem Seifem, lékařem anesteziologicko-resuscitačního oddělení z nemocnice v Mostě.

19. říjen 2023 19:58

Jan Čaloun: Ne ze všech malých hokejistů budou Jágrové. Sport je ale především vychovává pro život

S olympijským hokejovým vítězem z Nagana a bývalým trenérem ústeckého Slovanu Janem Čalounem si povídáme o podpoře sportu nejen v Ústí nad Labem.

12. říjen 2023 19:53

Seniorských kurzů existuje mnoho. Na univerzitě ale máte záruku kvality výuky

Vzdělávání třetího věku. Co to je, pro koho a co všechno obnáší? O tom si povídáme s Danou Masopustovou, vedoucí celoživotního vzdělávání na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

5. říjen 2023 19:40

Z malebného sídliště skládka. Co se stalo s ústeckým Mojžířem?

Mojžíř – bývalá výkladní skříň města Ústí nad Labem, dnes sociálně vyloučená lokalita. O problematice správy tohoto sídliště se bavíme se starostkou Neštěmic Yvetou Tomkovou za Vaše Ústí.