20. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Hypotéka, spotřebitelský úvěr nebo úvěr od stavební spořitelny. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Jak zvládnout co nejlépe financování menších stavebních projektů týkajících se bydlení? Změnily se v současné době nějak priority lidí? Finanční poradkyně Tereza Matoušková z Hradce Králové hovoří v rozhlasové poradně na téma: financování rekonstrukcí staveb, tepelných čerpadel a mobilních domů.

16:32

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Včera 19:40

Rostliny magické a sílu dodávající. Letní radioporadna se zkušenou bylinkářkou Radkou Svatošovou

Budeme mluvit o bylinkách, které nám dodají sílu a energii, možná nás i ochrání. To vše už znaly naše babičky. Naším hostem je Radka Svatošová z bylinkové školy Zelená louka, odbornice na bylinky.

Před dvěma dny 16:20

Prevencí proti nebezpečné trombóze. Její příznaky bývají nenápadné a proto jsou často přehlíženy

Sedavé zaměstnání či sedavý způsob života, dlouhé cesty autem nebo letadlem a k tomu věk nad 50 let. To jsou hlavní rizikové faktory ovlivňující vznik trombózy. To je zánětlivé žilní onemocnění postihující převážně dolní končetiny. Příznaky trombózy přitom bývají nenápadné a jsou často přehlíženy. S léčbou by pacienti ovšem otálet neměli.

Před třemi dny 17:54

I rostliny mohou v létě trpět úpalem nebo úžehem. Posekanou trávu nevyhazujte, nastelte ji na záhony

Zahradní rádce František Hlubocký hovoří v naší radioporadně na téma: co nás čeká na zahradě v srpnu, prořezávání angreštů a rybízů, výsadba nových sazenic jahodníku.

Před čtyřmi dny 21:28

Teploty, průjmy, bolesti břicha a kašel s rýmou trápí děti v létě nejvíc. Rady od zkušeného pediatra

V rozhlasové poradně o cestování s dětmi, letních nemocech i střevních potížích hovoří pediatr MUDr. Ladislav Hanousek, který se oboru dětského lékařství věnuje od roku 1976.

Před čtyřmi dny 16:05

Krkonoším přezdívají nejmenší velehory světa. I tady najdete místa, kde za den nepotkáte živáčka

Vezmeme vás do Krkonoš, do jedinečné krajiny s hustými lesy, výjimečnými výhledy a světovými turistickými trasami. Jak si hory užít o samotě, kde se toulat, jak se chovat, aby krajina zůstala krásná a dál se rozvíjela?

Před pěti dny 16:32

Jak nejrychleji ulovit rybu? Musíte dojít někam, kde berou, směje se zkušený rybář Miloš Dvořáček

Rybářská radioporadna. Moderátorka Pavla Kindernayová je ovšem nepoznamenaná touto dovedností, proto je velmi ráda, že pozvání do studia Českého rozhlasu Hradec Králové přijal vášnivý rybář Miloš Dvořáček, který nás jistě touto zálibou okouzlí i vás.

Před pěti dny 16:29

Zázrak jménem lykopen. Červené rostlinné barvivo s antioxidačním účinkem pomáhá vypnout pleť

V naší kosmetické poradně vítáme Vlastu Libotovskou, která už přes 20 let rozdává své rady a doporučení od rozhlasového mikrofonu. Spousta lidí se teprve na svoji dovolenou chystá. A právě létu ještě chceme věnovat dnešní poradnu, protože na podzim a podzimní kosmetické přípravky je ještě dost času.

Před pěti dny 17:07

Jediný způsob jak někam přijet včas, je vyjet dřív. Dobrá rada dopravního experta Víta Jedličky

Radioporadna věnovaná jízdě autem. Což je všeobecně aktivita, která našemu tělu není úplně vlastní. Jedná se o činnost s nízkou mírou fyzické aktivity, avšak s vysokou mírou potřeby soustředění se, což nám není úplně přirozené. Z tohoto důvodu na dlouhých cestách narůstají zdravotní rizika. Jak se tedy na jízdu připravit, abychom rizika minimalizovali?

Před týdnem 17:36

Většina kaktusů odchází přílišnou péčí, jsou přelité. Je to zásobárna vody, proto ji moc nepotřebují

Radioporadna bude tentokrát hodně pichlavá, protože se zaměříme na kaktusy. Jaké jsou nejodolnější a jak se o ně starat? A možná, že k pěstování kaktusů a sukulentů přivedeme potom i některé z vás.

Před týdnem 19:04

Bolest nohou při chůzi může být známkou rozšířené sklerózy tepen a varováním před možným infarktem

Vedoucí lékař Angiocentra Fakultní nemocnice Hradec Králové Doc. MUDr. Radovan Malý, Ph.D. hovoří v naší radioporadně na téma: cévní onemocnění, operace aneb jak přežít léto s křečovými žílami.