Boomer Talk
Epizoda 1528. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Hudebník a oční lékař Imran Musa Zangi: Nechci znít jako nějaký pošahaný fotřík

Lékař, optik a perkusionista Imran Musa Zangi byl dalším hostem Miloše Pokorného v podcastu Boomer Talk. Tento díl je unikátní v tom, že v něm došlo ke konfrontaci generací, protože spolu s ním dorazil i jeho syn Filip Zangi a dostal prostor pohovořit nejenom o svém otci, ale i o unikátním narozeninovém dárku.

50:31

Boomer Talk

Vydává: Miloš Pokorný

Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně.

Epizoda 25Před týdnem 01:03:53

Michal Prokop: Na jevišti se dějí věci, které se předtím neděly

Dalším hostem v podcastu Boomer talk byl rockový zpěvák a frontman kapely Framus Five, ale taktéž hudební skladatel, moderátor a bývalý politik Michal Prokop. S Milošem Pokorným pohovořil o svých profesních začátcích, těžkých sedmdesátých letech, vystupování s Karlem Gottem nebo Hankou Zagorovou, moderních technologiích, fanoušcích, plánech do budoucna i svém politickém angažmá. 

Epizoda 24Před 3 týdny 56:54

Lou Fanánek Hagen: Nechci psát o současném světě, jsem z něj trochu vyděšený

Hudební skladatel, textař, zpěvák a frontman skupiny Tři sestry, Lou Fanánek Hagen, přijal pozvání do podcastu Boomer Talk, aby s Milošem Pokorným probral nejenom krizi středního věku, svět hospod, moderní technologie, dlouholetý pobyt na horách, ale i kolegy z kapely nebo spolupráci s Karlem Svobodou. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail milos.pokorny@expresfm.cz 

Epizoda 2317. únor 2023 49:09

Bára Basiková: Že mám nohy a zadek hezčí než obličej, vím od mládí

Teprve čtvrtou ženou, která navštívila podcast Boomer Talk Miloše Pokorného, se stala oblíbená zpěvačka Bára Basiková, která slaví kulaté narozeniny. S Milošem pohovořila o tom, jak bude probíhat oslava, jaké byly její začátky v hudební branži i sólovou kariéru, co je pro ní v životě nejdůležitější, co jí nejvíce baví, a samozřejmě došlo i na moderní technologie. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail milos.pokorny@expresfm.cz  

Epizoda 223. únor 2023 49:55

Richard Tesařík: Teď jsem starý, v pohodě a spokojený

Podcast Boomer Talk dospěl k pořadovému číslu dvaadvacet a Miloš Pokorný do něj tentokrát pozval zakládajícího člena skupiny Yo Yo Band, zpěváka, herce, hudebníka, textaře a také výborného kuchaře Richarda Tesaříka. V rámci rozhovoru došlo nejen na rodinu, kapelu či divadlo, ale i na moderní vychytávky, vaření, alkohol nebo prezidentskou volbu.

Epizoda 2120. leden 2023 49:20

Kamil Střihavka: Jakou hudbu děláš, takový jsi člověk

Pozvání do 21. dílu podcastu Boomer Talk přijal zpěvák Kamil Střihavka. S Milošem Pokorným se domluvili na fotbalovém zápase české reprezentace a v rámci jejich povídání došlo na Kamilovy hudební začátky s heavymetalovou kapelou, aktuální dokumentární cyklus, divadlo, image i dlouhé vlasy nebo technologie. Kamil Střihavka je český zpěvák, který 20. ledna oslaví osmapadesáté narozeniny. Jeho žánrové rozpětí je široké a veřejnosti je znám nejen coby drsný rocker. S kariérou začínal v osmdesátých letech v teplické heavymetalové kapele Motorband. V letech devadesátých pak spojil síly s Michalem Pavlíčkem a Otou Balagem a společně slavili úspěchy s projektem BSP. Do povědomí fanoušků se zapsal angažmá v legendární české adaptaci rockové opery Jesus Christ Superstar – je považován za jednoho z nejlepších představitelů role Ježíše. Účinkoval také v muzikálech Johanka z Arku či Excalibur. Vydal i několik sólových alb a napsal divadelní hru Tolik hlav, pro jejíž uvedení založil Divadelní společnost Kamila Střihavky. Posledních pár let se věnuje úspěšnému projektu České televize Ikony Kamila Střihavky, v něm divákům nabízí mimořádná setkání s hudebními osobnostmi, které se ve své umělecké kariéře s Kamilem potkaly.

Epizoda 206. leden 2023 45:31

Ondřej Synek: Skončil jsem šťastný a s úsměvem na tváři

Ondřej Synek je historicky nejúspěšnějším českým veslařem. Je několikanásobným mistrem světa i Evropy a ze dvou olympiád přivezl tři medaile. V aktuálním díle podcastu Boomer Talk pohovořil s Milošem Pokorným nejenom o nelehkém konci kariéry, ale i sociálních médiích, životosprávě a práci s mladou generací.

Epizoda 1923. prosinec 2022 56:09

S Martinou Šmukovou o Vánocích, modelingu i pomoci onkologickým pacientům

Posledním hostem podcastu Boomer Talk v roce 2022 byla Martina Šmuková, modelka a zakladatelka Nadačního fondu Pink Bubble. V předvánoční atmosféře probrala s Milošem Pokorným nejen, jak ráda slaví Vánoce nebo začátky v modelingové branži, ale i vážnější témata týkající se pomoci onkologickým pacientům.

Epizoda 189. prosinec 2022 55:06

Oto Klempíř: V životě jsem už několikrát totálně ztratil víru ve svou budoucnost

Oto Klempíř, zakladatel skupiny J.A.R., textař, rapper, ale také scenárista a marketingový odborník, byl dalším hostem v podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného. Jako správný boomer se snažil být pomalý a srozumitelný, aby to posluchači i čtenáři pobrali. S Milošem velmi upřímně probral svoje působení v kapele, doby minulé i současné, ale i citlivá témata jako alkohol nebo víru v budoucnost. Oto Klempíř se narodil v roce 1963 v Kyjově. Po ukončení gymnázia přesídlil v roce 1982 do Prahy, kde krátce na to získal své první hudební angažmá v kapele Garáž. 17. 11. 1989 založil oblíbenou českou funkově-rockovou skupinu J.A.R., se kterou vydal devět řadových alb a je autorem většiny textů. Krom psaní textů pro hvězdy české pop music má na svém kontě i sólové album Špička, spolupracoval na něm s Oskarem Rózsou a vyšlo v roce 2012. Mimo jiné je podepsán i pod soundtracky k filmům Snowboadďáci a Rafťáci. Zároveň je i autorem scénářů k filmům Czech Made Man a Hranaři. Napsal tři básnické sbírky a v roce 2014 zasedl do poroty česko-slovenské verze celosvětově známé televizní pěvecké soutěže X Factor. Více jak čtvrtstoletí pracuje v marketingu, patří mezi špičku politických marketérů v ČR – podílel se na kampaních pro Piráty, ODS i Spolu. Je otcem dvou synů.

Epizoda 1725. listopad 2022 57:17

Jan P. Muchow: Nebyli jsme rebelové ani zapřisáhlí abstinenti, šlo nám především o hudbu

Úspěšný hudebník, filmový skladatel a renomovaný producent Jan P. Muchow přijal pozvání do podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného. V sedmnáctém díle prozradil mimo jiné, co dělá pro to, aby se po letech v branži nevykrádal, nebo k jakým filmům se mu dělá hudba nejlépe. V rozhovoru došlo také na to, jaký je otec, jak to má s moderními technologiemi a samozřejmě i na jeho velkou vášeň fotbal.

Epizoda 1611. listopad 2022 50:04

Ondřej Pivec: Miluji moderní technologie a v současnosti poslouchám spíše elektronickou hudbu

V dalším vydání podcastu Boomer Talk přivítal Miloš Pokorný nejúspěšnějšího českého jazzového klávesistu a držitele Grammy, Ondřeje Pivce, který si našel čas krátce před svým odletem do Států. V rozhovoru prozradil, jaká byla jeho cesta do kapely Gregory Portera, jaké byly jeho začátky v Americe i jak je pro muzikanta těžké najít si partnerku.