3. květen 2022

Poslechněte si podcast: Huculové jsou malí, „rozcuchaní“ koně. Ale dostanou vás svou přátelskou povahou a obrovskou silou

Vydáme se na Janovu Horu v krkonošských Vítkovicích, kde se na rozlehlých pastvinách prohání stáda krásných huculských koní na tamní farmě Hucul. Český rozhlas Hradec Králové tam už mnohokrát křtil rozhlasové koníky. Letos se chystají další křtiny, proto je dnešním hostem Alžběta Karbusická, jejíž rodina se právě na Janově Hoře o nádherné huculské koně stará.

10:43

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 10:10

Festival Za poklady Broumovska přivítá už podruhé „Stinga“ klasické hudby, pianistu Borise Giltburga

Letní prázdninový festival Za poklady Broumovska už 17 let přináší lidem radost a krásné hudební zážitky do unikátních barokních kostelů takzvané broumovské skupiny, které budou od letošního července českou národní kulturní památkou. O tom všem si povídáme s ředitelkou festivalu Terezou Kramplovou.

Před dvěma dny 09:41

Měděný Důl Bohumír v Jívce na Trutnovsku vzpomíná na kamarádství havířů a těší se na návštěvníky

Vezmeme vás do měděného Dolu Bohumír, kde už se tedy dávno netěží, ale důl slouží jako připomínka a ukázka těžké, náročné a nebezpečné práce horníků. Tajemné podzemní prostory najdete na Trutnovsku v Jívce. K návštěvě a prohlídce tohoto živého muzea vás zvou Květa Jirmanová a Josef Mikyska, který celý život v dolech pracoval.

Před dvěma dny 11:14

Rozhlasové hradecké léto bude plné soutěží, přenosů, kulinářských zajímavostí i pokladů z archivu

Vedoucí programu Českého rozhlasu Hradec Králové Lada Klokočníková dnes přišla na vysílací pracoviště, aby vám přiblížila nejnovější plány a novinky, které pro vás chystají hradečtí rozhlasáci na nejbližší dny, týdny a měsíce, po celé prázdniny a léto.

Před čtyřmi dny 10:18

Srdeční tep vyskočil na 195 a Stephanie Mach s parťákem Antaiosem jsou mistry světa v canicrossu

Představíme vám aktuální mistry světa v canicrossu. Nedávno se v Řecku konala v podstatě taková psí olympiáda a zlaté medaile si nasadili na krk Stephanie Mach a její psí parťák Antaios z Nového Bydžova.

Před pěti dny 10:20

Kalkulátor Jakub Kvášovský: Je to jak ve sportu, když nejste úplně v pohodě, tak hlava nefunguje

Možná se občas díváte na populární televizní soutěž Na lovu, která se na obrazovkách televize Nova objevuje každý všední den. Mezi obávané lovce patří i Kalkulátor, tedy Jakub Kvášovský, učitel z vrchlabské základní školy. Kdyby vás zajímalo, jak takové zákulisí soutěže vypadá a jak se k ní vůbec Kalkulátor dostal, tak poslouchejte.

Před pěti dny 10:19

Aneta Marková a její Šťastný zvěřinec, spokojený domov a azyl hospodářských a laboratorních zvířat

Podíváme se do Šťastného zvěřince, což je malý rodinný azyl pro hospodářská a malá zvířata v nouzi, který funguje ve vesničce Homyle na Královéhradecku. Já bych se tam podle toho, co jsem slyšel, nejraději nastěhoval sám, ale nevím, jestli by mě tam majitelka a zakladatelka Šťastného zvěřince Aneta Marková vůbec chtěla.

Před pěti dny 10:42

Spousta lidí napříč českým divadlem má hradecký festival Regiony spojený se vzájemným setkáváním

V Hradci Králové brzy opět vypukne mezinárodní divadelní přehlídka a festival Regiony. Jak se na svátek všech milovníků prken, která znamenají svět, těší ředitelé dvou spolupořádajících hradeckých divadel, tedy Klicperova divadla a Divadla Drak? To nám řeknou Eva Mikulková a Tomáš Jarkovský.

Před pěti dny 11:24

Výstava Měnící se svět aneb Co se stalo s původními lovci poté, co na naše území dorazili zemědělci

Čeká nás výlet do muzea, ale také do pravěku. Protože v Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava Měnící se svět: poslední lovci a první zemědělci nejen ve východních Čechách, která nás zavede do doby kamenné. Naším hostem je archeolog a kurátor výstavy Petr Čechák.

Před týdnem 10:13

Hradecké rozárium pořádá Dny otevřených dveří

Hradecké rozárium v Kuklenách je jediné soutěžní v České republice. Dlouho bylo také jediné soutěžní v celé Východní Evropě. Veřejnosti se otevírá jen několikrát do roka. Dny otevřených dveří začnou už tuto sobotu.

Před týdnem 10:23

Jaroslav Svěcený vystoupí v kostele svatého Jakuba v Metličanech

Ve studiu jsme přivítali vzácného hosta. Na svůj nejbližší koncert v Novém Bydžově - Metličanech přišel naše posluchače pozvat houslový virtuos Jaroslav Svěcený.