Zprávy pro Liberecký kraj
Před třemi dny

Poslechněte si podcast: Hrníčky, nábytek, knížky, kočárek, autosedačka. Jablonecké re-use centrum chystá další výprodej

Veškeré použité zboží v re-use centru v Jablonci nad Nisou bude v říjnu 2023 za poloviční ceny. Lidé si tam můžou pořídit odložené, ale funkční vybavení do domácností, například kuchyňské nádobí, knížky, kočárky nebo školní potřeby.

01:58

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:46

Rozloučení s blízkými jinak. Na hřbitově ve Vratislavicích nad Nisou chystají dvě nová pietní místa

Stále víc lidí dává před klasickým pohřbem do země a obřadu v kostele, nebo loučením v krematoriu, přednost rozptylu a soukromému obřadu. Právě jim vychází vstříc městský obvod Vratislavice nad Nisou.

Dnes 02:17

Spor o smlouvu, na 30 tisíc nedoručených balíčků. Cílem je najít dohodu, potvrzuje mluvčí Zásilkovny

Tisíce zásilek zůstávají už několik týdnů v depu v Bílém Kostele na Nisou. Jde o balíčky, které majitel haly po sporu odmítá vydat společnosti Zásilkovna. Kdy by se mohly dostat k majitelům, zjišťoval redaktor Michal Jemelka.

Dnes 00:43

Želva ukradená z Vlastivědného muzea v České Lípě je zpět

Vlastivědné muzeum v České Lípě získalo zpět ukradenou želvu nádhernou. Z muzea, které slouží i jako záchranná stanice pro nalezené želvy, ji na začátku září 2023 odnesl jeden z návštěvníků.

Včera 02:07

Chce to hodně s citem, ne foukat, jako do balónu, popisuje lindavský sklář výrobu Thálií

Ve sklarně Ajeto v Lindavě dokončují letošní sérii trofejí pro vítěze divadelních Cen Thálie. Budou se předávat v sobotu 30. září 2023.

Před dvěma dny 02:30

Obyčejné předměty, neobyčejná bolest. Výstava bourá zajeté představy o podobě sexuálního násilí

Na sedmi panelech ve tvaru klecí jsou siluety a výpovědi skutečných obětí sexuálního násilí. Za Kateřinou Karlovou se na výstavu vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Před dvěma dny 02:57

TUL 70letá: Zájem o učitelství, zdravotnictví a ekonomii roste, technické obory netáhnou

Technická univerzita v Liberci slaví v roce 2023 70 let od svého vzniku. Nový akademický rok začíná s prakticky srovnatelným počtem studentů jako v předchozím roce.

Před třemi dny 02:10

Zasněžené obrázky Josefa Lady nebo cukroví. Návrháři mají o letošních vánočních ozdobách jasno

I když je do Vánoc ještě daleko, designéři už vědí, jaké budou v roce 2023 trendy vánočních ozdob. Ponesou se v duchu klidu, míru a tradic.

Před čtyřmi dny 01:00

Firma ČEZ instaluje v Liberci rychlonabíjecí stanice pro elektromobily

V centru Liberce jsou první dvě rychlodobíjecí stanice pro elektromobily od firmy ČEZ. Instalované jsou ve Frýdlantské ulici pod Základní uměleckou školou.

Před čtyřmi dny 01:00

Na hlavním tahu mezi Libercem a Turnovem začala částečná uzavírka, potrvá do listopadu

S omezením musí od pondělí 18. září 2023 počítat řidiči na čtyřproudé silnici číslo 35 mezi Libercem a Turnovem. Ředitelství silnic a dálnic začalo v Paceřickém kopci u obce Žďárek s opravou dvou mostů.