15. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Hranice Barbory Seemanové jsem ještě nepoznala, říká její trenérka Petra Škábová

Plavecká trenérka Petra Škábová vede šest reprezentantů. Největší hvězdou její tréninkové skupiny je mistryně Evropy a olympijská finalistka Barbora Seemanová. „Snažím se o to, aby všichni měli stejnou pozornost a aby výsledky byly dobré u všech,“ říká Škábová.

19:37

Z Cup

Vydává: Rádio Z

Sportovní magazín rádia Z. Poslouchejte každé pondělí.

Web

Před týdnem 17:36

Leopold König o Sazka Tour: Podmínky v Jeseníkách a Beskydech si nemůžeme vynachválit

Na severu Moravy se tento týden pojede nejprestižnější cyklistický závod na domácí půdě - letošní třináctý ročník Sazka Tour. „Podmínky v Jeseníkách a Beskydech si nemůžeme vynachválit. Kopce, kvůli kterým tam jsme, jsou bezkonkurenční. Máme z čeho vybírat, máme tam i zázemí velkých měst jako třeba Olomouc,” říká ředitel závodu Leopold König, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

Před 2 týdny 20:11

Strach z vody jsem překonal zkušenostmi, přiznává stříbrný kanoista Rohan

Ve středu začne Mistrovství světa ve vodním slalomu v Augsburgu. Do Německa se šampionát vrací přesně 50 let od chvíle, kdy se konala olympijská premiéra tohoto sportu. Mezi favority některé z medailí se řadí olympijský vítěz Jiří Prskavec, stříbrný z Tokia Lukáš Rohan nebo loňská mistryně světa Tereza Fišerová. ,,Strach z vody jsem překonal zkušenostmi,” přiznává Lukáš Rohan. 

Před 3 týdny 18:44

Alexander Choupenitch: Zájem dětí o šerm se zvýšil, člověk se vždycky snaží dosáhnout nejvyšší mety

,,V září po Olympijských hrách bylo na náborech o několik dětí více než před rokem. Jsem optimista. Věřím, že nás v šermu čekají dobré časy. Mistrovství Evropy je pro nás vrchol, protože jsou proti nám velmi silní soupeři,” říká Alexander Choupenitch, bronzový šermíř z Letních olympijských her v Tokiu.

11. červenec 2022 20:41

Předseda Českého atletického svazu Varhaník: Letošní sezóna měla být dimenzovaná na mistrovství Evropy

„Jsem rád, že po covidu konečně máme hlavní sezónu ve standardním režimu. Nominovali se všichni až na výjimky. Pevně věřím, že i v té složité sezóně, kde jsou dva vrcholy a ne všichni upřednostnili mistrovství světa, budou výkony na hranici možností,” říká předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

4. červenec 2022 20:33

Cyklista Lubor Tesař: Tour de France je vlastně dokument o místech, kterými se projíždí

„Tour de France je jedna z nejdůležitějších letních sportovních událostí a možná nejen sportovních. Jak to natáčí televize, je to vlastně dokument o místech, kterými se projíždí. Je to zajímavé i z hlediska cestovního ruchu a oslovení zemí, kterými se pojede, aby si dokázaly získat návštěvníky,” myslí si host sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET Lubor Tesař. V letošním 109. ročníku zavítá Tour de France kromě Francie mimořádně do Dánska, Belgie, Lucemburska a Švýcarska. 

27. červen 2022 18:54

Na podporu publika jsem se za covidu neuvěřitelně těšil, říká překážkář Petr Svoboda

„Já mám už dlouhodobě hrozně rád Memoriál Josefa Odložila, protože to je jeden z mála mítinků, kde můžu běžet doma před českým publikem a před hojně obsazenými tribunami. Užívám si to a je to pro mě vždycky svátek,” říká atlet Petr Svoboda, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

20. červen 2022 19:46

Liga národů zvyšuje soutěživost mezi týmy, myslí si reportér deníku Sport Štěpán Filípek

Česká republika odehrála čtyři zápasy v elitní skupině Ligy národů UEFA a vybojovala čtyři body. „Já bych řekl, že bodově i to postavení v tabulce je v podstatě nad očekávání,” říká host sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET, hlavní reportér deníku Sport Štěpán Filípek. 

13. červen 2022 17:52

Mathias Vacek: Ještě dva roky dozadu jsem nevěděl, jestli budu cyklista nebo lyžař

„Ještě dva roky dozadu jsem nevěděl, jestli budu cyklista nebo lyžař, protože oboje mi šlo výborně. Nakonec ale zvítězila cyklistika,” říká host magazínu Z Cup na Rádiu ZET, cyklista Mathias Vacek. V dětství se s rodinou přestěhoval do Rakouska, v dospívání trénoval v Itálii. 

6. červen 2022 21:42

Oštěpař Vadlejch: Kdybych si nevěřil nebo cítil, že už na to nemám, už bych asi dál nemakal

Host Z Cupu na Rádiu ZET Jakub Vadlejch nedávno překonal magickou oštěpařskou hranici devadesáti metrů. „Opravdu je to pro nás magická hranice. Je to to nejvíc, co se dá v oštěpu hodit,” vysvětluje Vadlejch v dalším vydání našeho sportovního týdeníku. 

30. květen 2022 20:56

Zbrojovka a Líšeň nejsou rivalové, říká Petr Švancara po postupu Zbrojovky do 1. ligy

„Ačkoliv by to mohlo znít, že bychom s Líšní měli být rivalové, tak nejsme. Líšeň to systematickou prací dotáhla daleko, až k tomu, že mohla hrát o první ligu, za to jí patří velký respekt. Samozřejmě jde ale o to, že bychom se třeli o sponzory a stadion,” říká host sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET Petr Švancara.