5. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Hradečtí stepaři mají zlato z mistrovství Evropy a tvrdí: stepovat můžete začít v jakémkoliv věku

Pojďte si zatančit! Představíme vám stepařský klub Tap Dance Company Avalanche z Hradce Králové. Do rozhlasového studia přijali pozvání předseda klubu a stepař Jan Kolář a také stepař a lektor Karel Bartoš.

11:30

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 10:35

Náchodské muzeum má fantastickou sbírku secesních vějířů, jakými se mohla ovívat i císařovna Sissi

Letošní léto je pro vějíře jako stvořené. Možná se v poslední době na ně už díváme jako na dávno zastaralý dámský módní doplněk, ale Barbora Libřická, kurátorka výstavy Rafinovaná krása vějířů, kterou můžete vidět v Broučkově domě na Masarykově náměstí v Náchodě, vás přesvědčí o tom, že vějíře nebyly zdaleka jen výsadou dam.

Před dvěma dny 10:32

Přes 50 let hraje na varhany v hradeckém kostele Panny Marie: Je to jako posilovna pro tělo i ducha

Společně teď pomyslně vystoupáme 56 schodů na kůr kostela Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové. Tohle místo je přes 50 let posvátným pracovištěm varhaníka a sbormistra Václava Uhlíře, který se stal už legendou ve svém oboru. A před nedávnem také obdržel od města Cenu Františka Ulricha, což je nejvyšší ocenění města Hradce Králové.

Před třemi dny 09:46

Děti přemýšlí jinak a někdy trik odhalí. Dospělí jsou víc mimo mísu, směje se kouzelník Nikolas Kara

Čeká vás magické a kouzelné povídání, protože se ve studiu cestou na vystoupení zastavil kouzelník Nikolas Kara ze Stonavy, kterého kouzla a triky fascinují už od dětství. Dokonce prý v šesti letech odhalil jeden trik našeho asi nejznámějšího kouzelníka Pavla Kožíška, se kterým se pak skamarádil a který ho toho hodně naučil.

Před čtyřmi dny 11:38

Triatlonistka Vendula Frintová nedá dopustit na čokoládové pralinky, rychlý a kvalitní zdroj energie

Ve studiu vítám sympatickou a krásnou dámu, která je sice křehkou majitelkou obchodu s pralinkami, ale v několika sportovních disciplínách by to nandala i mnoha mužům. Vendula Frintová, rodačka z Náchoda, nejlepší tuzemská triatlonistka, dvojnásobná juniorská vicemistryně světa a mistryně světa v duatlonu, je naším hostem.

Před pěti dny 12:09

270 koncertů ve 27 státech USA během 15 cest za velkou louži. To je bilance Dětského sboru Jitro

Sbormistr a hudební pedagog prof. Jiří Skopal stojí od roku 1977 v čele královéhradeckého Dětského sboru Jitro. Za léta dovedl sbor k celosvětové proslulosti a několikrát s ním doslova objel svět. O posledním zájezdu do Spojených států amerických nám přišel dnes povědět.

Před týdnem 12:06

Čečetkův statek se starou pazdernou žije rodinnou atmosférou. Snoubí se tam minulost se současností

Vezmeme vás na Čečetkův statek, který v sobě skrývá neuvěřitelné kouzlo. Povídáme si se zapálenou ženou, která se nebojí vůbec ničeho, a proto s manželem před lety koupila právě tento statek ve Vysokém Mýtě. A pustili se do nikdy nekončící opravy a seznamování lidí s historickými zajímavostmi, ke kterým patří, například i sušárna lnu.

Před týdnem 10:30

Evu Hruškovou táhlo srdce jako holku od krasobruslení ke kopané. Teď trénuje malé fotbalistky

Pozvání do studia Českého rozhlasu Hradec Králové přijala Eva Hrušková, jedna z nejvýraznějších osobností hradeckého ženského fotbalu v jeho historii.

Před týdnem 12:04

V pevnosti Hanička v Orlických horách najdete jednu zajímavost, která úzce souvisí s pražským metrem

Vezmeme vás na místo vybudované před druhou světovou válkou na obranu proti rozpínajícímu se nacistickému Německu. Dělostřelecká tvrz Hanička je naším cílem. Místo, které se stále rozvíjí a díky tomu se tam lidé rádi vracejí. Pevnostní muzeum tady vede už téměř 15 let Pavel Minář.

Před týdnem 12:18

Zkušenosti z válečných konfliktů chce předávat dál. Snaží se obnovit na školách i brannou výchovu

Východočech Michal Koďousek pracoval 25 let pro Armádu České republiky u průzkumných zdravotnických jednotek, kde prošel různými velitelskými i štábními funkcemi, mimo jiné jako instruktor přežití. Zkušenosti má také ze zahraničních misí v Bosně, Kosovu, Iráku i Afghánistánu.

Před týdnem 11:51

Šachy mají už přes 500 let stejná pravidla. Dáma se stala nejmocnější figurou díky Isabele Kastilské

Šachy, to je královská hra. Je prý i vědecky dokázáno, že když děti šachy hrají, tak mají lepší výsledky ve škole. U této hry se samozřejmě musí myslet a to pak člověka rozvíjí. A kdo šachy skvěle umí, to je předseda Českého šachového svazu Martin Petr, který se narodil v Hradci Králové.