Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Hradecké rozárium pořádá Dny otevřených dveří

Hradecké rozárium v Kuklenách je jediné soutěžní v České republice. Dlouho bylo také jediné soutěžní v celé Východní Evropě. Veřejnosti se otevírá jen několikrát do roka. Dny otevřených dveří začnou už tuto sobotu.

10:13

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 12:09

Pavel Tománek otevřel v Praskačce úžasné Muzeum bednářství jako hold poctivé práci svého pradědečka

Máme pro vás krásný tip na výlet a to nejen přes letní prázdniny. Představíme vám Muzeum bednářství Jaroslava Tománka, které najdete v obci Praskačka u Hradce Králové. všechny vás srdečně zve jeho majitel Pavel Tománek.

Včera 15:22

Služba faráře je dobrodružství. Potěší vás zajímavá myšlenka i podnětné setkání s moudrými lidmi

Děkan římskokatolické farnosti v Brumově farář Martin Lanži je neúnavným bojovníkem za záchranu kostelů tzv. broumovské skupiny. Ty jsou od července národní kulturní památkou. Ovšem je to také člověk, který chce pečovat nejen o stavby, ale také o ostatní lidi.

Včera 10:31

Největším kouzlem práce archeologa je, že má denně v ruce lopatu a krumpáč, usmívá se Jiří Unger

Archeolog Jiří Unger z Regionálního muzea a galerie v Jičíně vás zve na velkou a unikátní výstavu Bohové a hrdinové z konce doby bronzové na Jičínsku, ale nechá vás také nahlédnout do zajímavé práce archeologa.

Před dvěma dny 15:44

Život je pouť, nebojte se vydat na cestu. O každého je na ní postaráno, říká poutník Petr Hirsch

Pozvání k mikrofonu přijal Petr Hirsch, který vyrazil hledat odpovědi do španělského Santiaga de Compostela a také na další poutní místa. A dnes už pomáhá také druhým poutníkům na jejich cestách.

Před dvěma dny 11:30

Hradečtí stepaři mají zlato z mistrovství Evropy a tvrdí: stepovat můžete začít v jakémkoliv věku

Pojďte si zatančit! Představíme vám stepařský klub Tap Dance Company Avalanche z Hradce Králové. Do rozhlasového studia přijali pozvání předseda klubu a stepař Jan Kolář a také stepař a lektor Karel Bartoš.

Před třemi dny 11:38

Sny se mají plnit! Police Symphony Orchestra zahráli se světovou hvězdou Zaz, zážitek na celý život

Police Symphony Orchestra nebo-li PSO z Police nad Metují. Ještě pořád mladý orchestr si za dobu své existence vybudoval již početné fórum svých věrných fanoušků. Zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová tohle hudební těleso založila, když jí bylo 15 let. Dnes za námi přijela téměř rovnou z velkého finále Smetanovy Litomyšle.

Před šesti dny 09:23

Patnáctinásobný mistr světa pověsil už travní lyže na hřebík a učí děti v Deštném lyžovat na sněhu

Vezmeme vás na lyže, což zní možná na začátku letních prázdnin trochu zvláštně, ale i v létě se dá lyžovat. Přesvědčí vás o tom Jan Němec, který se poprvé na lyže postavil v době, kdy se učil chodit. Na svém kontě má 15 titulů mistra světa a 9 křišťálových glóbů za celkové vítězství ve Světovém poháru. Jeho vášní je travní lyžování.

Před týdnem 11:12

Bitva roku 1866 u Hradce Králové byla důležitým mezníkem při sjednocení Německa a vzniku císařství

3. července 2022 uplyne 156 let od druhé největší bitvy 19. století. A počtem nasazených vojáků šlo dokonce o největší střetnutí vojsk na našem území. Bitva prusko-rakouské války roku 1866 u Hradce Králové. Vzpomínkové akce se odehrají nejen na bojišti u Chlumu a zve vás na ně Radek Balcárek z Gardy města Hradce Králové.

Před týdnem 09:35

Práci s dětmi vyměnila za starosti s dospělými. Z ředitelky mateřské školy starostkou městyse Pecka

Rada Královéhradeckého kraje nedávno ocenila medailí hejtmana Královéhradeckého kraje 40 starostů a starostek našeho regionu, kteří dlouhodobě a dobře pracují ve svých funkcích. Jednou z těch, kteří převzali na hradeckém Pivovarském náměstí ocenění z rukou hejtmana Martina Červíčka, je starostka Pecky Hana Štěrbová za Nezávislé pro Peckovsko.

Před týdnem 10:41

Doma už vyhrál Lukáš Čížek všechno. Přesto má Kuchař roku 2022 svůj nesplněný sen, zlato z olympiády

Zajímá vás dobré jídlo, vaření a špičková gastronomie? Kuchařem roku se na začátku června stal Lukáš Čížek z Vrchlabí, který zvítězil na největší gastronomické události v České republice. Na Výstavišti v pražských Letňanech ji pořádala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.