• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Hradecká fakultní nemocnice pozvala zájemce na prohlídku kliniky KARIM. A zájem lidí byl obrovský

Fakultní nemocnice v Hradci Králové využila drobných oprav a malování prostor na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny KARIM k tomu, aby na běžně nepřístupném oddělení uspořádala Den otevřených dveří. Možnost podívat se na část nemocnice, nabitou nejmodernější technikou, využily stovky lidí.

01:45

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:14

Univerzita obrany buduje v Hradci Králové nové vědeckovýzkumné laboratoře. Poslouží nejen vojákům

Fakulta vojenského zdravotnictví v Hradci Králové bude mít za dva roky nové vědeckovýzkumné laboratoře. S přístavbou šestipatrového objektu v Třebešské ulici škola začala loni na podzim, nyní pozvaní hosté stvrdili zahájení stavby slavnostním poklepem na základní kámen.

Včera 02:25

Stovky dětí ze základních škol navštívily na Jičínsku tamní čistírny odpadních vod a úpravny vody

Stovky školáků z Královéhradeckého kraje navštívily u příležitosti Dne vody čističky odpadních vod nebo úpravny vody. Na prohlídky je pozvala Vodohospodářská a obchodní společnost Jičín. Jaký měla akce cíl? Seznámit děti se zajímavými technologiemi a provozy. Zajímavý výklad dostaly děti například v Ostroměři.

Včera 02:06

Rada Královéhradeckého kraje rozhodla o rozdělení dalších peněz na kulturu. Kam finance poputují?

Rada Královéhradeckého kraje rozhodla o rozdělení dalších dotací na kulturu. Hejtmanství přispěje například na dopravu školáků do divadel, galerií nebo muzeí a chystá i podporu pro kandidaturu Broumova, který se chce stát evropským městem kultury.

Včera 03:14

Do vozů MHD v Hradci Králové montuje dopravní podnik stovky terminálů nového odbavovacího systému

V autobusech a trolejbusech hradecké MHD se postupně objeví stovky terminálů nového odbavovacího systému. Elektronické "krabičky", propojené s počítačem, umožní cestujícím jednodušší platby nebo do budoucna také využívání karet IREDO, případně karty Českých drah. Na představení systému se byl podívat i reportér Tomáš Lörincz.

Před dvěma dny 01:58

Rybářskému svazu rostou náklady a tak ve východních Čechách víc zaplatí i majitelé povolenek

Rybáři platí od letošní sezóny za svůj koníček zase o něco víc. Zdražuje vybavení, krmení i povolenky. Ty územní, které opravňují chytat na svazových vodách ve východních Čechách, stojí nově 1500 korun místo dřívějších 1300.

Před dvěma dny 02:16

Školáci z Broumovského výběžku možná začnou jezdit na lekce plavání do Polska

Starostové měst a obcí v Broumovském výběžku zvažují přesunutí lekcí školního plavání do Polska. Víc než tisícovka dětí tamních základních a mateřských škol doteď využívala bazén v Broumově patřící soukromé společnosti, ta ale pro školní plavecké kurzy změnila podmínky. Plavání v Polsku, konkrétně třeba v Nowe Rudě, tak může být pro školy v příhraničí levnější.

Před dvěma dny 06:43

Hradecký Polstrin hned dvakrát zabodoval na prestižní soutěži českých designérů Czech Grand Design

Český výrobce čalouněného nábytku Polstrin, který působí v Hradci Králové od roku 1957, slaví svůj další velký úspěch. O radost se s námi přišli podělit ředitel firmy Karel Pacák a marketingová ředitelka Valerie Turečková.

Před třemi dny 02:54

Jaká je cena zdraví? Projekt o zdravotním pojištění oslovil studenty hradeckého Gymnázia J. K. Tyla

Vezmeme vás přímo do vyučování, a to na hradecké Gymnázium J. K. Tyla. Při Základech společenských věd tam učitelé se studenty probírají i hospodaření s financemi. Proto přivítali přednášku, kterou připravil ředitel pobočky Vojenské zdravotní pojišťovny v Hradci Králové Martin Sýkora.

Před třemi dny 01:55

Pokud patříte mezi cyklisty a ještě nemáte před jarní sezónou zkontrolované své kolo, pospěšte si

Cykloservisy na Trutnovsku hlásí s příchodem teplejšího počasí zvýšený zájem o předsezónní servis. Přibývá objednávek a tak se čekací doby na kontroly a seřízení kol prodlužují. Mechanici upozorňují, že by na důkladný servis neměli zapomínat ani majitelé elektrokol, u nich je servis obzvlášť důležitý.

Před třemi dny 02:54

Začínají opravy Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Co to bude znamenat pro pacienty a návštěvníky?

Královéhradecký kraj předal stavebním firmám staveniště, oficiálně tak začaly opravy nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Nemocnice se dočká stavebních investic za zhruba 800 miliónů korun, další peníze pak zamíří do vybavení, nových technologií nebo také do infrastruktury - včetně parkovišť.