Na place
26. duben 2023

Poslechněte si podcast: Fotbalový kouč Lavička: V týmu jsem vždy sázel na charakter člověka. Z trenérů mi dal nejvíc Ježek

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal fotbalový trenér Vítězslav Lavička. S moderátorem pořadu Na place Ladislavem Hamplem zavzpomínal na trenéry, kteří ho ovlivnili už během hráčské kariéry. Proč pro něj byl fotbalový klub Chrudim osudovou křižovatkou? Líbí se mu současná Sparta? Má nějaký nesplněný trenérský sen? Poslechněte si celý rozhovor s úspěšným trenérem, který s pražským klubem získal už jako hráč sedm mistrovských titulů.

37:48

Na place

Vydává: Český rozhlas

S hosty hlavně ze sportovního prostředí si povídají čeští herci a sportovní nadšenci známí třeba z televizní série Okresní přebor. U mikrofonu se ve středu budou střídat David Novotný, Ladislav Hampl a Pavel Nečas.

Web

Před šesti dny 33:56

Kanoista Fuksa: V závodech jsem hodně uzavřený do sebe a nic moc mě nerozhodí

Ve sportovní talkshow Na place přivítal David Novotný kanoistu Martina Fuksu. Bavili se nejen o jeho přípravě směrem k olympijskému závodu v Paříži, ale také o podpoře rodiny. Kolik dní vydrží po sezoně bez tréninku? Co mu dalo soustředění v Kolumbii? Jak vnímá soupeře, kteří proti němu jezdí? Kdy se začal naplno věnovat kanoistice? Radí ještě bratrovi, jak by se měla ubírat jeho profesionální kariéra? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 32:43

Ambice jsou medailové, říká Červenka před mistrovstvím Evropy. ‚Španělsko chceme přetlačit,‘ dodává

Opora české baseballové reprezentace Martin Červenka zavítal do studia Radiožurnálu Sport, kde v pořadu Na place pohovořil o ambicích národního týmu před nadcházejícím mistrovstvím Evropy. Jedenatřicetiletý rodák z Prahy také zavzpomínal na vystoupení českého týmu na nejslavnějším mezinárodním turnaji World Baseball Classic, kde se svými spoluhráči dokázali porazit Čínu.

Před 2 týdny 35:04

Hokejista Vondrka: I po kariéře potřebuji mít řád. Funkce manažera u reprezentační osmnáctky mě baví

Krátce před startem nového ročníku hokejové extraligy byl hostem pořadu Na place manažer reprezentace do 18 let Michal Vondrka. S moderátorem Pavlem Nečasem se bavil o tom, proč se v extralize mladí hráči neprosazují přes starší zkušené hráče. Jak si považuje úspěch mládeže na turnaji Hlinka Gretzky Cup? Co zažíval po přestupu ze Slavie do Sparty? Jakým dalším akvitivám kromě manažerské pozice se po skončení aktivní kariéry věnuje? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 34:17

Řeckořímský zápasník Omarov: Všechno dělám kvůli tomu, abych vybojoval olympijskou medaili

Hostem středeční talkshow Na place byl řeckořímský zápasník Artur Omarov. Ve studiu Radiožurnálu Sport si s Davidem Novotným povídal o životě v Dagestánu, ale také o rozdílech mezi klasickým a volným stylem řeckořímského zápasu. Jakou vizi a cíle má pětatřicetiletý zápasník do dalších let? Jak Omarov reagoval na soupeře, který mu v zápase zlomil nos? Jak velkou šanci má, že se podívá na nadcházející olympijské hry? Poslechněte si celý rozhovor s úspěšným zápasníkem.

30. srpen 2023 34:26

Ragbista Macháček: V sedmičkovém ragby je olympiáda pro Česko reálná, v patnáctkovém to bude těžší

Ve středeční sportovní talkshow Na place usedl ve studiu Radiožurnálu Sport do křesla ragbista Jan Macháček. S moderátorem Ladislavem Hamplem probrali historii sportu, jednotlivé pozice na hřišti, ale také chartu ragby. Jaké typy specifického sportu existují? Co Macháček očekává od Francie jako pořadatele blížícího se mistrovství světa? Kde všude po světě sbíral zkušenosti, které přenesl do knihy, kterou napsal? Poslechněte si pořad Na place.

23. srpen 2023 34:28

Hokejový obránce Gudas: Když bude možnost, určitě rád přijedu na mistrovství světa do Prahy

S dalším skvělým hokejistou si ve studiu Radiožurnálu Sport povídal moderátor pořadu Na place Pavel Nečas. Tentokrát hostem sportovní talkshow byl obránce Anaheimu Ducks Radko Gudas. Jak často si užíval na Miami Beach? Co říká o jeho hlavní předností, kterou je důrazná hra? Kde se mu v zámoří žilo zatím nejlépe? Jak vzpomíná na play-off, kde Florida překvapivě vyřadila Boston? Užijte si celý rozhovor.

16. srpen 2023 33:47

Jachtař Drda: V začátcích mě vedl na vodu děda. Teď mu chci výkony na největších akcích dělat radost

Hostem středeční talkshow Na place byl jachtař David Drda. S moderátorem Davidem Novotným si povídal o tom, kde se dá v Česku nejlépe provozovat jachting, ale proč také často vyráží trénovat na Lago di Garda. Co znamená slalom ve windsurfingu? Kdo ho ke specifickému sportu přivedl? Kde se nejlépe trénuje ve Španělsku? Proč je důležitý termický vítr? Poslechněte si celý rozhovor s mladým úspěšným jachtařem.

9. srpen 2023 39:17

Není důležitá kvantita, ale kvalita tréninku, vypráví golfista Cafourek. Jak je na tom český golf?

Hostem pořadu Na place byl golfový profesionál Jan Cafourek. Kdysi začínal se stolním tenisem v Rakovníku, a jak sám říká, „vyrostl jsem za zeleným stolem“. Pak přišel ke golfu, kterému se začal věnovat při prázdninové aktivitě ve dvanácti v Podbořánkách, pak se mu začal věnovat více na vysoké škole. Pak se stal nejlepším golfistou České republiky v roce 2019. Jak má vypadat správný golfový trénink?

2. srpen 2023 37:38

Lisabon, Istanbul, Kóbe a Domažlice. Horváth chce hrát totální fotbal. „Každý vtip se nepovede,“ ví

Hostem studia Radiožurnálu Sport byla někdejší opora Viktorie Plzeň, fotbalový cestovatel, bavič a trenér Pavel Horváth. Jak vzpomíná na svá angažmá v Japonsku, Portugalsku, nebo Turecku? Prozradil také, jaké cíle má jako aktuální trenér třetiligové Jiskry Domažlice.

26. červenec 2023 31:15

Kejval: Pro Český dům jsme v Paříži vybrali nejlepší místo. Olympijský park budeme mít v Mostě

Exkluzivního hosta přivítal ve studiu Radiožurnál Sport moderátor pořadu Na place David Novotný. Přesně rok před startem olympijských her v Paříži usedl do červeného křesla předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Ve sportovní talkshow se rozpovídal o přípravách sportovního svátku, ale také olympijské fanzóny, která bude příští rok v Mostě. Komu věří na zisk medaile a jak se těší na unikátní zahájení Her? Užijte si celý rozhovor s významným českým funkcionářem.