Na place
19. duben 2023

Poslechněte si podcast: Petr Švancara: Staré gardě Zbrojovky Brno dělám manažera. Záleží mi na tom, aby se kluci scházeli

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal bývalý ligový fotbalista Petr Švancara. Útočník, který převážnou část kariéry strávil v dresu Brna, se v pořadu Na place s moderátorem Pavlem Nečasem bavil o tom, jaká je budoucnost slavného fotbalového svatostánku Za Lužánkami, co všechno prožil v soutěži Survivor nebo jak vznikla přezdívka Mercedes? Jakou talkshow rozjíždí s kamarádem Luďkem Zelenkou? Proč pořádá akce se Starou Gardou Zbrojovky Brno? Dozvíte se Na place.

39:54

Na place

Vydává: Český rozhlas

S hosty hlavně ze sportovního prostředí si povídají čeští herci a sportovní nadšenci známí třeba z televizní série Okresní přebor. U mikrofonu se ve středu budou střídat David Novotný, Ladislav Hampl a Pavel Nečas.

Web

Včera 39:17

Sedlák o zranění na mistrovství světa. ,Puk mě blbě trefil.‘ Z NHL rád vzpomíná na kouče Tortorellu

Hostem ve studiu Radiožurnálu Sport byl hokejista Lukáš Sedlák. V pořadu Na place se rozpovídal o právě skončeném světovém šampionátu, který kvůli zranění musel opustit předčasně. Třicetiletý rodák z Českých Budějovic ale zavzpomínal na své začátky v NHL a legendárního trenéra Johna Tortorellu, se kterým spolupracoval v Columbusu. Užijte si rozhovor s českým reprezentantem.

Před týdnem 39:49

Hokejista Straka: Je to jiný svět, že jsou Švýcaři favoritem na titul. Jejich liga má skvělou úroveň

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal bývalý hokejový útočník Josef Straka. Rodák z Jindřichova Hradce zhodnotil vystoupení českých hokejistů na mistrovství světa proti Kanadě a také popsal obavy z toho, že se výběr kouče Jalonena spoléhá na dva střelce Červenku a Kubalíka. V čem vidí hlavní sílu Švýcarska? Jak vzpomíná na angažmá v Rusku a Finsku? Největší úspěch zažil se Spartou, ale nedá dopustit na Plzeň a Litvínov. Poslechněte si celý rozhovor v pořadu Na place.

Před 2 týdny 34:56

Fotbalista Kúdela: Indonésie není úplně destinace na fotbal, je to spíše dovolenkové. Baví mě to tu

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal exkluzivní host v podobě fotbalisty Ondřeje Kúdely. Jak se bývalé opoře nejen pražské Slavie změnil život po kauze ohledně konfilktu s hráčem Glasgow Rangers Glenem Kamarou? Jak vyhrocené je derby v Indonésii? Užívá si Kúdela aktuální angažmá v Persija Jakarta? Jak vzpomíná na světový šampionát kategorie do 20 let z roku 2007? Co mu utkvělo ze zápasů Ligy mistrů v dresu Slavie? Nejen to probral s moderátorem Ladislavem Hamplem.

Před 3 týdny 41:55

Fotbalový kouč Hašek: Podepsat smlouvu jen na pět měsíců v Al-Hilal byla chyba. Je to top organizace

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal bývalý ligový fotbalista, člen Klubu ligových kanonýrů, bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu a trenér Ivan Hašek. V pořadu Na place si s moderátorem Pavlem Nečasem povídal o fotbalových začátcích, sporných verdiktech rozhodčích, ale i zahraničních angažmá, které zažil. Pamatuje si něco ze studií práv, které absolvoval? Proč považuje Japonsko jako ráj na zemi? Vše se dozvíte ve fotbalové talkshow.

3. květen 2023 42:12

Fotbalista Marek Kincl: Karel Poborský byl nejlepším hráčem, s kterým jsem během kariéry hrál

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal fotbalista Marek Kincl. V pořadu Na place s moderátorem Davidem Novotným zavzpomínal na začátky ve Slavoji Praha nebo Vyšehradu, ale také na gól proti Laziu Řím v dresu Sparty v utkání Ligy mistrů, který ho proslavil. Jak vnímá to, že je jediným českým fotbalistou, který dokázal dát gól ve všech mistrovských soutěžích od nejnižší IV. třídy až po nejvyšší soutěž, Poháru UEFA, Lize mistrů a reprezentaci? Poslechněte si celý rozhovor.

26. duben 2023 37:48

Fotbalový kouč Lavička: V týmu jsem vždy sázel na charakter člověka. Z trenérů mi dal nejvíc Ježek

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal fotbalový trenér Vítězslav Lavička. S moderátorem pořadu Na place Ladislavem Hamplem zavzpomínal na trenéry, kteří ho ovlivnili už během hráčské kariéry. Proč pro něj byl fotbalový klub Chrudim osudovou křižovatkou? Líbí se mu současná Sparta? Má nějaký nesplněný trenérský sen? Poslechněte si celý rozhovor s úspěšným trenérem, který s pražským klubem získal už jako hráč sedm mistrovských titulů.

12. duben 2023 41:45

Jakub Voráček: Pastrňák je jediným hráčem, který se může vyrovnat Jágrovi v dopadu na český hokej

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal hokejista Jakub Voráček. Ve sportovní talkshow Na place s moderátorem pořadu Pavlem Nečasem důkladně rozebral právě probíhající play-off hokejové extraligy i blížící se baráž, kde jeho rodné Kladno nastoupí proti Zlínu. Jedním z témat zajímavého povídání byla i aktuální forma fotbalové Sparty nebo fungování Nadace Jakuba Voráčka. Komu přeje úspěch v NHL a co si myslí o zájmu o golf v Česku? Užijte si pořad Na place.

5. duben 2023 34:13

Fotbalista Jan Morávek: Na trenéra Hoftycha vzpomínám moc rád. Pod Magathem to fungovalo jen rok

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal fotbalista Jan Morávek. S moderátorem pořadu Na place Ladislavem Hamplem si záložník povídal o jeho lásce k Bohemians, ale i působení ve třech bundesligových týmech. Jak vzpomíná na debut u A-týmu Bohemians? Vzpomíná v dobrém na neortodoxní tréninkové metody trenéra Felixe Magatha? Jaký byl kouč Pavel Hoftych? Připravujeme přepis celého rozhovoru.

29. březen 2023 38:57

Tyčkařka Amálie Švábíková: Při závodech mám silnou hlavu, což je moje výhoda

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala česká tyčkařka Amálie Švábíková, která na letošním atletickém halovém mistrovství Evropy vybojovala bronzovou medaili. Jakou radost měla po překonání českého halového rekordu? Kolik tyčí vozí na jednotlivé závody? Jak často komunikuje a na videu rozebírá samotné skoky s trenérem? To vše se dozvíte v pořadu Na place, kde si česká reprezentantka povídala s moderátorem Davidem Novotným.