Na place
1. únor 2023

Poslechněte si podcast: Herečka Jana Paulová: Návštěvu Wimbledonu považuji za ohromný zážitek. Za to vděčím Báře Krejčíkové

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala herečka, ale zároveň vášnivá cestovatelka a fanynka nejlepších světových tenistů Jana Paulová. V pořadu Na place si s kolegou Ladislavem Hamplem povídala i o výpravě do hor nebo samotářském cestování, které jí naplňuje. Je první českou herečkou, která zdolala metu 6000 metrů nad mořem v Himalájích. Jak si užila v roli diváka loňský Wimbledon? Užijte si celý rozhovor ve středeční sportovní talkshow.

36:50

Na place

Vydává: Český rozhlas

S hosty hlavně ze sportovního prostředí si povídají čeští herci a sportovní nadšenci známí třeba z televizní série Okresní přebor. U mikrofonu se ve středu budou střídat David Novotný, Ladislav Hampl a Pavel Nečas.

Web

Před šesti dny 35:11

Baseballista Jakub Sládek: Postup na další World Baseball Classic je pro kluky famózní úspěch

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal hráč a trenér baseballu Jakub Sládek, který má zkušenosti s hraním v Americe, Německu, ale i Japonsku. Objev roku 2021 si v pořadu Na place s moderátorem Ladislavem Hamplem povídal o vystoupení českých baseballistů na prestižním World Baseball Classic, ale také o základních pravidlech specifického sportu. Připravujeme přepis celého rozhovoru.

Před týdnem 39:54

Automobilový závodník Valtr: Smyslem života je pro mě procestovat svět

Moderátor David Novotný přivítal ve svém pořadu na Radiožurnálu Sport pilota kamionu Jaroslava Valtra. Ve sportovní talkshow Na place si povídali o nástrahách slavné Rallye Dakar, ale i tom, co je jeho největším životním snem. Užijte si celý díl pořadu Na place.

Před 2 týdny 35:11

Metodik fotbalu Plachý: Ideálním stavem by bylo, kdyby fotbaloví trenéři učili tělocvik na školách

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal metodik fotbalu Antonín Plachý. S velkým fanouškem fotbalu a moderátorem pořadu Na place Davidem Novotným si povídal o tom, co se snažil ve Fotbalové asociaci České republiky prosadit a změnit. Co je jeho hlavní vizí? Proč je klub Tempo Praha líhní fotbalových talentů? Jak se změnilo sociální prostředí ohledně výchovy mladých sportovců? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 36:48

Trenéra Hlinku jsme všichni respektovali, odvděčil se nám lidským přístupem, přiznává Procházka

Dnes to je na den přesně 25 let od slavného hokejového finále v Naganu. I proto si do pořadu Na place pozval moderátor Ladislav Hampl olympijského vítěze Martina Procházku. Bývalý hokejista rád zavzpomínal na trenéra Ivana Hlinku, ale i soudržnou partu, která zaznamenala největší úspěch českého hokeje. Jak moc dobré náladě hokejovému výběru pomáhali kustodi? Poslechněte si celý rozhovor a už v 18.30 vysíláme Speciál Znovu Nagano. Tak si to nenechte ujít.

15. únor 2023 41:18

Krpálek mluví o zranění, váhových kategoriích a filozofii juda. „Zbožňuju všechny sporty,“ říká

Dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek přijal pozvání do studia Radiožurnálu Sport. V pořadu Na place se s moderátorem Pavlem Nečasem vrátili k nedávnému zranění, které si nejslavnější český judista způsobil ve Francii, ale bavili se například i o tom, jak se před důležitými závody dostává do psychické pohody. Užijte si celý rozhovor.

8. únor 2023 36:34

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet: Během závodního víkendu většinou zhubnu dvě kila

Do studia Radiožurnálu Sport přijal pozvání moderátora Davida Novotného český desetibojař Adam Sebastian Helcelet. V pořadu Na place přišla řeč na obtížnost jednotlivých disciplín víceboje, vzpomínku na prvního trenéra nebo na problémy se spánkem mezi prvním a druhým závodním dnem desetibojařské soutěže. Jak atleti univerzálové tmelí partu? Poslechněte si celý rozhovor!

19. leden 2023 40:05

Vyrazilo mi to dech, vzpomíná golfistka Jana Melichová na životní výhru

Hostem pořadu Na place byla golfistka Jana Melichová. Ve studiu Radiožurnálu Sport si s moderátorem Pavlem Nečasem povídala nejen o tom, jaký byl přechod od amatérů k profesionálům, ale také o studiích v Americe. Kromě toho také prozradila, proč stále nemá svého caddyho.

11. leden 2023 34:05

Díky dědovi vznikla má láska k medailím, říká zpěvák Děkan. Kapelu se snaží vést jako sportovní tým

Hostem Radiožurnálu Sport byl zpěvák a obrovský sportovní fanoušek Jakub Děkan. V pořadu Na place s moderátorem Ladislavem Hamplem probrali začátky v BMX freestyle, ale i fotbalgolf a footgolf, což jsou sporty, ve kterých Jakub získal řadu ocenění. Sledoval vášnivě i nedávné mistrovství světa v Kataru? Jak často v životě prolíná hudbu se sportem? Užijte si celý rozhovor.

4. leden 2023 42:14

Autor knihy Víc než jen zápas Miroslav Šifta ve své tvorbě spojuje vášeň pro fotbal a geografii

Miroslav Šifta je autor knihy o anglických fotbalových derby Víc než jen zápas. Působí jako geograf na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a je šéfredaktorem populárně-naučného časopisu Geografické rozhledy. Pořádně se rozhlédnul a hlavně rozpovídal i v pořadu Na place, kam si ho pozval moderátor David Novotný. Proč se rodák z Liberce sám nevěnuje fotbalu, ale raději píše knížky, články a sleduje statistiky? Poslechněte si celý rozhovor.