Na place
1. listopad 2023

Poslechněte si podcast: Šestidenní je výjimečný závod. Chceme v Argentině dojet do pátého místa, říkají Pitel a Kalný

Hostem středečního pořadu Na place byli nadějní enduroví jezdci Jaroslav Kalný a Zdeněk Pitel. S moderátorem Ladislavem Hamplem probírali především jejich start na šestidenní v Argentině, která začíná v pondělí 6. listopadu. S jakými ambicemi odlétají do Jižní Ameriky? Kdo všechno může být českým jezdcům na několikadenním závodu nápomocný? Dozvíte se v pořadu Na place.

31:29

Na place

Vydává: Český rozhlas

S hosty hlavně ze sportovního prostředí si povídají čeští herci a sportovní nadšenci známí třeba z televizní série Okresní přebor. U mikrofonu se ve středu budou střídat David Novotný, Ladislav Hampl a Pavel Nečas.

Web

Dnes 35:57

Cyklokrosařka Zemanová: Chci třetí titul mistryně republiky a medaili z mistrovství světa v Táboře

Podzimní a zimní měsíce patří ve světě cyklistiky cyklokrosu. I proto si do studia Radiožurnálu Sport moderátor David Novotný pozval českou reprezentantku Kristýnu Zemanovou. V pořadu Na place si povídali o přípravě na světový šampionát, který v únoru 2024 hostí jihočeský Tábor. Jaký trenér přivedl Zemanovou k cyklokrosu? Ví mladá česká závodnice, proč závodnici a závodnice z Nizozemska a Belgie naprosto dominují? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 34:37

Na cestování na závody nesnáším, že se nemůžu pořádně najíst, směje se biatlonistka Voborníková

Krátce před startem nové biatlonové sezony usedla do křesla v pořadu Na place česká reprezentantka Tereza Voborníková. Klade na sebe po minulé průlomové sezoně vyšší nároky? Cítí větší tlak od veřejnosti a týmu na výsledky? Učí se od starších reprezentačních kolegů, jak se vyrovnávat s psychickým tlakem? Zvládá časté cestování na závody? Při čem se nejlépe odreaguje a vypustí z hlavy myšlenky na biatlon? Poslechněte si celý rozhovor s mladou českou závodnicí.

Před 2 týdny 31:19

Oštěpař Vadlejch: Být na čele světových tabulek na konci roku je skvělé. Mám před sebou plodné roky

Hostem středečního pořadu Na place byl bronzový oštěpař ze srpnového mistrovství světa v Budapešti Jakub Vadlejch. Třiatřicetiletý reprezentant Dukly Praha a vítěz letošní ankety Atlet roku se s moderátorem Pavlem Nečasem bavil nejen o úspěchu z Maďarska, ale také o tom, jak ve světovém oštěpu hrají prim zástupci z Indie, Pákistánu nebo Keni. Zároveň svěřenec kouče Jana Železného poukázal na výjimečnost právě světového rekordmana a také popsal jak by měl vypadat ideální hod.

Před 3 týdny 35:08

Lukostřelec Drahonínský: I přes nějakou životní bolest může být člověk v něčem nejlepší na světě

V rámci projektu Olympijský rok zavítal do studia Radiožurnálu Sport paralympijský lukostřelec David Drahonínský. V pořadu Na place s moderátorem Davidem Novotným diskutoval o jeho začátcích s taekwondem a přechodu k lukostřebě, ale také o tom, jak při velkých závodech bojuje s nervozitou. Co chtěl společnosti vzkázat prostřednictvím knihy, která o něm vznikla? Jak se těší na následující paralympiádu? Užijte si celý rozhovor a sledujte s námi cestu Drahonínského až do Paříže.

25. říjen 2023 30:26

Trénovat v extralize by mě bavilo, ale v Kuvajtu je krásně, říká hokejový trenér Leo Gudas

Hostem středečního pořadu Na place u Pavla Nečase byl hokejový trenér Leo Gudas a bývalý obránce, který se může pochlubit ziskem bronzové medaile z olympijských her v Albertville 1992. Jaké to je trénovat reprezentaci Kuvajtu? Jakou kvalitu má tamní soutěž? Je Sparta tým jeho srdce a co si myslí o současném stavu mládežnického hokeje v Česku? Jak často sleduje syna Radko Gudase, který nyní působí v Anaheimu? Užijte si celý rozhovor.

18. říjen 2023 35:01

Nedvěd: hokejový šampionát v Praze pro nás bude malá olympiáda. Fanoušky bereme jako šestého hráče

Ve středeční talkshow Na place přivítal moderátor David Novotný generálního manažera české hokejové reprezentace Petra Nedvěda. Rozebírali jeho návrat do důležité pozice ve struktuře českého hokeje, ale také jak se bude skládat tým pro světový šampionát, který v příštím roce hostí Praha. Jak vzpomíná na roky, kdy hrál s Mario Lemiuxem, Waynem Gretzkym a dalšími světovými hvězdami? Co u Petra Nedvěda znamená vždy pod vrcholem? Užijte si celý rozhovor.

11. říjen 2023 33:04

Karel Nováček: V tenisu existovalo hodně přátelství, dnes mají hráči kolem sebe velké týmy

Finále US Open, dvakrát čtvrtfinále French Open, 13 titulů na okruhu ATP, vítězství na turnaji Masters, pětkrát čtvrtfinále Davis Cupu. Takových úspěchů dosáhl bývalý československý a český tenista Karel Nováček, který v pořadu Na place zavzpomínal na začátky své tenisové kariéry, ale také na největší úspěchy na kurtech. Jaké to bylo cestovat jako tenista po světě za minulého režimu? Na který turnaj ATP vzpomíná nejraději? A kdo patřil k jeho oblíbeným hráčům?

4. říjen 2023 29:36

Ručinský: Titulová sezona s Litvínovem byla jedna z nejhezčích v kariéře. Rulíkovi u repre fandím

Hostem středeční talkshow Na place byl bývalý hokejista Martin Ručinský, který zazářil i v NHL. Nejen na úspěšné angažmá v Montrealu Canadiens, ale i na další štace ve věhlasných klubech zavzpomínal s moderátorem pořadu Pavlem Nečasem. Disktutovalo se i tom, jak se v zámoří učil anglicky a proč byl líný na francouzštinu. Co pro něj znamenal návrat do Litvínova a zisk titulu v roce 2015? Proč se tolik nemluví o olympijském bronzu z Turína 2006? Užijte si celý rozhovor.

27. září 2023 33:56

Kanoista Fuksa: V závodech jsem hodně uzavřený do sebe a nic moc mě nerozhodí

Ve sportovní talkshow Na place přivítal David Novotný kanoistu Martina Fuksu. Bavili se nejen o jeho přípravě směrem k olympijskému závodu v Paříži, ale také o podpoře rodiny. Kolik dní vydrží po sezoně bez tréninku? Co mu dalo soustředění v Kolumbii? Jak vnímá soupeře, kteří proti němu jezdí? Kdy se začal naplno věnovat kanoistice? Radí ještě bratrovi, jak by se měla ubírat jeho profesionální kariéra? Poslechněte si celý rozhovor.