Svět zvířat
13. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Na čem se (ne)může šetřit při péči o psy? Tipy a rady chovatelky Dagmar Cestrové

Zdražování zasáhlo také chovatele psů, koček i jiných zvířecích kamarádů. Jak se s tím vyrovnat, kde ušetřit – o tom jsme si povídali s dlouholetou chovatelkou psů Dagmar Cestrovou.

23:53

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Před týdnem 25:54

Víte, kolik druhů hmyzu žije v Českém Středohoří?

Jen motýlů je tady zhruba 2. 300 druhů. A proč se jeden brouk jmenuje páchník, i když nepáchne? Čemu se věnuje evropský projekt LIFE České Středohoří? A jak rogalisté na Rané zachránili motýla okáče skalního? O tom všem si s pracovníkem Správy Chráněné krajinné oblasti České Středohoří Pavlem Moravcem povídala Slávka Brádlová.

Před 2 týdny 25:46

Nahlédnutí do Psího domova v Řepnici

Hostem Světa zvířat byla tentokrát paní Miluše Maskulanisová, která se stará o útulek Psí domov v Řepnici. Jak psi přežili letošní letní vedra a jak se naopak útulek chystá na zimu?

Před 3 týdny 26:36

O rybaření s Milošem Urychem

Jak si vedou čeští rybáři na mezinárodních soutěžích? Co se vyšetřilo kolem otravy ryb v Bečvě a co se stalo na soutoku Mohelky s Jeřmanickým potokem?

3. září 2022 23:42

O dění v Zooparku Chomutov s František Kremerem

Přes 150 druhů a přes 1000 jedinců mohou vidět návštěvníci Zooparku Chomutov. Rozlohou jde o největší českou zoologickou zahradou, a tak někteří jistě uvítají i projížďku Safari-expresem, který je zaveze až třeba k zubrům.

27. srpen 2022 26:06

Co všechno umí vodicí pes? Nejen o tom si povídáme s našimi hosty

Je až neuvěřitelné, co dokáže vodicí pes pro nevidomé. Však také jeho výcvik trvá měsíce – od prvotní socializace až ke zvládnutí více než 30 povelů.

20. srpen 2022 25:08

Hadi, varani i gekončíci mohou být domácími mazlíčky, vysvětluje chovatel Jaroslav Staněk

Jaroslav Staněk se věnuje chovu terarijních zvířat, ve stejném oboru také pracuje v chomutovském zooparku.

6. srpen 2022 30:12

Jak vychovat psa – trestat nebo odměňovat? Zažité metody bývají leckdy přežité, tvrdí psí trenér

Jak vychovat psa, aby nebyl nebezpečný nebo protivný svému okolí – trestat, či odměňovat? Jak odnaučit psa tahání na vodítku? Co je to separační úzkost a jak s ní bojovat?

23. červenec 2022 24:05

S Terezou Kozákovou o kočkách a činnosti spolku Fousek v Krupce

V Krupce funguje útulek pro kočky FOUSEK a Slávka Brádlová si povídala s Terezou Kozákovou, jednou z těch, kteří se o kočky, kocoury a koťata starají.

16. červenec 2022 20:22

Chcete si vybrat psa z útulku? Nechte si poradit od odbornice

S čím vším by měli lidé počítat před pořízením psa z útulku? Kolik peněz stojí péče o nového psího kamaráda? Nejen o tom se bavíme s Kateřinou Haberlandovou z děčínského psího útulku.