Náš host
10. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Kapitán plzeňské kriminálky odhaluje brutální vraždy a nevysvětlitelné motivy z Plzeňska

Kriminalista František Müller v nové knize Skutečné zločiny na Plzeňsku představuje okolnosti nechvalně proslulých případů i zákulisí z vyšetřování. V rámci unikátní true crime série #plzeňskézločiny se kriminální případy právě představují i ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje.

20:37

Náš host

Vydává: Český rozhlas

Představuje témata a osobnosti, které často překračují hranice regionů.

Web

Včera 04:28

Kynologická poradna

Hostem kynolog Stanislav Beníšek. Kontaktní pořad. Telefon 221 554 222, SMS zprávy 605 558 888. Moderuje Stanislav Jurík

Před dvěma dny 09:44

Zpěvačka Jitka Zelenková

Moderuje Petr Čimpera

Před třemi dny 14:47

Poradna zdravé výživy: obezita v seniorském věku

Jaké nebezpečí představuje nadváha v pokročilejším věku a jak se jí zbavit?

Před čtyřmi dny 13:18

Dnešním dětem ubývá fantazie, říká výtvarnice Jana Vacková

Celý život učí děti ve výtvarném oboru v jedné z plzeňských ZUŠ. Momentálně se zabývá i kolážemi a natáčením filmových medailonků významných výtvarníků.

Před pěti dny 15:59

Zlatou rafičku z Juniorfestu očekával, ale humbuk kolem předání ceny Jaromíra Hanzlíka šokoval

Hlavní festivalovou cenu Zlatou rafičku dostal letos v Erbovním sále zámku v Horšovském Týně herec Jaromír Hanzlík. Gratulovali mu k ní třeba herci Jaroslav Satoranský a Tomáš Juřička nebo zpěvačka Lucie Vondráčková.

Před týdnem 17:00

Veterinární poradna: šedý zákal, přidávání masa do granulí, blechy

Na dotazy odpovídá MVDr. Kateřina Černá.

Před týdnem 14:07

Spisovatelka Barbora Šťastná zasadila část příběhu své nové knihy do karlovarského hotelu

Spisovatelka, bloggerka a novinářka Barbora Šťastná promluvila o svém šťastném blogu, který vyústil v knižní prvotinu a také o spolupráci se sbírkou Paměť národa. V rozhovoru s Pavlínou Kyselovou představila novou knihu Hotel Atlantic, jejíž děj se částečně odehrává v lázeňském centru Karlových Varů. Kde bere inspiraci a jak moc jsou její příběhy autentické?

Před týdnem 18:28

Poradna zdravé výživy

Na dotazy odpovídá dietní sestra Fakultní nemocnice Plzeň Jaroslava Kreuzbergová.

Před týdnem 16:06

Hned dva nové tituly představuje Kamil Pešťák

Co se do vás vejde – to je název nové audioknihy, kterou vydává spisovatel a písničkář Kamil Pešťák. Dobrodružný román se špionážní zápletkou je už třetím dílem v knižní sérii Když se kruh uzavřel. Příběh smíšené německo-české rodiny, který se táhne celým 20. století, vznikl na pozadí skutečné události. Začíná v Dolomitech, většina děje se ale odehrává v Čechách – na Šumava, v Praze i v Plzni.

Před týdnem 16:22

Opera mě láká svou úrovní a etiketou, říká sólista plzeňského divadla

Jakub Hliněnský je sólistou opery Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, ale realizuje se také jako režisér. Už odmalička ho lákalo divadlo a měl to štěstí, že díky Dětské opeře Praha mohl své první umělecké krůčky udělat v Národním divadle. Tam vystupoval v činohrách a postupně přešel i k opeře. „Odmalička jsem na prknech," říká s úsměvem. Operní prostředí pro něj prý vždy bylo lákavé hlavně svou úrovní a etiketou.