Host Dopoledního expresu
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Hostem Dopoledního expresu dnes bude lékařka MUDr. Ludmila MAZYLKINOVÁ

Povídat si bude o cestování za exotikou (očkování, jaké léky si vzít sebou apod. ) + sezonní virózy. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

23:16

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Před dvěma dny 14:48

Bylinky, které nám pomohou přežít ve zdraví podzim. Rozhovor s bylinkářkou

Jaké bylinky vám pomohou na podporu imunity a na nachlazení? Které byste měli více využívat teď na podzim? O tom se bavíme s naším hostem, bylinkářkou Venuší Studničkovou.

Před týdnem 20:25

Život se psem a pravidla pro něj. Rozhovor s chovatelkou

Psů ve městech přibývá. Proto se chovatelky Dagmar Cestrové ptáme, na co by měli chovatelé při výchově svého čtyřnohého kamaráda myslet, a na co by naopak neměli zapomínat lidé, do jejichž blízkosti se cizí pes dostane.

Před týdnem 21:41

Hostem Dopoledního expresu dnes bude zpěvák Josef Vágner

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Před týdnem 19:33

O koronaviru, podzimu a dalších onemocněních s primářem infekčního oddělení Masarykovy nemocnice

Blíží se podzim a my s napětím čekáme, jestli přijde další vlna covidu. Nejen o této nemoci se dnes bavíme s naším hostem, primářem infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavlem Dlouhým.

Před týdnem 21:42

S hostem Dopoledního expresu Ing. Tomášem Černickým, Ph.D. ze SeneCura SeniorCentra Terezín si dnes budeme povídat o demenci

Jak poznáme začínající demenci? Co to vlastně demence je? Jak se o člověka s demencí starat? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte krátce po 11 hodině. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Před týdnem 23:09

Neobvyklé počasí bude brzy novou normou, říká meteorolog

Extrémní horka, sucha, neobvykle rychle se měnící teploty – všechny tyto jevy se označují jako extrémní počasí. Podle meteorologa Martina Nováka bychom jim ale neměli už nadále takto říkat, jelikož se v krátké budoucnosti stanou novým standardem.

Před 2 týdny 22:51

Vlci se vrací do českých lesů

Potvrzují to proškolení dobrovolníci, kteří se pravidelně pohybují v terénu. Více o práci Vlčích hlídek prozradí koordinátorka pro Kuršné hory Štěpánka Kadlecová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Před 2 týdny 11:38

O akci Milostivé léto s odbornicí z občanské poradny

1. září 2022 začalo druhé kolo Milostivého léta. Jde o akci, v rámci níž mají lidé šanci splatit své dluhy u veřejnoprávních institucí.

Před 2 týdny 15:46

Film Jan Žižka každý z nás viděl minimálně šestkrát, konstatuje jeden z tvůrců stejnojmenné knihy

V kinech je právě k vidění český velkofilm Jan Žižka. Vznikla i stejnojmenná publikace, obsahující nejen fotografie z filmu, ale i přímo ty z natáčení.

Před 2 týdny 16:20

O služebních psech a jejich výcviku s policejním kynologem

Jaké dovednosti musí mít pes, aby mohl sloužit u policie? Jak policisté psy získávají, kdy začíná výcvik a proč musí po celou dobu aktivní služby pes skládat atesty?