Host Dopoledního expresu
18. leden 2023

Poslechněte si podcast: S ředitelkou Sociálních služeb v Chomutově o osamostatňování mladých a fenoménu mamahotelů

Naším hostem ve studiu je ředitelka Sociálních služeb v Chomutově Alena Tölgová. Bavíme se s ní o problematice osamostatnění mladých lidí a jejich časté neochotě opustit domácnost rodičů.

18:14

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Každý všední den jsou u nás ve studiu zajímaví hosté na aktuální téma. Přinášíme finanční, energetické, zdravotní či sociální poradenství, ale také setkání s populárními severočeskými osobnostmi a odborníky z nejrůznějších oborů. Stačí si vybrat téma, které vás zajímá.

Web

Včera 14:04

O akcích a novinkách na zámku Velké Březno s jeho kastelánem

Naším hostem je tentokrát kastelán a vedoucí správy státního zámku Velké Březno Miloš Musil. Bavíme se s ním o historii zámku i o tom, na co nového se letos můžete při jeho návštěvě těšit.

Před dvěma dny 18:27

TJ Sokol funguje ve švýcarském Lucernu už 50 let. U jeho založení byla Jana Bachmann

Jana Bachmann žije ve Švýcarsku od roku 1968. Vystudovala pedagogickou školu a celý život pracovala jako učitelka a ředitelka základní školy. Celé roky působí také aktivně v lucernské pobočce Tělovýchovné jednoty Sokol, která funguje už 50 let.

Před třemi dny 12:39

Sendvičová generace a její problémy očima sociální pracovnice

Se sociální pracovnicí ze Sociálních služeb Chomutov Lucií Pastyříkovou si povídáme o takzvané sendvičové generaci – tedy o lidech, kteří se kromě své rodiny s dětmi starají ještě o své rodiče, případně o rodiče partnera. Přitom ale stále chodí i do zaměstnání....

Před čtyřmi dny 17:13

Přezouvat zimní pneumatiky na letní je dobré až při teplotě nad 7 °C, radí odborník

Proč se musí přezouvat pneumatiky? Kdy je vhodné vyměnit zimní za letní a na co si dávat pozor? Nejen to se dozvíte od našeho hosta – specialisty na auta Evžena Vodrážky.

Před pěti dny 18:29

S Petrem Lüftnerem o jeho písničkářských začátcích, muzikantském životě i plánech do budoucna

Ústecký písničkář Petr Lüftner, kterého znáte jaké jako autora pořadu Hudební hledání, právě vydal své třetí album. Co dalšího chystá?

Před týdnem 17:08

O budoucnosti Ústeckého kraje s krajskou radní Ivou Dvořákovou

Naším hostem ve studiu je tentokrát radní Ústeckého kraje Mgr. Iva Dvořáková. Bavíme se s ní o tom, jak vidí budoucnost Ústeckého kraje jeho současné vedení.

Před týdnem 16:15

O bylinkách a jejich vlivu na psychiku s bylinkářem Jiřím Rothem

Se znalcem bylin a hub PaeDr. Jiřím Rothem si tentokrát povídáme o bylinkách a jejich vlivu na naši psychiku.

Před týdnem 15:23

Na jaře se na silnicích objevuje víc svátečních řidičů. Všichni by tomu měli přizpůsobit své chování

Každý rok po zimě přibývá aut na silnicích. Tomu by měli řidiči přizpůsobit své chování, upozorňuje vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje Jiří Ušák.

Před týdnem 15:37

S Daliborem Jandou o pěvecké kariéře i životě

Dalibor Janda je nejen známý český zpěvák, ale také muzikant, textař i skladatel. 21. března slaví 70. narozeniny, a to je okamžik, kdy se hodí i trochu bilancovat.

Před týdnem 18:47

Stravování podle ročních období? Důležité jsou sezónní, fermentované a lokální potraviny

Jak by měl vypadat náš jídelníček, pokud se chceme stravovat zdravě? Nejen o tom se bavíme s výživovou specialistkou Veronikou Hájkovou.