Před týdnem

Poslechněte si podcast: Cukrář tělem i duchem Dominik Mervart miluje dorty: Ve 12 letech jsem začínal s vánočním cukrovím

Mladý a šikovný cukrář Dominik Mervart se stal letošním živnostníkem roku Královéhradeckého kraje. Odbornou porotu zaujal nejvíc v rámci ankety Firma roku. Jako vítěz krajského kola se tak dostal do celorepublikového finále. U lidí boduje například s karamelovým dortem nebo špičkou z belgické čokolády.

08:20

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Před dvěma dny 11:07

Bohumil Kos, autor knihy Housle v kravíně: Místo hudební školy jsem jako kluk rád jezdil na kravách

Východočeské divadlo v Pardubicích má provozně ekonomického náměstka, který patří k dobrým duším divadla už řadu let, ale také píše povídkové knihy a v poslední době to zkouší i s divadelními hrami. O tom všem si budeme povídat s Bohumilem Kosem.

Před třemi dny 11:25

Matěj Břeský pomáhá dětem v Africe: Teď jsme tam postavili tak luxusní kurník, jaký nikdo jiný nemá

Záchranář z Jičínska Matěj Břeský pomáhá chudým a nemocným dětem v Africe. Tentokrát se chystal do Tanzanie na svoji listopadovou misi, ze které se před pár dny vrátil. Co všechno se během poslední cesty do Afriky povedlo?

Před čtyřmi dny 10:36

Při vyřezávání betlémů celý svět zmizí a člověk se soustředí jen na figurky, směje se Jakub Sochor

Máme krásný adventní čas, ze všech stran, z oken a z ulic na nás dýchá předvánoční atmosféra. A my ji teď ještě trošku podpoříme s naším dnešním hostem, kterým je Jakub Sochor. Možná ho znáte jako mluvčího hradecké fakultní nemocnice, on je ale také zdatným řezbářem a pokračovatelem velké rodinné betlémářské tradice.

Před pěti dny 10:27

Kriminalistické otazníky. Ondřej Krotil přes rok pracuje na knize o bestiálním vrahovi Roubalovi

Teď to bude trošku detektivka, protože nás budou zajímat odložené kriminální případy. Možná jste také sledovali oblíbený americký detektivní seriál Odložené případy, protože podobným způsobem pátrá a snaží se objasnit některé činy i náš dnešní host Ondřej Krotil, který o nevyřešených případech československé, potažmo české kriminalistiky napsal knihu a připravuje další.

Před šesti dny 10:44

Tereza Topolská, první žena v Univerzitní hokejové lize: Kluci jsou oproti holkám bezprostřednější

Poprvé v historii se probojovaly české hokejistky na olympiádu a budou nás v příštím roce reprezentovat na zimní olympiádě v Pekingu. Přímo tam tedy nebude úspěšná hráčka hokejové univerzitní ligy Tereza Topolská, která studuje v Hradci Králové pedagogickou fakultu, ale určitě bude našim děvčatům držet palce.

Před týdnem 05:31

Karel Plíhal slaví! Před 40 lety začal vystupovat se svými písničkami: „Baví mě to čím dál tím víc“

Plachá osobnost naší domácí hudební scény, to je písničkář a básník Karel Plíhal. O to víc si Český rozhlas Hradec Králové váží, že může tuto samorostlou individualitu přivítat ve svém studiu. Dva koncerty Karla Plíhala se chystají na 6. a 7. prosince v hradeckém Divadle Drak, pokud to epidemická situace dovolí.

Před týdnem 08:16

MUDr. Lukáš Svoboda: Budoucnost vidím v aplikaci vakcíny přímo na sliznice, tedy sprejem do nosu

Interní oddělení vrchlabské nemocnice prošlo v poslední době rekonstrukcí. A má také nového primáře, kterým se stal Lukáš Svoboda, lékař s více než čtyřicetiletou praxí. Má rád přírody a hory, dokonce byl v roce 2001 s našimi horolezci i na obávané K2, druhé nejvyšší hoře světa.

Před týdnem 07:19

Člověk a obecně vzdělání je hlavně o sociálním kontaktu, říká rektor hradecké univerzity Kamil Kuča

S rektorem Univerzity Hradec Králové Kamilem Kučou si povídáme nejen o dlouhém období uzavřených škol kvůli covidu, ale především o tom, že už se zase studenti konečně vrátili v novém akademickém roce do budov a kolejí hradecké univerzity. Jak to bude dál, když se teď pandemie opět dostala do vysokých čísel?

Před týdnem 06:29

Je to na moři velká svoboda. Poručit lodi, aby plula kam chcete, směje se vášnivý jachtař Jan Tomek

Jan Tomek z Hradce Králové má své království parních strojů doma v rodinném domě v Malšovicích. Ale navíc je to také nadšený jachtař, který dokonce přeplul i Atlantik.