Host ve studiu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: „Šutrárna“ v Hořicích plní sny umělecky nadaných dětí. V rodinné atmosféře se rodí sochaři i malíři

Vezmeme vás do Hořic, do města trubiček, motorek, ale také kamenné krásy. A právě té se dnes budeme s našimi hosty ze Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích věnovat. Poví nám nejenom o škole a co se tam všechno učí, ale určitě i o záchraně osmi vzácných soch, kterou mají úspěšně za sebou.

11:32

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 10:57

Luboš Tuzar starostuje Smiřicím šesté funkční období: Už poslední, snažím si zachovat duševní zdraví

Vezmeme vás do města, které leží nedaleko Hradce Králové, protéká ním řeka Labe, žije tam kolem 3 000 obyvatel a každý rok se tam místní kaple rozezní úžasným hudebním festivalem. Akustika té kaple je výjimečná, stejně jako atmosféra celého festivalu. A už přes 20 let šéfuje zdejší radnici Luboš Tuzar, starosta Smiřic.

Před dvěma dny 11:05

Pojďte si zavařit pod lízátka! Kuchař Lukáš Ende chystá přehlídku Gastro Hradec v malšovické aréně!

Budeme si povídat o jídle a vaření, protože u nás máme skvělé kuchaře, kteří vyhrávají i světové kuchařské soutěže. Jedním z nich je mistr kuchař Lukáš Ende z Hradce Králové, který byl letos v listopadu za své kuchařské umění dokonce oceněn Křížem svatého Vavřince, což je prý nejvyšší možné profesní ocenění u nás.

Před třemi dny 10:42

Velká radost! O nové mládě hrabáče kapského se ve dvorském safari parku matka Skyla perfektně stará

Pozveme vás do Safari Parku Dvůr Králové, kde také začal o víkendu Advent. Vánoce ve dvorském safari parku jsou tradičně plné světýlek a propojují africkou exotiku s českými tradicemi a řemesly. Ale i v zimě se tam rodí mláďata, jako třeba nedávno malá surikata či hrabáč. O tom všem si povídáme s Michalem Šťastným, který k nám ze safari parku přijel.

Před šesti dny 12:15

Vánoční těšení aneb Advent v Hradci Králové. Rozsvícení stromů i trhy s bohatým kulturním programem

První adventní víkend klepe na dveře, tak je nejvyšší čas vám povědět, jaký bude Advent v Hradci Králové, kdy se rozsvítí oba velké vánoční stromy a co se chystá na Velkém náměstí, kde budou letos vánoční trhy. Proto jsme pozvali do studia ředitele a jednatele Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslava France.

Před týdnem 11:00

70. narozeniny slaví hradecká galerie unikátní výstavou Hledá se mistrovské dílo! Najde ho veřejnost

Vyrazíme za uměním, protože Galerie moderního umění v Hradci Králové slaví 70 let a zve všechny, aby to přišli oslavit. Návštěvníkům a svým příznivcům nabídne dnes komentované prohlídky a vstup zdarma do všech stálých expozic a výstav. Ředitel galerie František Zachoval nám o tom řekne mnohem víc.

Před týdnem 10:42

Na hraní se prostě musí přijít. Bez energie lidí by to nešlo, říká kapelník BigBandu Jiřího Pavlíka

Pozveme vás na vánoční koncerty, které chystá vynikající hradecký muzikant a kapelník Jiří Pavlík se všemi svými tělesy a kapelami. Vánoční koncert s Petrem Sovičem a Gramofonem v Klicperově divadle v Hradci Králové, Česko zpívá koledy, vystoupení v Country klubu Lucie a pak tradiční velký Vánoční swingový koncert BigBandu Jiřího Pavlíka v Petrof Gallery.

Před týdnem 10:06

Ondřej s Markétou procestovali Unimogem z roku 1961 Afriku. 6 m² prostoru, 138 cm výšky a 20 000 km

Čeká nás cesta do Afriky, kam na svou dobrodružnou výpravu zamířil náš host Ondřej Pivrnec, který žije v Praze, ale pochází z Jičína. V květnu se vrátil z dlouhé cesty po západní Africe, během které od prosince ujel ve speciálně upraveném obytném autě kolem 20 000 km.

Před týdnem 11:32

Výstava roku v Hradci Králové!? Paralely II představí spojení Stanislava Kolíbala a Karla Štědrého

Pozveme vás na výstavu Stanislava Kolíbala a Karla Štědrého s názvem Paralely II, která bude mít vernisáž ve středu 29. listopadu v Galerii U Přívozu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Pozve vás sochař, muzikant, básník, pankáč i pedagog a člen Klubu konkrétistů Štěpán Málek, který u Stanislava Kolíbala na akademii studoval.

Před týdnem 10:35

Manželé Bauerovi z Jaroměře po posledním americkém turné darovali všechny loutky do místních muzeí

Budeme si povídat o loutkách. Musím říct, že na dnešního hosta jsem se opravdu moc těšil, protože mám loutkáře Bauerovy z Jaroměře moc rád. Oni nejen, že udržují tuto naši krásnou tradici loutkového divadla, ale byli nedávno opět v Americe, tuším počtvrté. A hráli divadlo tamním československým komunitám, stejně jako před lety v Austrálii a Novém Zélandu.

Před 2 týdny 09:58

Píle, rychlost, mrštnost i síla! Hradecká skateboardová školička učí děti milovat prkno na kolečkách

Pojďte se trošičku rozhýbat a dát do pohybu. Ondřej Bernkraut z Hradce Králové vede ve skateparku v Šimkových sadech už přes 10 let školičku pro nejmenší, protože je podle něj důležité, aby se děti hýbaly a sportovaly už odmalička. Sám se věnuje skateboardu už asi od svých 15 let a je to pro něj smysl života. O své zkušenosti se s vámi podělí.