Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Měděný Důl Bohumír v Jívce na Trutnovsku vzpomíná na kamarádství havířů a těší se na návštěvníky

Vezmeme vás do měděného Dolu Bohumír, kde už se tedy dávno netěží, ale důl slouží jako připomínka a ukázka těžké, náročné a nebezpečné práce horníků. Tajemné podzemní prostory najdete na Trutnovsku v Jívce. K návštěvě a prohlídce tohoto živého muzea vás zvou Květa Jirmanová a Josef Mikyska, který celý život v dolech pracoval.

09:41

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 10:38

Muzeum divadlem a Divadlo v muzeu. Úžasná výstava loutek, kostýmů a scénografie Marka Zákosteleckého

Mezinárodní divadelní festival Regiony v Hradci Králové pokračuje a dostane se i do Muzea východních Čech, kde vás čeká jedno představení i speciální komentované prohlídky výstavy výtvarníka a scénografa Marka Zákosteleckého, která v muzeu představuje průřez své tvorby. Marek nepřišel do studia sám, přivedl i skvělou loutkoherečku Ivanku Bílkovou.

Před třemi dny 10:10

Festival Za poklady Broumovska přivítá už podruhé „Stinga“ klasické hudby, pianistu Borise Giltburga

Letní prázdninový festival Za poklady Broumovska už 17 let přináší lidem radost a krásné hudební zážitky do unikátních barokních kostelů takzvané broumovské skupiny, které budou od letošního července českou národní kulturní památkou. O tom všem si povídáme s ředitelkou festivalu Terezou Kramplovou.

Před čtyřmi dny 11:14

Rozhlasové hradecké léto bude plné soutěží, přenosů, kulinářských zajímavostí i pokladů z archivu

Vedoucí programu Českého rozhlasu Hradec Králové Lada Klokočníková dnes přišla na vysílací pracoviště, aby vám přiblížila nejnovější plány a novinky, které pro vás chystají hradečtí rozhlasáci na nejbližší dny, týdny a měsíce, po celé prázdniny a léto.

Před šesti dny 10:18

Srdeční tep vyskočil na 195 a Stephanie Mach s parťákem Antaiosem jsou mistry světa v canicrossu

Představíme vám aktuální mistry světa v canicrossu. Nedávno se v Řecku konala v podstatě taková psí olympiáda a zlaté medaile si nasadili na krk Stephanie Mach a její psí parťák Antaios z Nového Bydžova.

Před týdnem 10:20

Kalkulátor Jakub Kvášovský: Je to jak ve sportu, když nejste úplně v pohodě, tak hlava nefunguje

Možná se občas díváte na populární televizní soutěž Na lovu, která se na obrazovkách televize Nova objevuje každý všední den. Mezi obávané lovce patří i Kalkulátor, tedy Jakub Kvášovský, učitel z vrchlabské základní školy. Kdyby vás zajímalo, jak takové zákulisí soutěže vypadá a jak se k ní vůbec Kalkulátor dostal, tak poslouchejte.

Před týdnem 10:19

Aneta Marková a její Šťastný zvěřinec, spokojený domov a azyl hospodářských a laboratorních zvířat

Podíváme se do Šťastného zvěřince, což je malý rodinný azyl pro hospodářská a malá zvířata v nouzi, který funguje ve vesničce Homyle na Královéhradecku. Já bych se tam podle toho, co jsem slyšel, nejraději nastěhoval sám, ale nevím, jestli by mě tam majitelka a zakladatelka Šťastného zvěřince Aneta Marková vůbec chtěla.

Před týdnem 10:42

Spousta lidí napříč českým divadlem má hradecký festival Regiony spojený se vzájemným setkáváním

V Hradci Králové brzy opět vypukne mezinárodní divadelní přehlídka a festival Regiony. Jak se na svátek všech milovníků prken, která znamenají svět, těší ředitelé dvou spolupořádajících hradeckých divadel, tedy Klicperova divadla a Divadla Drak? To nám řeknou Eva Mikulková a Tomáš Jarkovský.

Před týdnem 11:24

Výstava Měnící se svět aneb Co se stalo s původními lovci poté, co na naše území dorazili zemědělci

Čeká nás výlet do muzea, ale také do pravěku. Protože v Muzeu východních Čech v Hradci Králové začala výstava Měnící se svět: poslední lovci a první zemědělci nejen ve východních Čechách, která nás zavede do doby kamenné. Naším hostem je archeolog a kurátor výstavy Petr Čechák.

Před týdnem 10:13

Hradecké rozárium pořádá Dny otevřených dveří

Hradecké rozárium v Kuklenách je jediné soutěžní v České republice. Dlouho bylo také jediné soutěžní v celé Východní Evropě. Veřejnosti se otevírá jen několikrát do roka. Dny otevřených dveří začnou už tuto sobotu.