Host ve středu
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Půjčky na vánoční dárky patří do kategorie špatných dluhů

Půjčky na dárky jsou založené na našich emocích. Půjčené finance většinou padnou na spotřební zboží a řada dlužníků část útraty vynaloží také na dekorace a jídlo, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Tyto půjčky patří do kategorie špatných dluhů.

15:15

Host ve středu

Vydává: Český rozhlas

Ve středu týdne, ve středu pozornosti. Aktuální témata i cenné rady odborníků poslouchejte každou středu po 11. hodině v rozhovoru Českého rozhlasu Vysočina.

Web

Před týdnem 23:09

Nejvíc sebevražd střelnou zbraní je v Jihočeském kraji, smrt většinou chodí ve vlnách

V roce 2011 v České republice zákon o zdravotních službách umožnil vznik instituce koronera. Podle tohoto zákona jde o lékaře provádějícího prohlídku těl zemřelých při úmrtí mimo zdravotnické zařízení. Vzhledem k délce toho názvu se tento název nepoužívá a vžilo se pouze pojmenování koroner.

Před 2 týdny 22:54

Zásadní vliv na obezitu dětí mají rodiče, i když to často nechtějí slyšet

Pandemická omezení jsou sice už dávno minulostí, sportovní kluby a kroužky jedou naplno, ale dětí s nadváhou stále přibývá. Podle lékařů se totiž zlozvyky z dob lockdownů přenášejí do současnosti.

Před 3 týdny 13:38

Pěstěným knírem muži upozorňují na nebezpečí rakoviny prostaty, listopad je i v Česku Movemberem

Karcinom prostaty je u mužské populace nejčastější zhoubné nádorové onemocnění. I letos na důležitost prevence upozorňuje v listopadu projekt Movember.

8. listopad 2023 19:47

Polární záři nad Českem bylo možné pozorovat i 17. listopadu 1989

Polární záře se objevují poměrně běžně. V našich zeměpisných šířkách tento jev tak častý není, přesto i v České republice je možné ho pozorovat.

1. listopad 2023 23:28

Nulové poplatky za svoz odpadu nejsou pro lidi motivační, nehledí potom na jeho množství

Poplatky za likvidaci odpadů mnoho měst nejenom na Vysočině zvyšuje. Lidé si často myslí, že jde jenom o poplatek za černou popelnici na směsný odpad, ale není to tak. Poplatek, který od nich obec vybírá, je za celý systém, který obec zajišťuje. Tedy i za nádoby na třídění, za sběrné dvory, velkoobjemové svozy a všechny ostatní složky, které obce poskytují.