11. únor 2020

Poslechněte si podcast: Host rádia Ponte records - Vladimír Hron

Hostem v našem rádiu byl zpěvák a moderátor Vladimír Hron.

09:45

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 14:01

Vladimír Fiala – V roce 1969 ústecký prokurátor

Obsazení Československa v srpnu 1968 patří k neradostné části historie českého národa. Co se ale dělo o rok později v mnoha městech Československa a jak na tyto události reagovali státní orgány? Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s mužem, který před 53 lety působil v ústecké prokuratuře a odkryl nám co se tehdy dělo.

Před čtyřmi dny 27:15

Gerhard Tschunko – horolezec 3/3: Rusáci lezli ve skupinách a s gulášem

Můj dnešní host je jedním z nejvýznamnějších českých horolezců. Proslavil se především v 60. letech minulého století, přičemž významnou stopu mimojiné zanechal v pískovcových oblastech severozápadu Čech s mnoha prvovýstupy v oblastech Tisá, Ostrov a Rájec, ale také na Kavkaze. Stále je velmi aktivní, vymýšlí nové turistické stezky a píše knihy. Kdo ho přivedl k lezení? Jaké má historky z Tater, Kavkazu či Alp a co říká na feraty a dnešní mladé „lezce“? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před pěti dny 23:33

Gerhard Tschunko – horolezec 2/3: Rusáci lezli ve skupinách a s gulášem

Můj dnešní host je jedním z nejvýznamnějších českých horolezců. Proslavil se především v 60. letech minulého století, přičemž významnou stopu mimojiné zanechal v pískovcových oblastech severozápadu Čech s mnoha prvovýstupy v oblastech Tisá, Ostrov a Rájec, ale také na Kavkaze. Stále je velmi aktivní, vymýšlí nové turistické stezky a píše knihy. Kdo ho přivedl k lezení? Jaké má historky z Tater, Kavkazu či Alp a co říká na feraty a dnešní mladé „lezce“? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před pěti dny 26:21

Gerhard Tschunko – horolezec 1/3: Rusáci lezli ve skupinách a s gulášem

Můj dnešní host je jedním z nejvýznamnějších českých horolezců, proslavil se především v 60. letech minulého století, přičemž významnou stopu také zanechal v pískovcových oblastech severozápadu Čech s mnoha prvovýstupy v oblastech Tisá, Ostrov a Rájec, ale také na Kavkaze. Stále je velmi aktivní, vymýšlí nové turistické stezky a píše knihy. Kdo ho přivedl k lezení? Jaké má historky z Tater, Kavkazu či Alp a co říká na feraty a dnešní mladé „lezce“? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 20:53

Karolína Nodesová – Most Pride: Z ničení duhové vlajky a nenávistných slov mi bylo smutno

Mladá studentka Vysoké školy ekonomické se rozhodla uspořádat v severočeském městě Pride Most. Tedy akci, která přiblíží široké veřejnosti LGBT+ komunitu. Nerada mluví o komunitě, jde zkrátka o lidi různých sexuálních orientací. Jak bylo složité Most Pride uspořádat? Jak těžké to mají LGBT+ lidé? Jak je společnost vnímá, a jak konkrétně rodina Karolíny přijala její lesbickou orientaci? Most Pride se koná v sobotu 20. 8. 2022 na 1. náměstí v Mostě, tak než vyrazíte, poslechněte si dnešní rozhovor v Ponte reports.

Před týdnem 25:12

Alžběta Bublanová – spisovatelka: Musíte se oprostit od svého psaní

Má skvělé recenze i kritiku. Napsala knihu povídek a další čtyři knížky. Snaží se napsat něco optimistického. V těchto dnech jí vychází knížka s názvem Pozůstalí. K tomu pořádá kurzy tvůrčího psaní Kurzy z obýváku. Jedna z jejich knížek se jmenuje Život s panikou a je to o životě, problémech, které přináší panická ataka. O čem jsou její knížky? Jaká je její knižní novinka? A jaké vlastnosti musí mít správný spisovatel? To vše se dozvíte v rozhovoru se spisovatelkou Alžbětou Bublanovou na Ponte reports

Před týdnem 20:42

Jiří Syrovátka – sadař, ovocnář: Třešňová marmeláda musela ustoupit pálence

Je libo meruňkovici, hruškovici, třešňovici, višňovici nebo snad džem či med? Zavítejte do Zámeckých sadů Chrámce, kde dostanete nejen zmiňovaný sortiment, ale ještě mnohem více a v té nejvyšší kvalitě. V Zámeckých sadech hospodaří v biologickém režimu, ale podle jejich majitele zákazníky nezajímá, zda je produkt BIO, ale rozhodující je cena. V zámeckých sadech neusínají na vavřínech, stále vymýšlejí různé inovace i jak se zákazníkům přiblížit. Více nejen o sadaření a pálení se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 19:36

Markéta Tůmová – volejbalová trenérka: Nová pravidla udělala volejbal líbivějším

K volejbalu se dostala jako žákyně před desítkami let. Dneska volejbal trénuje i píská. I přesto, že se volejbal stal její celoživotní láskou, uvědomuje si, že pro širokou veřejnost existují mnohem atraktivnější sporty a je skutečně těžké přesvědčit nejen děti, ale taky jejich rodiče, aby své ratolesti k volejbalu přivedli. Jak moc se volejbal změnil? Co mladým volejbalistům, ale především volejbalistkám na tomto míčovém sportu vadí, a jak je na tom český volejbal ve srovnání s jinými evropskými kluby? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 26:41

Míra Lazicius – kondiční trenér: Bude to bolet, bude to hnusný a bude to stát peníze

Můj dnešní host, odborník na posilování a kondiční trenér je na své svěřence velmi přísný. Už dopředu upozorňuje na to, že pokud nebudou poctivě makat a dodržovat, co jim nařídí, nemá smysl, aby zbytečně utráceli své peníze a jeho drahocenný čas. Kdo ale vydrží, ten nelituje. Výsledky se dostaví už za pár měsíců. Více o tréninkových metodách mého dnešního hosta, o stravování při cvičení, o fyzické námaze během horkých letních dnů a o důležité roli motivátora se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 21:27

Kateřina Haplová – moderátorka: Ženská je v naší profesi podceňovaná

K prvnímu moderování se dostala čirou náhodou, vlastně na ní tak nějak zbylo. Zjistila, že proříznutá pusa je ten nejlepší předpoklad k tomu, stát se moderátorkou. Dobrou moderátorkou, a tak dneska moderuje na Hitrádiu North Music, je vyhledávanou moderátorkou plesů a různých společenských akcí. Ráda improvizuje a na moderování miluje především svobodu i přesto, že určitá pravidla respektovat musí. O moderátorském světě, sexismu i stálém úsměvu na rtech jsem si povídala s mým dnešním hostem v Ponte reports.