Ponte reports
6. únor 2020

Poslechněte si podcast: Host rádia Ponte records - Deviant

Teplická kapela Deviant hostem rádia Ponte records. 

06:13

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 19:39

Michal Pešek – trenér softballistů Painbusters: Tuto sobotu chceme mít plnou tribunu fanoušků

Sobota 8. 10. od 14:00 hodin v Mostě na Ovčíně – další ze série finálových zápasů. Je tu historický úspěch – tohle Most ještě nezažil – mostecký softball je ve finále extraligy mužů. Čeká nás dramatický zápas, velká hra o vítězství, softballový mač snů. Jaká jsou pravidla? Jak dlouho zápas trvá? Jak máme správně fandit? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru s Michalem Peškem v Ponte Reports. Přijďte podpořit mostecké v zápase proti Břeclavi.

Před třemi dny 20:53

Tomáš Krásenský – Dělejte něco: Jako malý kluk jsem měl malý ponk, teď mám velkou dílnu

Kutil Tomáš Krásenský nám představí svůj projekt Dělejte něco. Najdete tam spoustu tipů, rad, triků pro práci v dílně i kolem zahrady. Jeho YouTube kanál doporučuje devět z deseti kutilů. Jeho názvy a obsah videí stojí za to  - jak tlačit bezpečně, jak rovně přefiknout trubku, jak udělat prkno. Podívejte se také na www.delejteneco.cz a hlavně se podívejte na rozhovor s profesionálním kutilem Tomášem Krásenským v dnešním Ponte Reports.

Před šesti dny 17:07

Naďa Moravcová – módní návrhářka: Na plese se nesmí setkat dvě dámy ve stejných šatech

Šije krásné, elegantní šaty. Je to známá značka Naďa Moravcová. Dokáže zákaznicím doporučit materiál, střih i barvu. Sídlí v Teplicích. A na otázku, co říká na módu, kdy muž vypadá jako žena a žena jako muž? Odpovídá, že nešije nesmysly. Jak vznikají šaty společenské, svatební? A proč začala šít i plavky? To vše se dozvíte v rozhovoru s teplickou módní návrhářkou Naďou Moravcovou v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 21:17

Filip Nuckolls – režisér: Po Covidu Shakespeare hrozně zestárnul

Režisér Filip Nuckolls svůj podpis zanechal v mosteckém divadle již pod inscenacemi Teror, Světáci a Společenstvo vlastníků. Mostecké divadlo pojal za domácí. Aktuálně za nemocného Zbyňka Srbu převzal režírování „svatební“ komedie Sen noci svatojánské a prý na diváka čeká velká show. Nejen se Shakespearem, ale dokonce i s touto komedií se jako režisér setkal již několikrát, přesto je každá pod jeho taktovkou jiná. Jaký vztah má k Shakespearovi? Jaký je původ jeho příjmení a co dalšího má v Mostě v plánu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 18:30

Petr Řeháček – jednatel Technických služeb Litvínov: 1. ledna 2023 budeme na značkách

V Litvínově se chystá velká odpadová revoluce. Uděláme ve městě pořádek, říká jednatel Technických služeb Litvínov Ing. Petr Řeháček. Proč město rozhodlo změnit systém svozu odpadů? Na co se mají obyvatelé připravit? Proč dostanou popelnice čipy? Dokážeme odpady využít? A přijede do Litvínova německý šampion v rozvážení popelnic? Vysvětlí nám to dnešní host Studia Ponte Reports.

Před týdnem 08:55

Lada Šůláková – Diakonie Most: Zbavte se exekucí

Je tady hodně prospěšná akce Milostivé léto 2. Pokud dlužíte veřejným institucím – obci, městu, za MHD nebo poplatek za popelnici – je na Vás zahájena exekuce, tak právě Milostivé léto 2 Vám může významně pomoct. Zbavte se exekucí. Jak na to? Na koho se obrátit? Kolik nás to bude stát? To vše se dozvíte od paní Lady Šůlákové z mostecké Diakonie.

Před 2 týdny 18:20

Dominik Chabr – Man of The Year 2022: Nabídky k sňatku jsem odmítl

Rodák z Mostu Dominik Chabr se letos stal nejkrásnějším mužem planety, vítězem soutěže Man of The Year 2022 [https://www.facebook.com/officialManofTheYear].  Rozdává teď rozhovory po celém světě, ale na Studio Ponte Reports si čas udělal. Jakou slávu si užíval v Asii, kde se soutěž konala? Jak těžké je udržet stálý úsměv? Chodí mu teď lákavé nabídky? A čím to je, že se v Mostě rodí tolik krásných mužů? Dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před 2 týdny 21:37

Tadeáš Jezbera – písničkář: Přijďte na můj benefiční koncert do The Most Café

Mladý, nadějný, sympatický písničkář z Mostu. Zjistil, že neumí hrát fotbal, tak začal hrát na kytaru a zpívat, aby upoutal pozornost holek. Jeho vzorem je Tomáš Klus. Sám si písničky skládá a textuje. Zpívá pod Karlovým mostem, ale také ve společném projektu se spisovatelem Josefem Formánkem. Několikrát mu během vystoupení praskla struna. A nyní připravuje velký koncert v The Most Café a to v sobotu 24.září od 18:00 hodin. Jeho snem je vydat vlastní cédéčko, tak mu s tím na benefičním koncertu zkusíme pomoct. A Tadeáš Jezbera nám na konci rozhovoru i zazpívá.

Před 2 týdny 28:43

Jitka Kantová - vitrážistka: Tajemství umění vitráží se střeží

Vitrážová díla manželů Kantových [https://www.facebook.com/profile.php?id=100048941628169] z Lubence zdobí newyorské nádraží, karlovarské hotely, anglické vitrážové muzeum i řadu českých kostelů. V jejich dílně Skloart vznikají okouzlující lampy i obří skleněné stropy. Při tom všem ještě stihli se Sdružením [https://www.facebook.com/Skloart.cz]  zachránit kostel v Libyni a Vochlickou rozhlednu. Proč si vitrážníci střeží tajemství výroby? Jaká vedla cesta z maloměsta v Sudetech do světových metropolí? A co je to osmý div světa? Dozvíte se od Jitky Kantové v dnešním Ponte Reports.

Před 3 týdny 23:41

Štěpánka Drexler – Be Active Day: Pohyb je důležitý, ale nemusíme běhat, stačí chůze

Můj dnešní host, tedy hostka si nedokáže život bez pohybu ani představit. Je to prý ta nejlepší droga. Absolvovala Běžeckou školu Miloše Škorpila, propaguje a vyučuje přirozený běh a snaží se mezi lidmi šířit důležitost a smysl pohybu. Proto se také se svým manželem rozhodli zúčastnit se a uspořádat v rámci Dnů Fitness BeActive Day v Mostě, který zaštiťuje Česká komora fitness. Štěpánka je také vyhledávanou masérkou a podotýká, že by na sebe lidé neměli s jakoukoli regenerací zapomínat. Více nejen na tato témata v dnešním Ponte reports.