Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Když se na koupališti radují, my na zámcích pláčeme, říká mluvčí památkové správy Lucie Bidlasová

17 státních hradů a zámků v Libereckém kraji má na starosti Územní památková správa Národního památkového ústavu na Sychrově. A právě o hradech a zámcích jsme si povídali s Lucií Bidlasovou, tiskovou mluvčí této instituce.

16:59

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Včera 17:06

Host: Jaroslav Kočárek, profesionální potápěč

Téma: potápění na jeden nádech. Potápění je relativně bezpečný sport, při kterém je důležité dodržovat pravidla. A právě desatero bezpečného potápění v tuzemských a mořských vodách probereme se zkušeným potápěčem Jaroslavem Kočárkem, se kterým se budeme věnovat takzvanému freedivingu, nádechovému potápění.

Před čtyřmi dny 13:03

Host: Vladimír Páral - spisovatel

Téma: Severočeský spisovatel slaví 90 let. Tisíce čtenářů hltaly knihy Vladimíra Párala, nejerotičtějšího českého spisovatele. Desátého srpna oslaví 90 let. Vystudovaný inženýr nastoupil do svého prvního zaměstnání v Liberci, kde prožil i první velkou lásku. Dnes žije střídavě v Praze a v Mariánských Lázních. Čím ho lázeňské město "dostalo"? I o tom bude řeč v rozhovoru se spisovatelem, který do svých knih promítl místa, kde žil, včetně severních Čech.

Před pěti dny 17:32

Host: Zdeněk Kupka, herec, režiser divadla F

X. Šaldy. Téma: Mezi rozhlasem a divadlem. Režijním debutem herce Zdeňka Kupky je černá komedie Strip Poker, která měla premiéru v dubnu v Malém divadle. Dozvíme se, jak se cítí v roli režiséra, nakolik je mu blízký černý humor a jak se cítí v roli moderátora v Českém rozhlase Liberec v pořadu Setkání u mikrofonu.

Před týdnem 14:52

Host: Jiří Bliml, ředitel Městských lesů Liberec

Téma: Kondice stromů. Jaký je stav stromů ve městě pod Ještědem a jeho okolí, co jim nejvíce škodí, jakým způsobem a jak často se kontrolují, nejenom to hodinu před polednem probereme s Jiřím Blimlem, ředitelem Městských lesů Liberec.

Před týdnem 16:24

Český rozhlas Liberec na prázdninách v příměstském táboře, kde vaří děti

Prázdniny jsou v plném proudu, a tak hodinu před polednem zavítáme s ČRo Liberec do příměstského letního tábora pro děti v Liberci, kde pod dohledem Evy Kundrátové, výživové poradkyně objevují kouzlo vaření, pečení, tvoření, ochutnávání a testování.

Před týdnem 17:20

Host: Jakub Sucharda, zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje

Téma: Požární prevence. V horkém letním počasí hrozí mnohem více vznik požáru v lese nebo ve volné přírodě a výjimkou nejsou ani požáry rekreačních chatek a rodinných domů. Prevenci probereme hodinu před polednem s Jakubem Suchardou, zastupujícím tiskovým mluvčím HZS Libereckého kraje.

Před týdnem 11:40

Host: Ing. Eva Olšová, ředitelka obchodu a marketingu Lázní Libverda

Téma: Léto v lázních. V čase dovolených nám dává naše tělo signály ke zklidnění. Jaké možnosti k aktivnímu a relaxačnímu odpočinku najdeme v lázních, nejenom o tom bude řeč hodinu před polednem s ředitelkou obchodu a marketingu v Lázních Libverda Evou Olšovou.

Před 2 týdny 13:50

Host: Jakub Mottl, předseda Jabloneckých vodních záchranářů

Téma: Zásady bezpečného koupání. Nechoď plavat sám a nepodceňuj nebezpečí vody. Tak zní první pravidlo z desatera zásad bezpečného koupání. Jak vypadá letošní sezona na jablonecké přehradě očima Jakuba Mottla, předsedy Jabloneckých vodních záchranářů, to se dozvíme hodinu před polednem. Připomene nám, na co bychom neměli při vodních radovánkách zapomínat a prozradí, kdy se dočkají lepšího zázemí pro jablonecké záchranáře.

Před 2 týdny 18:17

Host: Jan Bubeník, rybář

Téma: Sezona vodních dravců. Tak jako má každý zkušený rybář svá oblíbená místa, kde ryby zabírají, tak má i své osvědčené recepty na návnady a těsta. Jak políčit v letní sezoně na vodní dravce a jaké jsou novinky v rámci rybářské výbavy, nejenom na to se zaměříme se zkušeným rybářem Janem Bubeníkem.

Před 2 týdny 12:43

Hvězdárna Turnov je další zastávkou prázdninových toulek ěského rozhlasu Liberec

Zatmění slunce, superúplněk, nebo průlet komety jsou jedny z mnoha vesmírných úkazů, které odpradávna fascinují lidstvo. Výjimkou nejsou ani naši průvodci hvězdárny, kterými jsou Aleš Majer, předseda Klubu astronomů Liberecka a Martin Gembec, manažer Planetária IQLANDIE Liberec. Společně nahlédneme do vesmírného dalekohledu, vyzkoušíme si otočnou kopuli, vysvětlíme si některé vesmírné jevy, a pozveme posluchače na sledování noční oblohy.