NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Milan Peroutka: Nových příležitostí se nechci bát. Maximálně někdo napíše, že jsem byl na prd

V kapele Perutě zpívá i skládá písničky, zároveň vystupuje v muzikálech a divadelních hrách. Milan Peroutka mluvil s Lenkou Vahalovou nejen o práci, ale také o své rodině, sociálních sítích nebo plánech do budoucna.

24:07

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před týdnem 15:57

Spolupráce s Janem Svěrákem a Tomášem Klusem je zázrak, říká o novém muzikálu herec Šimon Bilina

Libreto muzikálu napsal režisér Jan Svěrák a písně i texty jsou dílem zpěváka Tomáše Kluse. O své roli v muzikálu Branický zázrak a atmosféře při zkoušení mluvil s Lenkou Vahalovou herec a zpěvák Šimon Bilina.

Před 2 týdny 25:45

Nevíte, co na sebe? Najděte si svou uniformu, která vás nezklame, radí zakladatelka Školy stylu

Spíše než módní výstřelky ji zajímá, jestli je její klientka šťastná a sebevědomá. Bývala stylistkou a módní ředitelkou Elle, pak založila Školu stylu. Alenka Šafratová mluvila s Lenkou Vahalovou třeba o tom, jakou proměnou prošla ona sama, proč už by nikdy nedělala módní policii, s čím vším ženám pomáhá nebo jak vyřešit svůj outfit během pěti minut.

Před 3 týdny 23:44

Neobjasněných případů je stále dost. Až do důchodu mám do čeho vrtat, tvrdí badatel Jaroslav Mareš

Koncem minulého roku mu vyšla pátá kniha s názvem Nacistické poklady a StB. Při svém bádání pátrá nejen v archivech, pohybuje se i v terénu a vyráží na zahraniční cesty, třeba do Norska nebo Švýcarska. O tom všem mluvil s Lenkou Vahalovou reportér a badatel Jaroslav Mareš.

23. duben 2022 19:03

Thom Artway: Chci, aby mi víc lidí rozumělo, proto jsem si řekl, že teď budu tvořit jenom v češtině

Hostem v našem studiu byl naposledy v roce 2019, od té doby se toho u něj dost změnilo. Písničkář a skladatel Thom Artway se stihl oženit, chystá třetí desku a začal psát a zpívat v češtině. O tom všem si povídal s Lenkou Vahalovou.

16. duben 2022 18:41

Komiksem se v Čechách moc živit nedá, psaním se bavím, je to můj koníček, prohlašuje Max Bubakoff

Povoláním hasič, ve volném čase ale scenárista a autor komiksů. Max Bubakoff už vydal několik knih, u nás ve studiu byla řeč hlavně o jeho posledním komiksu Linka. S Lenkou Vahalovou mluvili o české komiksové scéně, o inspiraci nebo o jeho dalších plánech.

9. duben 2022 23:57

Panebože, hlavně ne plán, vtipkuje Eva Salvatore Burešová. Nejsem typ, co by plánoval a měl cíle

Její jméno je spojeno hlavně se seriály Slunečná nebo ZOO. Herečka Eva Salvatore Burešová se ale věnuje i pěvecké kariéře. V rozhovoru s Lenkou Vahalovou se rozpovídala o svém úspěšném singlu Malý princ, o chystané desce a také o tom, zda se můžeme těšit na duet s jejím partnerem Přemkem Forejtem.

2. duben 2022 22:00

Honza Vojtko: Myslet na papíře je úžasná psychohygiena, i nakreslit kosočtverec může velmi pomoct

Věnuje se párové a individuální terapii, přednáší i píše knihy. Kdy je ten správný čas vyhledat terapeuta? Jak se vyrovnat se současnou dobou, která má velký vliv na naši psychiku? A jak si své duševní zdraví udržuje on sám? Nejen na to Lence Vahalové odpovídal psychoterapeut Honza Vojtko.

26. březen 2022 23:44

Nikdy neříkej nikdy. Nenapadlo by mě, jaké písničky budeme s Poetikou dělat, směje se Ondřej Brejška

Nové album Identity vyšlo kapele Poetika v symbolické datum, jejich druhá deska vstoupila na trh 22. 2. 2022. Jak vznikala a kdy se fanoušci dočkají turné? Nejen na to odpovídal zpěvák, textař a producent Ondřej Brejška.

19. březen 2022 30:20

Všem hercům se říkalo, že to natáčení bude drsný, vypráví o filmu Poslední závod režisér Tomáš Hodan

Snímek zachycující příběh lyžařů Hanče, Vrbaty a Ratha vstupuje do kin 24. března, přesně v den 109. výročí osudného závodu. Co všechno předcházelo natáčení filmu? A jak se pracuje na hřebenech hor? Nejen na to se Lenka Vahalová ptala režiséra Tomáše Hodana.