Host Lenky Vahalové
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Naše cíle s kapelou jsou vysoké, shodují se členové John Wolfhooker. Nové album pokřtí v Akropoli

Na hudební scéně se československá kapela John Wolfhooker úspěšně pohybuje už deset let, v začátcích měl ale každý své projekty a tohle seskupení nebrali úplně vážně. A tak název jednoduše poskládali z anglického překladu příjmení jednotlivých členů. Rony Janeček a Martin Čupka mluvili ve studiu Rádia Praha o nové desce a pozvali na květnový koncert.

24:54

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před 3 týdny 27:20

V KPZce jsou účelné dámské tampony. Z jednoho rozděláte až čtyři ohně, radí instruktor kurzů přežití

„KPZku, nebo něco z ní, mám pořád u sebe. Může to pomoct i někomu dalšímu,“ podotýká Amar Ibrahim. Teorii i praxi přežití v extrémních situacích se věnuje už 20 let. Také píše knihy a učí lidi, jak se správně zachovat, když se v přírodě dostanou do nesnází.

6. květen 2023 41:49

Novinář Kmenta: Laťka morálních hodnot byla za Zemana a Babiše hodně nízká. Mohl ji přeskočit kdekdo

„Šéfredaktor časopisu Reportér Robert Čásenský o mně už před lety říkal, že mě nemá ráda ani levice, ani pravice. Já se nechci zalíbit nikomu, chci obstát před žurnalistickými principy, být objektivní a zároveň šťouravý vůči všem,“ vysvětluje investigativní novinář Jaroslav Kmenta.

29. duben 2023 20:01

Všechny moje písničky jsou dost osobní, přiznává hudebník James Harries. V Česku zůstal kvůli lásce

Pochází z anglického Manchesteru, už dlouho je ale usazen v Česku. Svůj čas dělí mezi vlastní tvorbu a skládání hudby pro filmy a seriály. James Harries přišel do studia Rádia Praha s čerstvým albem Hiraeth.

22. duben 2023 24:14

Argentinské tango není o naučených figurách, ale spíš o zážitku, tvrdí organizátoři tango maratonu

„Říká se, že vy si nevyberete tango, ale tango si vybere vás. Zní to okřídleně, ale já jsem se tak rozhodně cítil,“ usmívá se Ondřej Kloub. Spolu s Janou Radačovskou tango nejen tančí, ale také organizují květnový tango maraton v Praze.

18. duben 2023 23:08

Už po pár dnech low carb stravování cítíte změnu, říká jeho propagátorka Monika Dzingelová

Potřeba zhubnout ji dovedla k nízkosacharidovému stravování, vlastní několikaletá zkušenost a studium pak k tomu, že začala pomáhat s jídelníčkem i ostatním. O low carb stravování mluvila ve studiu Rádia Praha Monika Dzingelová.

8. duben 2023 16:41

Zpěvačka Tereza Mašková: Přeji si hudebně zakořenit, aby mě nevnímali jen jako růžovku ze SuperStar

Hudba ji provází odmalička, vystudovala konzervatoř a v roce 2018 se zúčastnila soutěže SuperStar, kterou vyhrála. O sólové dráze, muzikálu, spolupráci s Orchestrem Karla Vlacha i růžových vlasech mluvila ve studiu Rádia Praha zpěvačka Tereza Mašková.

1. duben 2023 32:28

Začátkem roku mám dovolenou, abych se na muziku těšil, říká Bárta. Startuje turné s Illustratosphere

Illustratosphere, Robert Balzar Trio a J.A.R. – tři hudební uskupení, se kterými uvidíte Dana Bártu na pódiu nejčastěji. Spolu s kapelou Illustratosphere vyráží teď v dubnu na turné. Ve studiu Rádia Praha mluvil nejen o koncertování, ale také o ekologii, vážkách a sociálních sítích.

25. březen 2023 18:30

Zpěvačka Elly: Od angličtiny mě odrazovali. Ale pro mě je to přirozenější, tvořit v češtině mi nejde

„Když píšu v angličtině, tak to jde samo, nemusím nad tím přemýšlet,“ vysvětluje Elly. Zpěvačka a skladatelka, která svou kariéru odstartovala v covidové době. Nejen o hudbě si s ní povídala Lenka Vahalová.

18. březen 2023 23:43

Slavíme 25 let na scéně a chceme si to užít, těší se členové kapely Divokej Bill na turné i album

Když začínali v šestnácti letech hrát s kapelou v hospodách kolem Úval, jen těžko si dokázali představit, kam se za 25 let dostanou. Pro Divokýho Billa bude rok 2023 ve znamení oslav, co všechno chystají? O tom ve studiu Rádia Praha mluvili Adam Karlík a Roman Procházka.

4. březen 2023 26:06

Hubnout neznamená hladovět. Učím lidi projíst se ke štíhlosti, říká nutriční terapeutka Lada Nosková

„Snažím se lidi naučit jíst pravidelně, vyváženě a vlastně jíst všechno. Když se pro to člověk rozhodne, tak je to trvale udržitelné,“ ví ze zkušenosti Lada Nosková. Jako nutriční terapeutka se stravou a zdravím zabývá už 20 let.