Host Dopoledne pod Ještědem
12. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Host: Jaroslav Kočárek, profesionální potápěč

Téma: potápění na jeden nádech. Potápění je relativně bezpečný sport, při kterém je důležité dodržovat pravidla. A právě desatero bezpečného potápění v tuzemských a mořských vodách probereme se zkušeným potápěčem Jaroslavem Kočárkem, se kterým se budeme věnovat takzvanému freedivingu, nádechovému potápění.

17:06

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Před dvěma dny 17:36

Pavel Kabelák, kadeřník

Téma: Vlasy v kondici. Všichni si přejeme mít kvalitní husté vlasy. Ne každému však příroda nadělila stejně. Se zkušeným kadeřníkem si povíme, jak můžeme díky vhodnému účesu zakrýt drobné nedostatky v podobě řídkého porostu, nebo koutů. Také se dozvíme, jaké jsou na začátku podzimu trendy v barvách a účesech jak dámských, tak pánských.

Před třemi dny 17:40

Michaela Valterová, knihovnice a certifikovaná trenérka paměti I

stupně. Téma: Trénujeme paměť. Občas to zažíváme všichni. Nemůžeme si vzpomenout na jméno známého herce, přemýšlíme, kam jsme dali klíče od domu, a cítíme se provinile, když zapomeneme na narozeniny drahé polovičky. Jak paměť funguje a jakým způsobem jí můžeme posilovat, nejenom to probereme hodinu před polednem s trenérkou paměti Michaelou Valterovou.

Před čtyřmi dny 19:31

Živé vysílání z Pražírny kávy v Liberci

Hodinu před polednem v živém vysílání budeme pražit a ochutnávat různé druhy kávy. Našim hostitelem a průvodcem světem kávy bude Ondřej Čermák, provozovatel Liberecké pražírny.

Před pěti dny 17:35

Adéla Paulík Lichková, terapeutka adiktologické poradny

Téma: poslední sklenka. Alkoholismus je nemoc a tak se musí i léčit. S terapeutkou Adélou Lichkovou si připomeneme příznaky závislosti, rozdíly konzumace alkoholu mezi muži a ženami, dozvíme se, jaké jsou v současné době formy léčby a nakolik se daří vracet klienty do normálního života.

Před šesti dny 17:21

Boleslav Pára, předseda Bicykle Club Liberec 1886. Petr Bareš, místopředseda Bicykle Club Liberec 1886. Téma: Projet se na velocipedu

První český spolek nadšenců velocipedů vznikl v roce 1880. O něco později velocipedy nahradil menší nástupce, takzvaný bezpečník, který se začal vyrábět ve velkých sériích. A právě těmto historickým šlapacím dopravním prostředkům propadli Boleslav Pára a Petr Bareš z Bicykle Clubu Liberec 1886. Hodinu před polednem se dozvíme, jak se taková kola ovládají, proč je problematické brždění a jaká další historická kola se podařilo zachovat v jejich původním stavu.

Před týdnem 15:45

MUDr. Radomír Minařík ze Spánkové laboratoře v Liberci, ve které se setkávají s různými poruchami spánku

Téma: Poruchy spánku a jejich léčba.

Před týdnem 12:57

Kateřina Radoušová, kožní lékařka

Téma: Inventura znamének. Alespoň jednou měsíčně by si lidé měli pozorně prohlédnout svou kůži. Týká se to zejména jedinců s výskytem pigmentových znamének. Host před polednem - kožní lékařka Kateřina Radoušová - nám připomene, v jakém případě bychom měli zpozornět a proč bychom se různých kožních výrůstků neměli zbavovat svépomocí.

Před týdnem 17:13

Vysíláme živě z Domu vína v Jablonci nad Nisou

Každou středu dopoledne vysíláme živě z míst v Libereckém kraji, na kterých se můžeme dozvědět hodně zajímavého. Tentokrát se dozvíme, jaký byl rok očima vinaře, jak chutná nefalšovaný burčák a jaká se očekávají letošní vína.

Před týdnem 17:01

Jiří Černý, majitel Autoservisu-Autoelektroservis

Téma: Pozor, svítí kontrolka. Abychom jezdili bezpečně a mohli se na své auto spolehnout, měli bychom znát význam kontrolek na palubní desce, které nás informují o svém provozním stavu a nejrůznějších problémech. A právě na tuto důležitou součást našich vozidel se zaměříme hodinu před polednem s odborníkem Jiřím Černým.

Před týdnem 19:34

Vladimíra Jakouběová, etnografka

Téma: Poklady z půdy. Ve stodolách, na půdách nebo ve sklepech někdy dlouhá desetiletí odpočívá na první pohled harampádí. Jak nám ale připomene etnografka Vladimíra Jakouběová, někdy jde o historické skvosty, které později obdivujeme v expozici Muzea Českého ráje v Turnově.