Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Host: Ivana Jablonovská, zmrzlinářka

Téma: Variace na zmrzlinové téma. Jahodová, vanilková, citronová, čokoládová. Zatímco někdo sází na jistotu, odvážnější hledají cestu k jiným, nezvyklým chutím osvěžující pochoutky. Jak nám potvrdí Ivana Jablonovská, zkušená zmrzlinářka z Mimoně, fantazií se při výrobě zmrzliny meze nekladou. Dozvíme se, jak dokáže odhadnout chutě zákazníků, jak se připravuje koprová, nebo hořčicová zmrzlina a která z těchto mražených pochoutek má nejprapodivnější chuť.

16:28

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Včera 17:32

Host: Zdeněk Kupka, herec, režiser divadla F

X. Šaldy. Téma: Mezi rozhlasem a divadlem. Režijním debutem herce Zdeňka Kupky je černá komedie Strip Poker, která měla premiéru v dubnu v Malém divadle. Dozvíme se, jak se cítí v roli režiséra, nakolik je mu blízký černý humor a jak se cítí v roli moderátora v Českém rozhlase Liberec v pořadu Setkání u mikrofonu.

Před pěti dny 14:52

Host: Jiří Bliml, ředitel Městských lesů Liberec

Téma: Kondice stromů. Jaký je stav stromů ve městě pod Ještědem a jeho okolí, co jim nejvíce škodí, jakým způsobem a jak často se kontrolují, nejenom to hodinu před polednem probereme s Jiřím Blimlem, ředitelem Městských lesů Liberec.

Před šesti dny 16:24

Český rozhlas Liberec na prázdninách v příměstském táboře, kde vaří děti

Prázdniny jsou v plném proudu, a tak hodinu před polednem zavítáme s ČRo Liberec do příměstského letního tábora pro děti v Liberci, kde pod dohledem Evy Kundrátové, výživové poradkyně objevují kouzlo vaření, pečení, tvoření, ochutnávání a testování.

Před týdnem 17:20

Host: Jakub Sucharda, zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje

Téma: Požární prevence. V horkém letním počasí hrozí mnohem více vznik požáru v lese nebo ve volné přírodě a výjimkou nejsou ani požáry rekreačních chatek a rodinných domů. Prevenci probereme hodinu před polednem s Jakubem Suchardou, zastupujícím tiskovým mluvčím HZS Libereckého kraje.

Před týdnem 11:40

Host: Ing. Eva Olšová, ředitelka obchodu a marketingu Lázní Libverda

Téma: Léto v lázních. V čase dovolených nám dává naše tělo signály ke zklidnění. Jaké možnosti k aktivnímu a relaxačnímu odpočinku najdeme v lázních, nejenom o tom bude řeč hodinu před polednem s ředitelkou obchodu a marketingu v Lázních Libverda Evou Olšovou.

Před týdnem 13:50

Host: Jakub Mottl, předseda Jabloneckých vodních záchranářů

Téma: Zásady bezpečného koupání. Nechoď plavat sám a nepodceňuj nebezpečí vody. Tak zní první pravidlo z desatera zásad bezpečného koupání. Jak vypadá letošní sezona na jablonecké přehradě očima Jakuba Mottla, předsedy Jabloneckých vodních záchranářů, to se dozvíme hodinu před polednem. Připomene nám, na co bychom neměli při vodních radovánkách zapomínat a prozradí, kdy se dočkají lepšího zázemí pro jablonecké záchranáře.

Před týdnem 18:17

Host: Jan Bubeník, rybář

Téma: Sezona vodních dravců. Tak jako má každý zkušený rybář svá oblíbená místa, kde ryby zabírají, tak má i své osvědčené recepty na návnady a těsta. Jak políčit v letní sezoně na vodní dravce a jaké jsou novinky v rámci rybářské výbavy, nejenom na to se zaměříme se zkušeným rybářem Janem Bubeníkem.

Před týdnem 12:43

Hvězdárna Turnov je další zastávkou prázdninových toulek ěského rozhlasu Liberec

Zatmění slunce, superúplněk, nebo průlet komety jsou jedny z mnoha vesmírných úkazů, které odpradávna fascinují lidstvo. Výjimkou nejsou ani naši průvodci hvězdárny, kterými jsou Aleš Majer, předseda Klubu astronomů Liberecka a Martin Gembec, manažer Planetária IQLANDIE Liberec. Společně nahlédneme do vesmírného dalekohledu, vyzkoušíme si otočnou kopuli, vysvětlíme si některé vesmírné jevy, a pozveme posluchače na sledování noční oblohy.

Před 2 týdny 16:59

Když se na koupališti radují, my na zámcích pláčeme, říká mluvčí památkové správy Lucie Bidlasová

17 státních hradů a zámků v Libereckém kraji má na starosti Územní památková správa Národního památkového ústavu na Sychrově. A právě o hradech a zámcích jsme si povídali s Lucií Bidlasovou, tiskovou mluvčí této instituce.

Před 2 týdny 19:41

V sedmnácti za volant i přísnější sankce. Návrh silničního zákona jsme probrali s dopravním expertem

Mladí řidiči by podle návrhu silničního zákona mohli za volant už v sedmnácti letech, v návrhu je i takzvaný řidičský průkaz na zkoušku a zpřísnění sankcí za nejzávažnější přestupky. Jak si v současné době počínají právě mladí řidiči na silnicích, jakých nejčastějších přestupků se nejčastěji dopouštíme, nejenom to jsme probrali s dopravním expertem Romanem Budským.