Host Frekvence 1
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Mnislav Zelený: Indiáni nemají pravidla. Jí, když mají chuť a hlad

Dnes ráno za námi dorazil Mnislav Atapana Zelený aneb ten, co žil s indiány. Co snídají indiáni a co je pro ně základ dne? Proč se indiáni pořád smějí a z čeho všeho mají radost? A mají počítače a mobily a jak moc musí bojovat proti korporátům? A jak jsou na tom s doklady a s majetnickým vztahem celkově? Poslechněte si rozhovor.

15:18

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 14:20

Kozub a Krhut: Nebojte se přijet za námi, Ostrava kvete a náš koncert bude luxusní

V pondělí nás svou návštěvou poctilo hudební duo Štěpán Kozub a Jiří Krhut. Ty čeká na startu adventu vystoupení v Ostravar aréně (O2 aréna Ostravy), konkrétně v sobotu 2. prosince. Čím se bude toto vystoupení lišit od jejich běžných? Kdo s nimi bude vystupovat? Kolik zkoušek je před takhle velkou akcí třeba? Zúčastnili se někdy nějaké stávky? Už jim přišla nabídka na StarDance? Chodí se ještě do Ostrovní? Kde se ještě dá v Ostravě pařit? Mají před koncerty trému? Poslechněte si celý rozhovor.

Před čtyřmi dny 16:05

Benefiční StarDance: Jsme první země, která má charitativní večer. V tomhle jsme unikátní, inspirovali jsme ostatní

Dnes se u nás opět nese v rytmu StarDance, ale tentokrát za námi dorazila kreativní producentka České televize Lucie Kapounová a ředitel Centra Paraple David Lukeš. Kolik tanečníků se soutěží protančilo? Kolika lidem z Centra Paraple soutěž pomohla? A jaká nej má letošní ročník? Je pravda, že je Česká televize první, která spustila benefiční večer? Kolik se vybere za jeden benefiční večer? Poslechněte si celý rozhovor

Před pěti dny 14:14

Petr Vachler: Není důležitý, jak náš nový film dopadne, ale jestli se změním já sám. To platí pro každého

Dnes za námi dorazil režisér, scénárista a producent Petr Vachler. Jaké kniha ho nejvíce ovlivnila? O čem je jeho nejnovější film Tajemství a smysl života? Je náročnější disciplína sedět na place nebo u počítače? Proč se pravidelně nechává zavírat do tmy a chtěl někdy utéct? A jak dlouho už nenosí boty? Jak ho baví současná kinematografie? Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 13:07

Jakub Hroneš: Snowboarding je speciální v tom, že v něm nejsou žádná pravidla, jak dělat triky

Dnes ráno za námi dorazil snowboardista Jakub Hroneš. Kde snowboardista trénuje v létě a jak taková příprava vypadá? Kde je v Česku nejlepší sjezdovka na snowboard a kdy stál poprvé na prkně? Proč jsou triky na snowboardu speciální a jak dlouho vydrží rekord? A jak je těžké dostat se do reprezentace? Potkal se někdy se svým jmenovce Jakubem Hronošem z motokrosu? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:19

Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková: Je nám líto, že jsme vypadli. Ulevilo se nám od stresu před přenosem

Jako každé úterý opět tančíme. Tentokrát za námi zavítal pár Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková. Je jim líto, že vypadli a jaké v nich převládají pocity? A jak dopadli boty, které Marek koupil a kolik bot celkem protančili? Je horší okno na představení nebo okno na přímém přenosu? Odmítli někdy nějaký rozhovor? A jakou celebritu v České televizi chtěli potkat? Po čem se jim nejvíce stýská? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 13:30

Marek Zelinka: Páry ve StarDance jsou nejvíce nervózní první den ve studiu

Ráno za námi dorazil tanečník, choreograf a herec Marek Zelinka. Prozradil nám, jak na něj působí nervozita během natáčení StarDance. Kdo byl podle něj v historii taneční soutěže nejlepší? Kolikery taneční boty má doma? Pamatuje si, co dělal 17. listopadu 1989? Co říká jeho partnerka na knírek, líbí se jí? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 22:18

Leoš Mareš: Lidi si opravdu zvyknou na všechno

Ráno jsme si povídali s moderátorem Leošem Marešem. Jak dlouho už vysílá ranní show na Evropě 2? Jak se těší na své turné po České republice? Jaké bylo dělat turné Jiřímu Kornovi? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 32:48

Mirai: Děláme si, co chceme a baví nás to. Je to jediná cesta, jak kapelu udržet dlouhodobě

V rámci Music Studia Live k nám na rozhovor dorazil Mirai Navrátil s kapelou. Kromě nejnovějších songů nám i prozradil, jak přišel na to, že chce řídit letadlo a letěl někdy na svůj koncert? Co znamená, že bude s novým albem kapela více fresh? Bude nějaká vánoční píseň? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 16:31

Mašková a Kecskeméti: Nervozita ve StarDance byla nesnesitelná. Svaly jsem měla v křeči

Ráno s námi vysílal další vyřazený pár z taneční soutěže StarDance Tereza Mašková a Daniel Kecskeméti. Co si v České televizi během zkoušek nejvíce oblíbili? Proč podle nich StarDance v Čechách tak moc frčí? Po čem se zpěvačce nebude stýskat a jak se těší na koncert v Lucerně? Poslechněte si rozhovor.