Host Frekvence 1
8. únor 2023

Poslechněte si podcast: Michaela Maurerová: Dobové seriály zbožňuji. Role Elišky ve Zlaté labuti je vysněná

Do studia za Lubkou a Mírou v 8:00 dorazila herečka Michaela Maurerová. Strávila s námi ráno a do vysílání přinesla úžasnou pozitivní auru. V rozhovoru prozradila, jak probíhalo natáčení pořadu Bedekr, také jestli její děti půjdou v hereckých šlépějích a popsala, jak se jí hrálo v seriálu Zlatá labuť? Jakou prestižní událost bude v nejbližší době moderovat? Poslechněte si rozhovor.

14:34

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 15:02

Hana Dvorská: Už jsem měla zlomené obě ruce, obě nohy i obratle. Nejčastěji se zraním při tréninku

Páteční ráno na Frekvenci 1 nám zpestřila kaskadérka Hana Dvorská. Jaký sport už má dneska v osm ráno za sebou? Jakým způsobem se dubluje někdo, kdo má třeba přes sto kilo? Kolikrát může v jednom filmu vybouchnout? Je pojištěná? Co všechno dělá jako trenérka? Kde se kaskadéři učí svému řemeslu? Jsou pořád čeští kaskadéři ve světě tak oblíbení? Je horší točit v zimě léto nebo v létě zimu? A s jakými hollywoodskými hvězdami pracovala? Poslechněte si rozhovor.

Před čtyřmi dny 11:45

Kalkulátor Jakub Kvášovský: Když je otázka z mého oboru, bojím se, abych nebyl za debila

Dnes ráno byl hostem Lubky a Míry na Frekvenci 1 Kalkulátor z Na lovu Jakub Kvášovský. Jako učitel by mohl mít problém s absencemi kvůli rozhovorům. Jak jeho život celebrity ve škole akceptují? Jaké otázky má nejradši? Jaká byla jeho nejoblíbenější hra, když byl malý kluk? Jak se do této soutěže dostal? Kolikrát byl v AZ kvízu? Do jaké televizní soutěže by nikdy nešel? Jak velký zájem mají jeho žáci o Na Lovu? A co ho dokáže při soutěžit opravdu vyvést z míry? Poslechněte si celý rozhovor.

Před pěti dny 08:41

Zdeněk Godla: Když jsem poprvé točil postelovou scénu, měl jsem pocit, že podvádím manželku

Ráno na Frekvenci 1 obohatil tým Lubky a Míry herec Zdeněk Godla. Při té příležitosti se ho zeptali na pár zajímavých věcí. Dělá kromě herectví ještě něco jiného, nebo už je herec na plný úvazek? Jaká byla nejtěžší role, kterou kdy točil? Které natáčecí místo se mu líbilo nejvíc? Jak si padl do oka s Rytmusem, se kterým točil poslední film? Které roční období má nejradši? Jak zvládá změnu času? A proč se hodlá zúčastnit fackované? Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 12:59

Tomáš Magnusek: Nepiji, nekouřím, neberu drogy, ale zase rád jím

Dnes za námi dorazil režisér a herec Tomáš Magnusek. S Lubkou a Mírou se bavili především o režírování, o hubnutí a o učení. Při jakém natáčení ho nejvíc vypeklo počasí? Kolik nejvíc lidí musel najednou režírovat? Jaké je jeho nejoblíbenější dietní jídlo? O kolik kilo je lehčí oproti poslední návštěvě na Frekvenci 1? Jak se mu podařilo zhubnout? Co by poradil těm, kterým se to stále ještě nepodařilo? Čemu se režijně momentálně nejvíc věnuje? Proč se na rok vrátil do školy jako učitel? Co ho po takové době překvapilo? Jaký by měl být podle něj správný učitel? A jaký má názor na to, že se pro základní školu možná zruší známkování? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 12:05

Andrea Kalivodová: Rusalka v Hybernii bude úplně jiná. Je zvláštní, smyslná, krásná a tajemná

Ráno jsme se ponořili do světa opery s pěvkyní Andreou Kalivodovou. V pátek 24. března ji čeká premiéra Rusalky v divadle Hybernia, kde hraje ježibabu, v čem bude představení jiné? Mají pěvci oblíbené období, kdy se jim lépe zpívá? Kde všude ji mohou fanoušci v následujících měsících vidět? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:21

Na internetu je snadné udělat si na někoho názor. Nehejtujte lidi, snažte se je poznat, radí Petr Ludwig

Ráno jsme si povídali se spisovatelem Petrem Ludwigem, autorem bestselleru Konec prokrastinace a podcastu DEEP TALKS. Prozradil nám, jakou netradiční brigádu dělal na gymnáziu, podle čeho si vybírá do podcastu hosty, co je jeho tajná zbraň při rozhovorech? Myslí si, že knihy přežijí nebo bude v popředí více mluvené slovo? Chystá další knihu? Jak vnímá na internetu kritiku? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 11:50

Aleš Zbořil: Nedokážu si představit, že by mě režisér obsadil do někoho jiného než mě samotného

Tentokrát náš ranní tým doplnil moderátor pořadu AZ-kvíz Aleš Zbořil. Kdy naposledy moderoval v rádiu? Vytočil ho někdy nějaký soutěžící? Vadí mu, když se mu říká "Pan AZ-kvíz"? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 38:37

Janek Ledecký: Internet je bezednou pokladnicí skvělých návodů k hraní. To je velká výhoda dnešních muzikantů

Ráno jsme na Frekvenci 1 měli v hudebním duchu. Do studia dorazil zpěvák Janek Ledecký, který nám v rámci Music Studio Live i zahrál pár songů a v rozhovoru prozradil, jestli chystá nějaké novinky? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 11:01

Michal Kern: Z Arvéda mi běhá mráz po zádech. Hned jsem nabídku na roli přijal

Ráno s námi snídal čerstvý držitel Českého lva za nejlepší herecký výkon Michal Kern. Popsal nám své pocity z ocenění. Představil nám snímek Arvéd, kde si zahrál hlavní roli. Prošvihl někdy představení? Jak vzpomíná na natáčení pro americkou produkci? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 12:18

Dan Bárta: Na turné chceme přehrát většinu desky, kterou jsme vydali před dvaceti lety

Dnes k nám dorazil zpěvák Dan Bárta. Zpíval někdy brzy ráno a jaké to pro něj je? Jaký je jeho nejoblíbenější hudební nástroj? Jaké bude jeho turné, které za chvilku startuje? Mají s kapelou ještě zkoušky? Má nějaké zajímavé vzpomínky o zkouškách v garážích? Zpíval na hudebce ve škole rád? A jaký předmět naopak rád neměl? Poslechněte si rozhovor.