Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Anna Hanuš Kuchařová: Nejdůležitější je psychická odolnost a schopnost vyrovnat se s tím, když to nejde

Čtvrteční ráno nasadilo laťku vysoko. Nebo spíš lajnu? Lubka s Mírou si povídali s nejznámější českou slacklinerkou Annou Hanuš Kuchařovou. Jaký je rozdíl mezi provazochodcem a slacklinerem? Kolik je v tomto sportu disciplín? Kde jsou v Česku nejlepší místa na takové chození? Jak se dá páska dostat do takové výšky? Jak dlouho trvá uvázání na skály? Jaký vliv má na tento sport počasí? Co je pro slicklinera nejdůležitější? Jak moc změnilo mateřství její přístup? Má těhotenství vliv na rovnováhu? Jakou nejdelší lajnu překonala? A jak probíhá svatba ve vzduchu? Poslechněte si rozhovor.

24:55

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 21:01

Michal Novotný: Těší mě, že se lidem role Ivana Jonáka líbila. Vzbudilo to na mě moc pozornosti

Ráno jsme si povídali s hercem Michalem Novotným. Jak se mu dnes vstávalo? Mají v show Partička pevný scénář? Jak se mu točila role Ivana Jonáka v seriálu Devadesátky? Překvapilo ho během natáčení něco? Hrají se mu lépe záporné nebo kladné role? Co plánuje v nejbližších měsících? Poslechněte si rozhovor!

Před dvěma dny 22:27

Michal Krysta: Loď jsem stavěl deset měsíců. Během závodu jsem najel sedm tisíc kilometrů

Ráno jsme si povídali s jachtářem Michalem Krystou. Popsal nám své pocity a dojmy z extrémního závodu. Na co se v cíli těšil nejvíce? Překvapilo ho něco během závodu? Kolik hodin v kuse nespal? Poslechněte si rozhovor!

Před třemi dny 28:02

Biser Arichtev: Připravuji tři nové věci. Kukačky, dva nové seriály a projekt s velmi silným tématem

Ráno za námi na kávu dorazil režisér Biser A. Arichtev. Je budoucnost televize v tom, přesunout top seriály a filmy na placenou platformu? Měl od začátku jasno, že v minisérii Guru bude hrát hlavní roli herec Vojta Kotek? Jak moc studoval tuto kauzu? Bude pokračování rodinného seriálu Kukačky? Jsou mezi filmaři v Praze oblíbená místa? Jak vzpomíná na účinkování v kapele Kryštof? Jaký je jeho největší sen a co připravuje? Poslechněte si rozhovor!

Před čtyřmi dny 17:46

Milan Vítek: Už přes deset let plánuji založit si vlastní muzeum veteránů

Ráno jsme si povídali se sběratelem veteránů Milanem Vítkem. Kolik má doma veteránů? Jaký nejstarší kousek má ve své sbírce? Je takový automobil dobrou investicí? Můžou k němu lidé přijít na prohlídku vozů? Poslechněte si rozhovor!

Před pěti dny 13:18

Martina Dubovská: Na olympiádu se strašně těším. Ta letošní ztrácí svého ducha, týmy se nebudou moci potkávat

Ráno jsme si povídali s nejlepší českou slalomářkou Martinou Dubovskou. Musí na sebe před Olympiádou v Pekingu dávat větší pozor? Kolik lyží má na sezónu? Co pro ni znamená finské Levi? Nejoblíbenější kopec v Čechách? Těší se na zimní olympiádu? Jak moc covid a opatření s ním spojená ovlivňují psychiku sportovce? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 19:06

Oldřich Navrátil: Receptář moderuju zatím tři roky. Kdyby to bylo blbý, tak by se snad někdo už ozval

Dneska k nám dorazil herec Oldřich Navrátil. Jak vzpomíná na režiséra Dušana Kleina? Baví ho moderování pořadu Receptáře? Co všechno má na své zahrádce a jaká je jeho nejoblíbenější surovina? Rozdává poklady ze zahrady i kolegům z divadla? Na co myslí během práce na zahradě? Má elixír mládí a používá sociální sítě? Proč ho ruší, když se někdo přijde podívat na zkoušku do divadla? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 16:02

Jakub Kohák: Nechci dát Jizerskou 50 za moc rychle, myslím, že za takových šest hodin to zvládnu

Naším dnešním hostem byl režisér, herec a nadšený sportovec Jakub Kohák. Pokolikáté pojede Jizerskou 50 a za kolik to hodlá zvládnout? Fotí se s ním fanoušci během závodu? Jak je na tom s ostatními zimními sporty a jaký sport ještě nezkusil? S kým na Jizerskou 50 pojede? Čemu se teď Jakub aktuálně pracovně věnuje? A proč teď v zimě hraje fotbal? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 06:30

Kateřina Smutná: Na Jizerskou 50 se vracím kvůli fanouškům. Loni to bez nich bylo hrozně smutný

Naším dnešním hostem byla bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Smutná. Proč se po ukončení kariéry vrací na Jizerskou 50? Čekají ji ještě nějaké závody a s jakým cílem na start nastoupí? Má během závodu čas koukat se po přírodě? Jak moc osobní jsou pro ni právě Jizerky? Bude sledovat zimní olympiádu a kdo jsou podle ní největší naděje na medaile? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 28:51

Mnislav Zelený: Indiáni dnes už mají všechno. Mobily berou jako hračky, ale bohužel se s tím nedá nic dělat

Naším dnešním hostem byl etnolog Mnislav Zelený. Jaká indiánská jména nejčastěji používá? Proč indiáni nemají vousy? Kdy se rozhodl, že se stane etnologem a kolik výprav celkem podnikl? Jak jsou indiáni ovlivněny dnešním světem, čím koření svá jídla a proč nepoužívají sůl? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 20:34

Tomáš Vejmola: Teď je to s cestováním mnohem horší, než bývalo. Ale nemůžu sedět doma a čekat, že bude líp

Dneska k nám dorazil cestovatel a dobrodruh Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách. Minule k nám přijel tuk-tukem, jak dorazil dnes? Jak to vypadá s jeho filmem a jak se dostal k Petrovi Čtvrtníčkovi? Čeho se bál, když přejížděl tuk-tukem celou republiku? Co všechno objel na kole? Co teď chystá? Jak se plánují zahraniční testy teď v covidové době? Poslechněte si rozhovor.