2. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Alex Choupenitch: Věřím, že lidi teď začnou šermovat víc a začnou do šermu pronikat. Je to skvělý sport 

Hostem na Frekvenci 1 byl šermíř a držitel bronzové medaile z LOH Tokio 202O Alexander Choupenitch. Kde se vzala francouzská přesmyčka jeho jména? Je výhoda to, že má 196 centimetrů? Cítí někdy zášť k pořadatelům, když mu nasazovali domácího závodníka? Jak se chystal na jednotlivé závodníky? Může porovnávat olympiádu v Riu a v Tokiiu? Vnímá atmosféru bez diváků? Má nějaké rituály před zápasem? Poslechněte si rozhovor!

24:21

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Dnes 24:49

Ivan Hlas: U české mladé hudební generace mi chybí originalita

Ráno za námi do studia zavítal muzikant Ivan Hlas. Která část Prahy je jeho nejoblíbenější? Kde všude se mohou fanoušci setkat s Trio v následujících týdnech a měsících? Jak vzpomíná na začátky Janka Ledeckého? Co mu chybí u mladé hudební generace? Poslechněte si rozhovor!

Před třemi dny 28:08

Milena Steinmasslová: Rodina Marečků ze seriálu Ulice v ničem nevyniká. Ale má v sobě velkou dávku tolerance

Dnes k nám dorazila herečka Milena Steinmasslová. Je pověrčivá a jaké má rituály před představením? Je fanoušek sportu? Proč už neučí studenty na herectví? Proč jí bavila práce s lékaři a jak důležité je slovo v komunikaci s pacienty nebo jejich blízkými? Dá se změnit posazení hlasu? Jak vzpomíná na natáčení se zvířaty a která zvířata v ní zanechala největší dojem? Co je nového v seriálu Ulice a jaká je její postava paní Marečkové? Poslechněte si rozhovor.

Před čtyřmi dny 22:22

Richard Tesařík: Když to baví lidi, tak to baví i mě. Na koncertech musí zaznít Karviná, Rybitví nebo Jedeme do Afriky

Dnes k nám dorazil zpěvák Richard Tesařík. Co stihnul už ráno? Jak vznikl název kapely Yo Yo Band? Dá se spočítat kolik s kapelou odehráli od sedmdesátých letech koncertů? Je nějaká písnička, kterou už nemůže slyšet? Věděli už od začátku, že Rybitví bude hit? Jak se dostal k muzikálům a co má společného s Jankem Ledeckým? Poslechněte si rozhovor.

Před pěti dny 29:08

Janek Ledecký: Proklínám nikdy nebylo nasazený jako singl. Nějakým způsobem to začalo žít vlastní život

Středa na Frekvence 1, to je Music Studio Live. Dnes nám hraje a zpívá Janek Ledecký. Vzpomene si ještě na svůj první rozhovor v rádiu nebo v televizi? Jak je možné, že začínal jako jazzman? Co vlastně znamená žentour? Jaká byla nejúspěšnější jeho písnička? Od koho se učil psát český písničky? A koho si pozval jako hosta na symfonické turné a jaká byla reakce publika? Jakou poučku si vzal od Ivana Hlase? Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 17:14

Ladislav Hampl: Hra Lov na losa je výjimečná záležitost. Nezažil jsem kolektiv, který by se tak semknul

Dnes za námi dorazil herec Ladislav Hampl. Kolik let slaví u divadla a kolik mu bylo, když začínal? Jak se divá jako fotbalový fanoušek na současnou fotbalovou situaci? Chtěl být jako malý fotbalistou? Jak se dostal k divadlu? V čem je pro něj představení Lov na losa jedinečné? Bude se divák bavit? Dostal se díky seriálu ZOO blíže ke zvířatům a jak se mu s nimi točilo? Jak bude trávit léto? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 08:24

Tamara Klusová: Dokážu si představit být jednou dočasným pěstounem. Dát miminku jednodušší startovní čáru

Dnes ráno jsme si u příležitosti blížícího se Dne maminek povídali s Tamarou Klusovou, maminkou tří dětí a manželkou Tomáše Kluse. Jak se u Klusů doma tento den slaví? Předává manžel své gentlemanství další generaci? Čím ji její děti nejvíc potěší? Co teď maminky nejvíc zajímá? Je v plánu čtvrté dítě? A na co se teď Klusovic rodina může těšit? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 19:10

Michal Nesvadba: Jakmile jsem se stal Michalem z Kouzelné školky, už mi nikdo nenabídnul roli zabijáka nebo detektiva

Dnes jsme si krásně popovídali s Michalem Nesvadbou z Kouzelné školky, ke kterému neodmyslitelně patří žluté tričko a hnědé kalhoty, a kterého si i dospělí vybavují ze svých dětských let. Jak startuje svůj běžný den? Jak dlouho testuje nové představení, aby se u něj dětský divák nenudil? Musí se přizpůsobovat nové digitální éře? Kdo je jeho největší kritik? A kdo vzor? Chodí za ním jeho fanoušci, kteří jsou už dospělí? Myslel někdy na to, že by Kouzelnou školku a žluté tričko opustil? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 24:22

Jan Svěrák: Jsem závislý na úspěchu. Moc chci, aby se mi tleskalo a to pro mě není zdravé

Oscarový režisér Jan Svěrák se na nás dnes přišel podívat do studia Frekvence 1 a nám bylo velkou ctí. Muž, který stojí za takovými českými poklady jako je Obecná škola, Kolja, Vratné lahve, Kuky se vrací nebo Po strništi bos se nám svěřil, na čem se stal závislým. Jak nese označení za českého Spielberga? V čem tkví jeho úspěch? Má doma vystaveného Oscara? Jak vzniknul muzikál Branický zázrak? Jak se mu spolupracovalo s Tomášem Klusem? Jak velké slovo má režisér ve vybírání rolí? Koho v muzikálu uvidíme? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 23:33

Když máte dobrou ruku, může se vám investice do moderního umění vyplatit, říká restaurátor Jiří Lauterkranc

Dnes ráno si Lubka s Mírou povídali s restaurátorem obrazů Jiřím Lauterkrancem. Podle čeho se pozná, že má obraz velkou hodnotu? Jak velká je šance, že se nám doma na půdě skrývá milionový zázrak? Je umění dobrá investice? Cestuje Jiří hodně díky své profesi? Jak se převáží opravdu drahé obrazy? Nelákalo ho být malířem? S jaký nejdražším dílem se dostal do kontaktu? Mívá někdy při restaurování trému? A jak se dívá na kombinaci historické a moderní architektury? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 26:38

Petr Janda: Původně jsem chtěl slavit až stovku. Ale říkal jsem si, že oslavím i tu osmdesátku

Ráno jsme si povídali se zpěvákem a frontmanem kapely Olympic Petrem Jandou. V pondělí mu bude osmdesát, jak se těší na oslavu? Jaké jsou ohlasy na jeho nové sólové album - Asi se mi nebude chtít? Nežárlilli kluci z kapely, že desku nahrával s jinými muzikanty? Na kterou písničku je nejvíce pyšný? Na co všechno, se mohou letos a v následujících letech fanoušci Olympicu těšit? Poslechněte si rozhovor!