Host Frekvence 1
4. leden 2022

Poslechněte si podcast: Andrea Kalivodová: Mám ráda, když jsou opery zpracované klasicky. Vezme vás to do jiného, kouzelného světa

Ráno za námi na kávičku a pokec dorazila operní pěvkyně a sólistka Státní opery Praha Andrea Kalivodová. Půjdou její děti v uměleckých šlépějích maminky? Co si během pandemie, kdy nekoncertovala, uvědomila? Jak se jí zpívá s odstupem času opera Carmen? Má ráda, když klasickou operu někdo zmodernizuje? Poslechněte si rozhovor!

29:26

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 14:38

Pavel Šporcl: Pro mě hraní není práce. Já rozdávám hudbou radost

Poslední ranní vysílání tohoto týdne Lubce a Mírovi dělal společnost houslový virtuóz Pavel Šporcl. Je pro něj, jako pro umělce víkend synonymem odpočinku, nebo pracuje i v sobotu a v neděli? Povzdechne si někdy, že se mu nechce pracovat? Musel někdy chodit do klasické práce a vydělávat si jinak než hudbou? Co dělá se starými houslemi? Jaký je jeho cíl, kterého ještě nedosáhnul? Na jaký další nástroj umí hrát? A kolik káv za den vypije? Poslechněte si rozhovor.

Před třemi dny 12:59

Pavel Vítek: Na podiu se rád obklopím lidmi, které mám rád

Dnešní ráno s námi na Frekvenci 1 strávil muzikálový zpěvák Pavel Vítek, téměř oslavenec velkého jubilea. Na kterou narozeninovou party nikdy nezapomene? Jak oslaví své 60. narozeniny? Co bude na svém narozeninovém koncertě pít? Pamatuje si na své úplně první vystoupení? Kde naposledy cestoval? Co všechno na své zahrádce pěstuje? A jak se před koncertem rozmlouvá?

Před pěti dny 12:07

Tereza Fišerová: S kánoí přicházelo víc úspěchů, ale kajak je moje srdcovka

Dnešní ráno s námi vysílala vodní slalomářka a mistryně světa Tereza Fišerová. Jak dlouho si dává pauzu od tréninků a sportu? Jaká teplota vody je pro závodění ideální? Co říká na schválení zákona ohledně pivní tolerance pro vodáky? Je běžné závodit na dvou různých lodí? Preferuje kajak, nebo kánoi? Jaký je ideální věk pro tento sport? A topila se někdy? Poslechněte si rozhovor.

Před šesti dny 11:10

Ivana Korolová: Dlouho mi trvalo, než jsem Lízu Simpsonovou přijala za svou. Stále mám pocit, že mi nenáleží

Její hlas slyšíte ve spoustě zahraničních filmů, kreslených pohádek nebo v seriálu Simpsonovi. Dnes ráno jste však její hlas mohli slyšet také v raním vysílání Frekvence 1. Herečka, zpěvačka a dabérka Ivana Korolová dnes vysílala s Lubkou a Mírou. Kolik času po probuzení potřebuje, než může začít dabovat? Jak se rozmlouvá? Jaký byl její nejméně oblíbený předmět ve škole? Jak často po ní někdo chce, aby mu předvedla hlas Lízy? Jak uspává svou dcerku? Jaký film dabovala naposledy? Jak zvládá práci a rodinu? A jak vznikla písnička Amélie? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 12:13

Jaroslav Plesl: Vždycky mě trošku mrzí, když kolegové z divadla jedou někam beze mne. Jsem s nimi rád

Ráno jsme vysílali společně s hercem Jaroslavem Pleslem. Co točil s Robertem Sedláčkem. Co dělal v Izraeli? Kde všude ho fanoušci v následujících měsících uvidí? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 10:45

Svoboda a Gente: Humor ve filmu by neměl přesáhnout 100 minut. Člověk není schopen se déle smát

Ráno za námi dorazili režisér, scenárista Tomáš Svoboda a producent Patrizio Gente. Představili nám nový snímek Indián. Jak vzpomínají na natáčení? O čem film je a proč by na něj měli jít diváci do kina? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 08:25

Tomáš Měcháček: Do StarDance bych šel rád. To je nabídka, která se nedá odmítnout

Hostem na Frekvenci 1 byl herec Tomáš Měcháček. Při té příležitosti nám představil film Indián, který míří do českých kin. Koho tam hraje a jak vzpomíná na natáčení? Přijal by nabídku tancovat ve StarDance? Kde ho v následujících týdnech a měsících mohou fanoušci vidět? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 10:15

Dasha: Každý předpoklady k zpěvu nemá, ale dobrý učitel dokáže studenta namotivovat

Ráno jsme na Frekvenci měli v hudebním duchu. Navštívila nás zpěvačka Dasha. Líbilo by se jí dělat v rádiu moderátorku? Chtěla by tančit ve StarDance? Může se naučit zpívat každý? Čemu v době pandemie propadla? Na co všechno se mohou fanoušci v následujících měsících těšit? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 08:43

Viktorie Jílková: Na mistrovství jsem si věřila, chtěla jsem světový titul znovu obhájit

Hostem na Frekvenci 1 byla mistryně světa v thaiboxu Viktorie Jílková. Jak oslavila titul mistryně světa? Kolik sportu dělá? Kolik jí bylo, když vyhrála první zápas? Chtěla by na olympiádu? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 13:17

Kuba Ryba: Dodneška mám strach, že lidé na koncert nepřijdou

Ráno za námi do studia dorazil frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba. Kolik má na sobě tetování a kde to nejvíce bolelo? Chodí na ryby? Kdo u nich doma šéfuje? Jak se těší s klukama na O2 arénu? Oslavil nějak s kapelou 20. výročí a byli někdy na nože? Poslechněte si rozhovor!