Host Frekvence 1
21. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Kopecká a Dědík: Tanec k duchovnu patří. Tělo je chrám a my jsme mu vděčné, že se může hýbat

Našimi dalšími hosty byl i stříbrný pár - Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík, se kterými rozhovor začíná v 15. minutě a 45 sekundách. Předtím si můžete poslechnout rozhovor s Tomášem Vernerem a jeho taneční partnerkou. Jak trávili poslední dny ve společné bublině? Patří tanec k duchovnímu prostředí? Přibyli lidé v kostele po StarDance? Co říkal Marek na to, že bude tančit s farářkou? Jak Martina reagovala, když jí nabídli StarDance a co musela udělat jako první? Jak budou trávit Vánoce? Poslechněte si rozhovor.

29:20

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 09:39

Jan Antonín Duchoslav: Divadlo je pro mě už jen koníčkem

Hostem byl herec a aktuálně podnikatel Jan Antonín Duchoslav. Jak vzpomíná na Vikiho Cabadaje z filmu Sněženky a machři? Chtěl by si ještě zahrát ve filmu? Umí si představit, že by byl v politice? Co pro něj znamená politika? Co je podle něj v životě nejdůležitější vlastnost? Poslechněte si rozhovor.

Před dvěma dny 09:07

Jiří Charvát: Komici jsou málokdy sami od sebe zábavní lidé. Je to řemeslo

Hostem ve studiu Frekvence 1 byl stand-up komik, bloger, spisovatel, performer Jiří Charvát. Proč komici nejsou během rozhovoru zábavní. Co je nejtěžší na tom zaujmout a rozesmát publikum? Kde bere při tvoření stand-upů inspiraci? Poslechněte si rozhovor.

Před třemi dny 09:31

Josef Maršálek: Když už lidi pečou, ať toho udělají méně, ale ať je to kvalitní. Takže vanilka jedině pravá

Krásné úterní ráno jsme si užili s cukrářem Josefem Maršálkem, který nám všem svým úsměvem rozzářil den. S Lubkou a Mírou si povídali například o jeho nové knize, o Peče celá země, o novém pořadu s Terezou Bebarovou nebo o jeho plánované cestě do Indie. Jak moc se tam změnil cukrářský trh? Peče na Vánoce cukroví? A jak často za ním lidi na ulici chodí, aby jim poradil s nějakým receptem? Poslechněte si rozhovor.

Před čtyřmi dny 08:41

Vladimír Polívka: Každý čeká, že budu mít nějaké šílené fanynky, ale žádné davy mi před dveřmi nestojí

Začátek týdne nám zkrášlil herec Vladimír Polívka, který s Lubkou a Mírou vysílal dnes ráno u nás Na Frekvenci 1. Jaká je ho nejoblíbenější polévka?... A Polívka? Jaké je jeho nejneoblíbenější jídlo? Nelákalo by ho napsat knihu? Co nejraději čte? Může si herec dovolit takové výrazné změny vzhledu, jako je odbarvení vlasů? Co dál se svými vlasy plánuje? Měl někdy problém s fanynkou, která zašla až příliš daleko? Je náročnější život profesionálního sportovce, nebo život profesionálního herce? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:38

Pavel Šporcl: Pro mě hraní není práce. Já rozdávám hudbou radost

Poslední ranní vysílání tohoto týdne Lubce a Mírovi dělal společnost houslový virtuóz Pavel Šporcl. Je pro něj, jako pro umělce víkend synonymem odpočinku, nebo pracuje i v sobotu a v neděli? Povzdechne si někdy, že se mu nechce pracovat? Musel někdy chodit do klasické práce a vydělávat si jinak než hudbou? Co dělá se starými houslemi? Jaký je jeho cíl, kterého ještě nedosáhnul? Na jaký další nástroj umí hrát? A kolik káv za den vypije? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 12:59

Pavel Vítek: Na podiu se rád obklopím lidmi, které mám rád

Dnešní ráno s námi na Frekvenci 1 strávil muzikálový zpěvák Pavel Vítek, téměř oslavenec velkého jubilea. Na kterou narozeninovou party nikdy nezapomene? Jak oslaví své 60. narozeniny? Co bude na svém narozeninovém koncertě pít? Pamatuje si na své úplně první vystoupení? Kde naposledy cestoval? Co všechno na své zahrádce pěstuje? A jak se před koncertem rozmlouvá?

Před týdnem 12:07

Tereza Fišerová: S kánoí přicházelo víc úspěchů, ale kajak je moje srdcovka

Dnešní ráno s námi vysílala vodní slalomářka a mistryně světa Tereza Fišerová. Jak dlouho si dává pauzu od tréninků a sportu? Jaká teplota vody je pro závodění ideální? Co říká na schválení zákona ohledně pivní tolerance pro vodáky? Je běžné závodit na dvou různých lodí? Preferuje kajak, nebo kánoi? Jaký je ideální věk pro tento sport? A topila se někdy? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 11:10

Ivana Korolová: Dlouho mi trvalo, než jsem Lízu Simpsonovou přijala za svou. Stále mám pocit, že mi nenáleží

Její hlas slyšíte ve spoustě zahraničních filmů, kreslených pohádek nebo v seriálu Simpsonovi. Dnes ráno jste však její hlas mohli slyšet také v raním vysílání Frekvence 1. Herečka, zpěvačka a dabérka Ivana Korolová dnes vysílala s Lubkou a Mírou. Kolik času po probuzení potřebuje, než může začít dabovat? Jak se rozmlouvá? Jaký byl její nejméně oblíbený předmět ve škole? Jak často po ní někdo chce, aby mu předvedla hlas Lízy? Jak uspává svou dcerku? Jaký film dabovala naposledy? Jak zvládá práci a rodinu? A jak vznikla písnička Amélie? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 12:13

Jaroslav Plesl: Vždycky mě trošku mrzí, když kolegové z divadla jedou někam beze mne. Jsem s nimi rád

Ráno jsme vysílali společně s hercem Jaroslavem Pleslem. Co točil s Robertem Sedláčkem. Co dělal v Izraeli? Kde všude ho fanoušci v následujících měsících uvidí? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 10:45

Svoboda a Gente: Humor ve filmu by neměl přesáhnout 100 minut. Člověk není schopen se déle smát

Ráno za námi dorazili režisér, scenárista Tomáš Svoboda a producent Patrizio Gente. Představili nám nový snímek Indián. Jak vzpomínají na natáčení? O čem film je a proč by na něj měli jít diváci do kina? Poslechněte si rozhovor.