26. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Dagmar Pecková: Neřekla jsem, že končím úplně. Končit kariéru je trochu něco jiného, než dělám já

Naším dnešním hostem byla operní pěvkyně Dagmar Pecková. Sportuje ještě pravidelně? Je znát, když přestane na nějakou dobu zpívat? Jak je to vlastně s ukončením její kariéry? Kolika mluví jazyky a v jaké řeči se jí nejlépe zpívá? Jaké má tradice den premiéry? A neměla by mít spíše hlasový klid? Jak se vede jejímu festivalu Zlatá Pecka? Poslechněte si rozhovor.

29:20

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 23:48

Jan Hřebejk: Jsem ve fázi, kdy se scházím se scénáristy, producenty a přemýšlím, co dál

Na rozhovor tentokrát dorazil režisér Jan Hřebejk. Má nějaký ranní rituál? Pustil se do divadelní režie, na čem aktuálně pracuje? Troufl by si natočit českou verzi filmu Titanik? K čemu dospěl od doby, kdy točí digitálně? Kdy bude mít premiéru After Life v Divadle Na Jezerce? Poslechněte si rozhovor!

Před dvěma dny 21:51

Olga Roučková: Je problém sehnat parťáka, se kterým si sednete, ale i mechanika. Ti vůbec nejsou

Tentokrát za námi dorazila rally závodnice Olga Roučková alias Ollie. Umí si během závodu na autě opravit cokoliv? Co všechno chtějí organizátoři Rallye Dakar před závody vedět? Jak se jí jelo v tak starém automobilu? Dostala už někdy pokutu? Nevadí mužům, když je naviguje v autě žena? Je horší čtyřkolka nebo auto? Poslechněte si rozhovor!

Před třemi dny 26:21

Martin Úbl: Stezku Českem může jít každý. V první sezóně ji ušlo sedm lidí

Hostem na Frekvenci 1 byl cestovatel a autor Stezky Českem Martin Úbl. V jaké zemi měl nejhorší snídani? Proč je lepší cestovat na vlastní pěst než přes cestovní kancelář? Jak vznikla Stezka Českem? Poslechněte si rozhovor!

Před čtyřmi dny 28:08

Maroš Kramár: Scénář je v Zázracích přírody jen vodítkem. Nikdy dopředu nevíme, kdo vyhraje

Ráno jsme si povídali se slovenským hercem a moderátorem Marošem Kramárem. Proč je podle něj na škodu, že se v Česku slovenština v posledních letech vyřazuje z televizních pořadů? Kde má větší fanouškovskou základnu? Je v pořadu Zázraky přírody větší srab on nebo Vladimír Kořen? Má rád sladké? Má rád záporné role? Poslechněte si rozhovor!

Před pěti dny 24:49

Ivan Hlas: U české mladé hudební generace mi chybí originalita

Ráno za námi do studia zavítal muzikant Ivan Hlas. Která část Prahy je jeho nejoblíbenější? Kde všude se mohou fanoušci setkat s Trio v následujících týdnech a měsících? Jak vzpomíná na začátky Janka Ledeckého? Co mu chybí u mladé hudební generace? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 28:08

Milena Steinmasslová: Rodina Marečků ze seriálu Ulice v ničem nevyniká. Ale má v sobě velkou dávku tolerance

Dnes k nám dorazila herečka Milena Steinmasslová. Je pověrčivá a jaké má rituály před představením? Je fanoušek sportu? Proč už neučí studenty na herectví? Proč jí bavila práce s lékaři a jak důležité je slovo v komunikaci s pacienty nebo jejich blízkými? Dá se změnit posazení hlasu? Jak vzpomíná na natáčení se zvířaty a která zvířata v ní zanechala největší dojem? Co je nového v seriálu Ulice a jaká je její postava paní Marečkové? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 22:22

Richard Tesařík: Když to baví lidi, tak to baví i mě. Na koncertech musí zaznít Karviná, Rybitví nebo Jedeme do Afriky

Dnes k nám dorazil zpěvák Richard Tesařík. Co stihnul už ráno? Jak vznikl název kapely Yo Yo Band? Dá se spočítat kolik s kapelou odehráli od sedmdesátých letech koncertů? Je nějaká písnička, kterou už nemůže slyšet? Věděli už od začátku, že Rybitví bude hit? Jak se dostal k muzikálům a co má společného s Jankem Ledeckým? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 29:08

Janek Ledecký: Proklínám nikdy nebylo nasazený jako singl. Nějakým způsobem to začalo žít vlastní život

Středa na Frekvence 1, to je Music Studio Live. Dnes nám hraje a zpívá Janek Ledecký. Vzpomene si ještě na svůj první rozhovor v rádiu nebo v televizi? Jak je možné, že začínal jako jazzman? Co vlastně znamená žentour? Jaká byla nejúspěšnější jeho písnička? Od koho se učil psát český písničky? A koho si pozval jako hosta na symfonické turné a jaká byla reakce publika? Jakou poučku si vzal od Ivana Hlase? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 17:14

Ladislav Hampl: Hra Lov na losa je výjimečná záležitost. Nezažil jsem kolektiv, který by se tak semknul

Dnes za námi dorazil herec Ladislav Hampl. Kolik let slaví u divadla a kolik mu bylo, když začínal? Jak se divá jako fotbalový fanoušek na současnou fotbalovou situaci? Chtěl být jako malý fotbalistou? Jak se dostal k divadlu? V čem je pro něj představení Lov na losa jedinečné? Bude se divák bavit? Dostal se díky seriálu ZOO blíže ke zvířatům a jak se mu s nimi točilo? Jak bude trávit léto? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 08:24

Tamara Klusová: Dokážu si představit být jednou dočasným pěstounem. Dát miminku jednodušší startovní čáru

Dnes ráno jsme si u příležitosti blížícího se Dne maminek povídali s Tamarou Klusovou, maminkou tří dětí a manželkou Tomáše Kluse. Jak se u Klusů doma tento den slaví? Předává manžel své gentlemanství další generaci? Čím ji její děti nejvíc potěší? Co teď maminky nejvíc zajímá? Je v plánu čtvrté dítě? A na co se teď Klusovic rodina může těšit? Poslechněte si celý rozhovor.