Host Frekvence 1
31. březen 2023

Poslechněte si podcast: Lukáš Příkazký: Natáčení je jiná disciplína než divadlo. Občas člověk něco musí vzít, protože složenka se neptá

Opět na to Lubka s Mírou nebyli sami. Tentokrát do studia dorazil herec Lukáš Příkazký, kterému snad nejčastěji komolí jméno. Jaký byl nejnáročnější filmový záběr, který točil? Je mu lépe v divadle nebo před kamerou? A kdo je jeho soukromý vinař? Poznávají ho lidé na ulici? Koho hraje v novém seriálu Volha a měl nějaký originální kousek oblečení? A co mu manželka řekla na nápad nosit knír? Poslechněte si celý rozhovor.

17:16

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 12:35

Katarína Knechtová: Poslouchat vinyl z opravdu dobrých repráků je, jako by Pink Floydi byli s vámi v místnosti

Středeční ráno s námi ve studiu strávila slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Kolik už má vánočních dárků? Jak je na tom s pečením cukroví? Jaká je pro ni nejhorší domácí práce? Jak dlouho šla do Santiago de Compostela? Co bylo na této cestě nejhorší? Má pocit, že je po této cestě jiná? Jsou na Slovensku vánoční trhy taky takový fenomén jako v Česku? Jaké speciality se tam dají ochutnat? A má doma sbírku vinylů? Poslechněte si rozhovor.

Před dvěma dny 13:32

Monika Bagárová: Koncert v O2 areně beru jako dík mým fanouškům. Stojí mi za to ty náročné přípravy a stres

Krásné ráno nám na Frekvenci 1 zpříjemnila krásná zpěvačka Monika Bagárová. Povídala si s Lubkou a Mírou o dceři, o dovolených a o koncertě v O2 areně. V kolik ráno vstává? Jak se jí podařilo nastavit dceři denní režim? Jakou nejkrásnější dovolenou zažila? Kdy naposledy spala ve stanu? Co říkala na první myšlenku koncertu v O2 areně? Na jaké hosty se mohou diváci těšit? Co na Vánoce s Ruminkou plánují? A jak zvládá zprávy od lidí, kteří ji nemají rádi? Poslechněte si celý rozhovor.

Před třemi dny 14:20

Kozub a Krhut: Nebojte se přijet za námi, Ostrava kvete a náš koncert bude luxusní

V pondělí nás svou návštěvou poctilo hudební duo Štěpán Kozub a Jiří Krhut. Ty čeká na startu adventu vystoupení v Ostravar aréně (O2 aréna Ostravy), konkrétně v sobotu 2. prosince. Čím se bude toto vystoupení lišit od jejich běžných? Kdo s nimi bude vystupovat? Kolik zkoušek je před takhle velkou akcí třeba? Zúčastnili se někdy nějaké stávky? Už jim přišla nabídka na StarDance? Chodí se ještě do Ostrovní? Kde se ještě dá v Ostravě pařit? Mají před koncerty trému? Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 16:05

Benefiční StarDance: Jsme první země, která má charitativní večer. V tomhle jsme unikátní, inspirovali jsme ostatní

Dnes se u nás opět nese v rytmu StarDance, ale tentokrát za námi dorazila kreativní producentka České televize Lucie Kapounová a ředitel Centra Paraple David Lukeš. Kolik tanečníků se soutěží protančilo? Kolika lidem z Centra Paraple soutěž pomohla? A jaká nej má letošní ročník? Je pravda, že je Česká televize první, která spustila benefiční večer? Kolik se vybere za jeden benefiční večer? Poslechněte si celý rozhovor

Před týdnem 14:14

Petr Vachler: Není důležitý, jak náš nový film dopadne, ale jestli se změním já sám. To platí pro každého

Dnes za námi dorazil režisér, scénárista a producent Petr Vachler. Jaké kniha ho nejvíce ovlivnila? O čem je jeho nejnovější film Tajemství a smysl života? Je náročnější disciplína sedět na place nebo u počítače? Proč se pravidelně nechává zavírat do tmy a chtěl někdy utéct? A jak dlouho už nenosí boty? Jak ho baví současná kinematografie? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 13:07

Jakub Hroneš: Snowboarding je speciální v tom, že v něm nejsou žádná pravidla, jak dělat triky

Dnes ráno za námi dorazil snowboardista Jakub Hroneš. Kde snowboardista trénuje v létě a jak taková příprava vypadá? Kde je v Česku nejlepší sjezdovka na snowboard a kdy stál poprvé na prkně? Proč jsou triky na snowboardu speciální a jak dlouho vydrží rekord? A jak je těžké dostat se do reprezentace? Potkal se někdy se svým jmenovce Jakubem Hronošem z motokrosu? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:19

Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková: Je nám líto, že jsme vypadli. Ulevilo se nám od stresu před přenosem

Jako každé úterý opět tančíme. Tentokrát za námi zavítal pár Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková. Je jim líto, že vypadli a jaké v nich převládají pocity? A jak dopadli boty, které Marek koupil a kolik bot celkem protančili? Je horší okno na představení nebo okno na přímém přenosu? Odmítli někdy nějaký rozhovor? A jakou celebritu v České televizi chtěli potkat? Po čem se jim nejvíce stýská? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 15:18

Mnislav Zelený: Indiáni nemají pravidla. Jí, když mají chuť a hlad

Dnes ráno za námi dorazil Mnislav Atapana Zelený aneb ten, co žil s indiány. Co snídají indiáni a co je pro ně základ dne? Proč se indiáni pořád smějí a z čeho všeho mají radost? A mají počítače a mobily a jak moc musí bojovat proti korporátům? A jak jsou na tom s doklady a s majetnickým vztahem celkově? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 13:30

Marek Zelinka: Páry ve StarDance jsou nejvíce nervózní první den ve studiu

Ráno za námi dorazil tanečník, choreograf a herec Marek Zelinka. Prozradil nám, jak na něj působí nervozita během natáčení StarDance. Kdo byl podle něj v historii taneční soutěže nejlepší? Kolikery taneční boty má doma? Pamatuje si, co dělal 17. listopadu 1989? Co říká jeho partnerka na knírek, líbí se jí? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 22:18

Leoš Mareš: Lidi si opravdu zvyknou na všechno

Ráno jsme si povídali s moderátorem Leošem Marešem. Jak dlouho už vysílá ranní show na Evropě 2? Jak se těší na své turné po České republice? Jaké bylo dělat turné Jiřímu Kornovi? Poslechněte si rozhovor.